Messi nikdy nehrál proti Anglii: Být součástí takového semifinále je vždy fantastické

Dnes, 23:00
Aktuality
Messi se poprvé v kariéře utká s Anglií (© ODD ANDERSEN / AFP)

Argentinští fotbalisté sice po výhře 3:1 po prodloužení nad Švýcarskem oslavují postup mezi čtyři nejlepší celky mistrovství světa, po dvou náročných bitvách ale začínají pociťovat únavu. Jejich kapitán Lionel Messi (39) přesto vyhlíží nadcházející semifinálový střet s Anglií s obrovským očekáváním. S tímto soupeřem se totiž na hřišti potká vůbec poprvé v kariéře a slibuje si od něj výjimečný zážitek.

Hvězdný Argentinec si je vědom obrovské důležitosti nadcházejícího klání. Narazí na fotbalovou velmoc, se kterou dosud nikdy neměřil síly.

"Je to speciální zápas. Bude to pro mě úplně poprvé. Hrál jsem proti všem, kromě Anglie. Jde o jiný druh utkání proti týmu s obrovskou tradicí. Být součástí takového semifinále je vždy fantastické," uvedl Messi v mixzóně v Kansas City.

Následně ocenil nezlomnou mentalitu svého mužstva, které si po nedávném triumfu na mistrovství světa i Copě América stále udržuje maximální hlad po úspěchu. "Tenhle tým nikdy nepřestává tlačit na pilu, kluci chtějí neustále víc a snaží se rovnat s těmi nejlepšími. To, čeho jsme dosáhli, není maličkost," zdůraznil argentinský kapitán.

Messiho statistiky proti Švýcarsku (©Opta by StatsPerform / IMAGN IMAGES via Reuters/Denny Medley)

Postup přes Švýcarsko se nicméně rodil těžce a výhra se definitivně zpečetila až v prodloužení. Pro Argentinu šlo už o druhou podobně dlouhou bitvu během pouhých osmi dnů, což si vybírá svou daň.

"Pokusíme se hlavně odpočinout, protože si procházíme náročným obdobím. Tým to pochopitelně cítí, ale budeme v té nejlepší možné formě, abychom dál konkurovali," ujistil ofenzivní tahoun.

Na závěr vyzdvihl i výkony svých parťáků. Zvláštní pochvalu si vysloužil Julián Álvarez, jenž se postaral o jeden z klíčových gólů. "Byla to brilantní trefa. Má prvotřídní zakončení a ukazuje to opakovaně, ať už tady nebo v Atlétiku Madrid. Z výsledku, jeho gólu i branky, kterou dal Lautaro Martínez, jsem měl obrovskou radost. V podobném duchu musíme pokračovat," dodal na závěr.

Autor: BeSoccer

Komentáře (3)

Přidat komentář
Nepracuji-Sázím

Tohle bude zápas TOHOTO STOLETÍ!!! Dva nesmiřitelní rivalové, myslel jsem, že MS 1998 ve Francii nic nepřekoná, ale tohle MS je naprostá lahůdka. Už jen složení semifinále, TOP 4 týmy na světě proti sobě!!!

Reagovat
Cotton

Brazílie vs Argentina by mělo ještě větší grády

Reagovat
Cotton

Angláni budou šokování Jeho umem a než jim dojde, čeho jsou svědky, nasází jim On sám hattrick

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele