LA LIGA SOUHRN - 19. KOLO

20.01.2007, 22:06, aktualizováno 21.01.2007, 22:58
Poslední kolo první poloviny soutěže bylo na góly hodně chudé a přineslo pouze devět branek. Tři z nich vstřelila a na první místo tabulky se tak vrátila Barcelona, nezaváhaly ani Valencia, Real Madrid a Atletiko Madrid, kterému svou nedisciplinovaností situaci hodně usnadnili hráči Osasuny.

19. kolo Primera Division odstartoval zápas, který vejde do dějin letošního ročníku. Ne snad svou kvalitou, ale především počtem červených karet. Atletiko i přes neproměněnou penaltu vyhrálo 1:0 a v závěru se jeho fotbalisté nemuseli bát o výsledek, ale především o své zdraví. Hosté porážku neunesli a posbírali celkem čtyři červené karty.

Hodně karet bylo k vidění také na El Madrigal, kam přijel lídr tabulky ze Sevilly. Rozhodčí ukázal celkem deset žlutých karet. Samotné utkání nakonec skončilo smírně 0:0.

Kdo po sobotní gólové mizérii čekal v neděli nějaké výrazné zlepšení, musel být hodně zklamán. Hned tři zápasy skončily bezbrankovou remízou, na koření marně čekali návštěvníci zápasů Levante - Bilbao, Deportivo - Espanyol a Zaragoza - Huelva.

V San Sebastianu sice jednu branku viděli, velkou radost z ní však neměli. Do černého se totiž trefil valencijský David Villa, který svému týmu zajistil již šestou výhru v řadě.

K bezbrankové dělbě bodů se schylovalo i na půdě Betisu Sevilla, kam zavítal Santander. Kouzlo brankářů odčaroval až v 85. minutě z penalty Garay, domácí se však nevzdali a zásluhou Xisca vybojovali alespoň bod.

Fanoušky v Getafe naladil už v první minutě svým zásahem Moral, madridský tým ale v dalších minutách předvedl svou klasiku, pozornou obranu, a další gól Celtě nepřidal, avšak ani neinkasoval.

Brankové hody si užili v Barceloně. Úřadující mistr splnil povinnost a porazil bezmocně poslední Tarragonu. Výhru 3:0 mu zajistil průměrný výkon a branky Savioly, Giulyho a Iniesty.

Gólový průměr 20. kola alespoň na jednu branku na zápas nevylepšila ani večerní dohrávka mezi Mallorkou a Realem Madrid. Hosté museli pro udržení kontaktu se špicí tabulky nutně vyhrát a to se jim nakonec také podařilo. Dvanáct minut před koncem zápasu se o to postaral Jose Antonio Reyes.