LIGUE 1 – 11. KOLO: OM LEPŠÍ PSG

16.10.2005, 16:57, aktualizováno 16.10.2005, 23:10
Aktuality
Marseille se v poslední době docela daří a prestižní duel s Paříží byl pro její hráče dostatečnou motivací k tomu, aby podali jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a brankou Lorika Cany ze 78. minuty zvítězili 1:0. V tabulce se tak posunuli na sedmou příčku, PSG i přes prohru zůstává druhé.

Rozdíly na špici jsou navíc minimální, oba týmy nyní dělí pouhé tři body a Olympique se tak reálně vrací do boje o Ligu mistrů. Pro Saint-Germain to navíc znamená konec série devíti zápasů bez porážky (ve všech soutěžích), nejdelší od dubna 2002.

Domácí se museli obejít bez Bartheze, na druhé straně chyběly opory Letizi, Cissé a především střelec Pauleta. Gól visel ve vzduchu od samého začátku, největší šance si vypracovali hráči v modrobílém (Ribery, Niang, Gimenez, Lamouchi) kteří vystřelili celkem 31krát (!), z hostů hrozil hlavně Semak. V defenzívě PSG zahrál svůj průměr David Rozehnal.

Ze ztráty Saint-Germain se raduje především vedoucí Lyon, který tak po těsné výhře 3:2 nad Ajacciem zvýšil svůj náskok v čele na úctyhodných sedm bodů. Tři branky padly na stadiónu Gerland z nestandardních situací: hosté vyrovnávali Diawarou z penalty a vlastencem Tiaga, vítěznou trefu zaznamenal Wiltord z ofsajdu.

Na stříbrnou příčku mohlo jít Bordeaux, ale to by nesmělo překvapivě jen remizovat s předposledním Sochaux. O vyrovnání se přitom postaral až v nastaveném čase Alonso, jenž v 68. minutě střídal nepříliš výrazného Vladimíra Šmicera.

Úspěšné bylo naopak Auxerre, které snadno zdolalo nováčka z Troyes 3:0 a v tabulce se posunulo na čtvrtou příčku. Obránce René Bolf je stále mezi zraněnými.

Ostatním favoritům se tolik nedařilo. Lens ztratilo dva body za remízu 2:2 s Nice, Saint-Etienne hrálo taktéž nerozhodně na hřišti slabého Nantes, když o konečném výsledku rozhodlo již úvodních deset minut. Do třetice remíza a to v souboji Le Mans – Lille, v něm hráčům stačilo na oba góly dokonce ještě o minutu méně.

Premiéra vyšla na lavičce Monaka trenérovi Guidolinovi. Knížecí tým si lehce poradil 3:0 s posledními Métami, o branky se postarali ve druhém poločase Gigliotti, Zikos a Meriem.