LIGUE 1 – 2. KOLO: ŠESTIBODOVÉ KVARTETO

05.08.2005, 11:37, aktualizováno 08.08.2005, 14:06
Aktuality
Po druhém kole Ligue 1 jsou v čele čtyři celky, které dosud neztratily ani bod. Nejlepší skóre z nich má Nantes, nečekaně snadno triumfující na půdě Rennes, na posledním místě se krčí Marseille, které prohrálo v Lens. Opět si zahráli Češi, Bolf, Šmicer i Rozehnal pomohli svým týmum k zisku tří bodů.

Do čela tabulky se v sobotu dostal PSG, pokračující v dobrém ligovém startu výhrou 1:0 v Sochaux. Tu zařídil překrásným gólem v 53. minutě Edouard Cissé a přiřadil se tak ke Carewovi z Lyonu a Makounovi z Lille: všichni tři dali letos už po dvou brankách. Celý zápas odehrál obránce David Rozehnal.

Vedení pařížanům vydrželo jen do nedělního podvečera, kdy hráči Nantes zvítězili v Rennes 3:0 a celkové skóre 5:0 je vyneslo do čela. Navíc přerušili dlouhou sérii neporazitelnosti domácích (naposledy 0:1 s Lille 3. října 2004). Bývalému celku brankáře Petra Čecha se nedařilo vůbec nic: Jeunechamp byl vyloučen a loňský král střelců Frei promarnil několik vyložených šancí. Švýcar podruhé za sebou vyšel naprázdno a protože ho zatím nikdo nezastoupil, Rennes má v kolonce vstřelených branek nulu.

Nezaváhalo Bordeaux, které o výhře 1:0 nad nováčkem z Nancy rozhodlo rychlou trefou Chamakha již v páté minutě. Vladimír Šmicer odehrál pouze čtyřicet minut, před přestávkou ho kvůli zranění nahradil Francia.

Posledním ze čtyřlístku šestibodových je Lyon, který poprvé od roku 1977 vyhrál v obou úvodních kolech šampionátu. Výsledek 1:0 proti Štrasburku není nijak přesvědčující, nicméně střela Carewa z prvního poločasu obhájci titulu k zisku tří bodů pohodlně stačila.

Rozpaky po porážce 0:2 s Auxerre vládnou v Monaku, byť mužstvo trenéra Deschampse hrálo celý druhý poločas po vyloučení Evry v deseti. René Bolf střídal v 18. minutě Kaboula a své defenzivní úkoly si splnil, Jaroslav Plašil nenastoupil.

Přímo stav ohrožení vypukl v Marseille; z Lens si svěřenci trenéra Fernandeze přivezli nelichotivý výsledek 0:2 a společně s Rennes se propadli na úplný chvost tabulky. V příštím kole navíc Olympique hostí mistrovský Lyon. Toulouse podlehlo Nice 0:2, které do vedení dostal překrásnou střelou Koné. Remízovou přestřelku 3:3 svedlo Lille v Ajacciu, vyrovnání zařídil až v poslední minutě Debuchy. Nuda byla naopak k vidění v zápasech Méty – Le Mans a Troyes – Saint-Etienne, oba skončily (v případě posledně jmenovaného týmu také jak jinak) 0:0.