Messi touží po pátém triumfu v Lize mistrů

28.12.2018 10:58 - Aktuality
 
Hvězdný kanonýr Lionel Messi vstupuje do roku 2019 se snem o svém pátém triumfu s Barcelonou v Lize mistrů. Naopak neřeší, zda se poprvé od roku 2015 vrátí na trůn nejlepšího fotbalisty světa.

Messi už vyhrál Ligu mistrů v letech 2006, 2009, 2011 a 2015. Dále ho ale pohání sen uspět v nejlepší klubové soutěži světa znovu. Více triumfů mají už jen Cristiano Ronaldo a Francisco Gento.

"Liga mistrů bude vždy mimořádná vzhledem ke svému významu. Je to nejlepší soutěž, kterou lze na klubové úrovni hrát. Je to něco naprosto odlišného a všichni v klubu ji chceme opět vyhrát. Sníme o tom," cituje Messiho klubový web Barcelony.

Argentinský útočník si ale je vědom, že to bude obtížný úkol, jelikož Barcelona má stále více konkurentů. "Znám hráče PSG, protože sleduji francouzskou ligu. Juventus je velmi silný, o to více, že je tam teď Cristiano (Ronaldo). Manchester City hraje pestrý fotbal. Bayern jde opět nahoru. Je těžké vybrat největší soupeře, proto je Liga mistrů tak nádhernou soutěží," dodal Messi.

Jednatřicetiletý rodák z Rosaria je považován spolu s Ronaldem za nejlepšího fotbalistu současnosti, ovšem v poslední době ho individuální ocenění míjela. Zlatý míč po nejlepšího hráče světa získal naposledy v roce 2015. Letos se poprvé nedostal ani mezi první tři ve Zlatém míči i anketě The Best FIFA.

"Já to ale neřeším, i když jsou to důležitá ocenění. Tuto sezonu jsem neměl šanci. Věděl jsem, že se neumístím. Neřešil jsem, jestli budu třetí nebo pátý," prohlásil Messi. "Mnohem důležitější je pro mě má rodina. Od doby, co jsem otec, je rodina prioritou. Fotbal miluji, žiju pro něj, ale nic není nad rodinu," dodal.

Místo ocenění se soustředí spíše na to, aby byl prospěšný Barceloně a byl dobrým vzorem pro mladé hráče, kteří přicházejí z akademie. "Je důležité, že klub vkládá důvěru do hráčů z akademie. Ti pak cítí šanci na to prosadit se až do prvního týmu a o to více se snaží. Jsou tam hráči, kteří s námi už delší dobu trénují a je na nich vidět posun. Je dobře, že se čas od času vytáhne kluk z akademie," míní Messi.

Talenty ale katalánský gigant přivádí i za velké peníze, jako Ousmaneho Dembélého z Dortmundu, který je čtvrtým nejdražším hráčem historie. Francouzský křídelník ale zatím nenaplňuje očekávání do něj vkládaná jako nástupce Neymara. Dokonce měl problémy s disciplínou a přišel pozdě na trénink. Podle Messiho ale má na to být nejlepším hráčem na světě.

"Na hřišti je fenomenální. Je na něm, kam to dotáhne, ale může být nejlepší na světě. Uvědomil si své chyby a je to ten Dembélé, kterého chceme všichni mít. Jsem v klidu, protože je to velmi dobrý kluk a vzájemně si pomůžeme," uvedl Messi.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 5985
Komentáře (315 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.