LEAGUE CHAMPIONSHIP – 20. KOLO

23.11.2004, 11:13
Aktuality
Anglická první divize, od letošní sezóny "League Championship", má za sebou již dvacet kol a překvapením je především postavení trojice týmů, které loni sestoupily z Premier League – nejlepší Leicester je až na 15. místě! Tahákem víkendu byl zápas druhého Sunderlandu se čtvrtým Ipswichem, nejzajímavější ale nakonec byl zápas v Leedsu, kam si pro výprask přijeli Queens Park Rangers...

Sunderland využil zaváhání Readingu a posunul se na třetí příčku po domácí výhře nad druhým Ipswichem 2:0. Skóre otevřel v šedesáté minutě svým devátým gólem v sezóně Stephen Elliott. Letní dvacetiletá posila z Manchesteru City vévodí střeleckým statistikám klubu, což mu vyneslo i první start za irský národní tým v úterním přátelském utkání proti Chorvatsku. Druhou branku přidal patnáct minut před koncem Brown a uzavřel tak desáté vítězné utkání na domácím hřišti. Soupeř z Ipswiche se před jedenatřiceti tisíci diváky zmohl na pohopouhé dvě střely na Myhreho branku.

V druhém nedělním klání přivítal loňský finalista FA Cupu Millwall West Ham. Zápas rozhodla jediná branka střídajícíího Dichia dvanáct minut před koncem. Millwallský bouřlivák si parádně naběhl na Muscatův centr z pravé strany a po pouhých pěti minutách na hřišti hlavou skóroval. Tou dobou už hosté hráli v deseti bez vyloučeného Harewooda, za dvě žluté karty pro nesportovní chování. Pro kladiváře to byla třetí porážka ze čtyř posledních zápasů a fanouškům tak skončila trpělivost s koučem Pardewem. West Ham, jenž loni prohrál až ve finále play off s Crystal Palace a přišel tak o možnost rychlého návratu do Premier league, si to slibuje od letošní sezóny, ale současná ztráta devíti bodů na čelo tabulky už je znepokojující... Tomáš Řepka odehrál celý zápas a odnesl si žlutou kartu za nesportovní chování.

Ze sobotních soubojů zaujala především kanonáda skomírajícího Leedsu proti Queens Park Rangers. Hosté sice před téměř třiceti tisíci diváky otevřeli účet zápasu už ve druhé minutě Ainsworthem, ale to bylo od nich vše. V deváté minutě srovnal Healy a pak už ke slovu přišel Brian Deane. Během půl hodiny nasázel soupeři hattrick a v sedmdesáté druhé minutě uzavřel na konečných 6:1. Dean, jenž přišel před sezónou jako volný hráč z West Hamu a má bohatou zkušenost náhradníka z několika klubů Premier league, se přitom do tohoto zápasu trefil jen dvakrát. Pro QPR, kteří se mohli výhrou dostat alespoň do neděle na třetí místo, to tak byla značně frustrující zkušenost.

Vedoucí Wigan si dělal zálusk na tři body z utkání proti Leicesteru, který jako sestoupivší z nejvyšší soutěže měl letos patřit k postupovým adeptům, ale s dosavadními pěti výhrami se krčí až na patnáctém místě. Ale stejně jako v zápasech mezi Watfordem a Rotherhamem nebo Plymouthem a Stoke City se ani ve Wiganu diváci gólu nedočkali. Pro Leicester to byla už desátá remíza v sezoně.

Třetímu z loňských "padáků", Wolverhamptonu, nepomohla v utkání týmů ze spodní části tabulky ani výhoda domácího prostředí a podlehl slabým Coventry 0:1 gólem McSheffreye z jednašedesáté minuty. Pro dvacet šest tisíc diváků to byla další hořká pilulka a jejich tým se propadl až na osmnácté místo, čtyři body od hranice sestupu.