LIGUE 1 – 10. KOLO: LYON BEZ PROBLÉMŮ

01.10.2005, 20:21, aktualizováno 03.10.2005, 20:04
Aktuality
První poločas utkání Rennes – Lyon desátého kola francouzské Ligue 1 se zdálo, že by domácí mohli favorita potrápit. Brzy se dostali do vedení zásluhou ukázkové střely Källströma a měli několik dalších dobrých šancí. Ani to však na obhájce titulu nestačilo.

Olympique, i bez útočníka Carewa a s náhradníky Clercem a Monsoreauem v obraně, spustil po přestávce ofenzivní uragán, který dirigoval brazilský záložník Juninho. Ten nejprve střelou z 25 metrů vyrovnal, Tiago pak využil jeho přímého kopu pouze vyraženého Isakssonem k otočení skóre a pojistku přidal v samém závěru Wiltord. Lyon se proto spokojeně vyhřívá v čele pořadí a z nadhledu pozoruje, jak jeho pronásledovatelé ztrácejí body.

To byl tentokráte případ Auxerre, které po dvou výhrách v řadě klopýtlo v Toulouse. V pauze musel zraněného brankáře Coola nahradit Hamel, ten si však ani nestačil pořádně sáhnout na míč a už ho dvakrát lovil po střelách Emany (46. minuta) a Bergougnouxe (53. minuta) ze své sítě. Výsledkem 2:0 také zápas skončil, René Bolf se poprvé po zranění posadil alespoň na lavičku náhradníků.

Prohrálo i Lille, a to dokonce na vlastním hřišti s Monakem 0:1, kterému se po odchodu trenéra Deschampse začalo dařit – od té chvíle ještě neokusilo hořkost porážky. Rozhodující branku vsítil se štěstím v 58. minutě hlavou Kapo.

Ostatním týmům z popředí tabulky se však dařilo. Paříž, s Davidem Rozehnalem v obraně, zdolala stagnující Nantes 2:0 i přes vyloučení Cissého na začátku druhého poločasu. První gól zaznamenal Rozehnalův parťák ze stoperské dvojice Yepes, druhý přidal nejlepší střelec soutěže Pauleta.

O bod zpět je třetí Bordeaux vítězící v Métách 1:0 i bez zraněného Vladimíra Šmicra. Poslední tým soutěže však nebyl pro ambiciózní Girordins tou pravou prověrkou síly a možností.

Čtvrté se drží Saint-Etienne, které v souboji dvou překvapení dosavadního průběhu Ligue 1 rozmetalo nováčka z Le Mans 3:0. Pro hosty to byla první letošní porážka venku.

Důležité tři body získala Marseille v Nice za nejtěsnější výhru 1:0. Olympique se díky nim poprvé protlačil do první desítky šampionátu.

Duel celků z chvostu tabulky, Troyes – Štrasburk, skončil spravedlivou remízou 1:1.

Jedenácté kolo se bude hrát až za čtrnáct dní po reprezentační pauze a jeho součástí bude nejprestižnější zápas francouzské nejvyšší soutěže: Marseille přivítá PSG.