LEAGUE CHAMPIONSHIP - 18. KOLO

07.11.2005, 21:35
Aktuality
Na prvních čtyřech místech tabulky se v tomto kole nic nezměnilo. Sheffield United si stále drží tříbodový náskok před druhým Readingem po výhře 3:2 nad Crystal Palace, Reading zvítězil na hřišti Q.P.R. 2:1. Třetí Watford zvítězil v Hullu 2:1, čtvrtý Luton doma podlehl Burnley 2:3, Leeds remizoval na Elland Road 0:0 s Prestonem, na Luton ztrácí jeden bod, ale má zápas k dobru.

Stadion Crystal Palace, Selhurst Park, přivítal v sobotu lídra tabulky Sheffield United. Začátek zápasu byl hodně vlažný, ale postupně se oba týmy dostaly do tempa a k vidění byly i pěkné akce. První gól dal v 15. minutě Phil Jagielka, jenž v posledním utkání proti Lutonu nastřelil dvakrát tyč. Steven Kabba utekl dvěma domácím obráncům, vrátil míč Jagielkovi a jeho střela se od tyče odrazila tentokrát do brány. Ještě těsně před přestávkou se na chvíli zaradovali hráči Crystal Palace, když Hughes hlavou proměnil Reichův centr ve svůj první ligový gól této sezóny. O pár chvil později se ale na hřiště dostal Paul Ifill a okamžitě vrátil hostům vedení přízemní střelou k levé ruce Gabora Kiralyho.

Svěřenci domácího Iaina Dowieho se v druhé půli urputně snažili vyrovnat, ale brankář Kenny byl v dobré formě a vyrazil Watsonův zatočený přímý kop i Soaresův pokus ze střední vzdálenosti. Zápas pak rozhodl v 56. minutě spornou brankou Neil Shipperley, bývalý útočník Crystal Palace. Jeho hlavička navzdory Kiralyho protestům dle rozhodčího Williamsona překročila brankovou čáru a hosté tak vedli už o dva góly. Na konečných 2:3 pak ještě svým 99. gólem v dresu Palace korigoval Dougie Freedman z pokutového kopu.

V dalších zápasech Ipswich porazil předposlední Plymouth 3:1, Southampton uhrál už pátou remízu venku, tentokrát 0:0 v Leicestru. Poslední Millwall doma prohrál s Crewe, týmem, který se ziskem sedmi bodů z posledních tří zápasů posunul ze sestupových míst. Sheffield Wednesday si v zápase s nejvyšší návštěvou kola poradil s Coventry 2:1, Stoke zvítězilo v zápase proti Brightonu i díky dvěma gólům Sambegoua Bangoury 3:0. Wolverhamptonu rozhodl zápas s Norwichem už ve druhé minutě brankou Ki-Hyeon Seol a Wolves nakonec zvítězili 2:0. V nedělní dohrávce pak Cardiff hrál s Coventry bez branek.