LA LIGA SOUHRN - 25. KOLO

03.03.2007, 22:31, aktualizováno 04.03.2007, 23:01
Na čele tabulky dochází ke střídání stráží, Sevilla dokázala doma porazit lídra z Barcelony a opět se vyhřívá na první příčce. Důležitou výhru zaznamenala rovněž Valencia, která zdolala Celtu Vigo. Real Doma jen remizoval s Getafe, Zaragoza přestřílela San Sebastian a Atletiko prohrálo v Huelvě...

Celta Vigo sice bude po zbytek sezóny zřejmě bojovat pouze o udržení v lize, na hřištích soupeřů však patří k nejlepším a potvrdila to i na valencijské Mestalle. Doplatila však na neproměňování šancí, domácím stačil k tříbodovému zisku jediný gól, o který se v 67. minutě postaral Morientes.

Barcelona prohospodařila dobře rozehraný zápas a přišla o první místo v tabulce Primera Division. Hosté vedli brankou Ronaldinha, od 28. minuty hráli proti oslabenému soupeři a měli výhodu pokutového kopu, jenomže Palop Ronaldinha vychytal a zavelel tak do útoku. Ještě v první půli srovnal Keržakov, po změně stran pak o vítězství domácího týmu rozhodl Daniel Alves. Barcelona dohrávala v devíti, předčasně pod sprchy museli Giuly a Zambrotta.

Střelecké procitnutí zaznamenali fotbalisté San Sebastianu. Na půdě Realu Zaragoza vsítili hned dvě branky, přesto odjíždějí domů s prázdnou. Na trefu Herrery odpověděli op změně stran Aimar, Diego Milito a Ewerthon, na konečných 3:2 pak už v poslední minutě jenom korigoval De Cero.

Vynikající formou na domácím hřišti se může pochlubit Santander, výhra 1:0 na Osasunou byla již pátou v řadě. Všechno zařídil v 79. minutě Juanjo.

První porážku po téměř dvou měsících zaznamenalo Deportivo La Coruňa. Utkání s Betisem Sevilla mělo podobný průběh jako to v Santadneru, rovněž tady to bylo dlouho 0:0 a také tady padla jenom jedna branka. V 80. minutě byl jejím autorem hostující Fernando.

Jeden z klíčových zápasů v boji o záchranu vůbec nezvládlo Bilbao, které doma podlehlo poslední Tarragoně. Baskickému celku nepomohla ani více než půlhodinová přesilovka. Gimnastic se chytá stébla naděje, na 17. příčku ztrácí již "pouze" devět bodů.

Jenom v jednom případě se zatím body dělily. Na Olympijském stadionu hostil Espanyol Villarreal a díky zásahu Tamuda z 28. minuty vedl. "Žlutá ponorka" však nakonec s prázdnou neodplula, konečnou remízu 1:1 zajistil Forlan.

Důležitý boj o přežití byl k vidění na Mallorce, kam zavítalo Levante. Na Baleárských ostrovech padaly góly až po změně stran. V rozmezí několika minut se trefili Jankovič a Victor a domácí vedli 2:0, za Levante sice snížil Kapo, poslední slovo však měl nakonec Arango.

Fotbalisté Getafe dokázali skompletovat unikátní sbírku - v roce 2007 dokázali obrat o body všechny čtyři nejlepší týmy soutěže. Na Santiago Bernabeu dokonce chvíli sahali po vítězství, kdy je do vedení poslal Guiza. Real dokázal ještě do poločasu odpovědět šťastně proměněnou penaltou Van Nistelrooye, i přes tlak ve druhé půli však na tři body nakonec nedosáhl.

Smutným hrdinou utkání mezi Huelvou a Atletikem se stal Sinama-Pongolle. Domácí útočník vstřelil z pokutového kopu jediný gól utkání, další penaltu potom ale neproměnil a navíc musel kvůli zranění stehenního svalu ze zápasu odstoupit. Atletiko dohrávalo bez vyloučeného Costinhy, přesto mohlo vyrovnat - ve čtvrté minutě nastavení trefil Torres břevno.