LA CORUNA OPĚT PRVNÍ

26.10.2003, 01:34
Aktuality
V 8. kole na sebe na Riazoru narazili domácí Deportivo La Coruna a hostující, zatím neporažená Valencie, která doposud v 7 zápasech inkasovala pouhý 1 gól. Domácí jich vstřelili už 17, což je nejvíce společně s Realem Madrid.

. Domácí šetřili z pravidelněji hrajících Naybeta, Héctora, Capdevillu, Maura Silvu, Scaloniho a Luqueho. Nastoupili s defenzivnějším středem zálohy s Duscherem, Valeron se posunul do útoku místo Luqueho. Hosté nastoupili bez Jorgeho Lópeze a Oliveiry, před nímž dostal přednost Mista. Za domácí chytal Molina, který je rodákem právě z Valencie, Vicente hrál 100tý zápas v dresu hostí.

. 4.min. Po centru Víctora z pravé strany střílel zcela osamocený Fran nad Canizaresovu bránu.

5.min. Aimar se pokusil sérií kliček dostat do vyhodné pozice a vybojoval roh.

10.min. Míč putuje po ose Vicente-Aimar-Albelda. Albelda střílí ale jeho rána je lehce tečována obranou domácích a putuje do zámezí. Rozhodčí ale nechává rozehrát La Corunu.

14.min. Víctor vybojoval na Carbonim rohový kop. La Corunští ho rozehráli centrem na přední tyč. Na míč vyskočili Canizares a Valeron. Valeron jej tísněn hlavičkoval do vápna směrem od branky, jeden z hráču domácích jej hlavou vrátil zpět a zcela volný Valeron ho už lehce doklepl do branky! Valencijští vehementně reklamovali u sudího faul na gólmana. Nejvíce sám postižený Canizares, ale vysloužil si jen žlutou kartu.

19.min. V brejkové situaci chyběl jednomu v hráčů La Coruni krůček k tomu, aby pak postupoval sám na Canizarese.

23.min. Fran upadl ve vápně po souboji s Marchenou a dožadoval se penalty, leč marně. Zákrok ale na penaltu opravdu vypadal.

24.min. K nadějné střele zblízka se dostal Pandiani, ale nedal.

25.min. Aktivní Vicente vybojoval roh, ale obrana La Coruni jej bez obtíží odvrátila.

27.min. Ošetřován byl Rufete po neúmyslném faulu Duschera.

31.min. Ayala při pokrývání si míče trefil loktem Pandianiho, který se pak chvíli na trávníku svíjel v křečích.

33. min Tvůrce hry domácích Valeron prokličkoval půlku vápna Valencie, ale do dobré pozice se nedostal.

35.min. Po kombinaci Vicenteho s Aimarem chybělo málo aby se druhý jmenovaný dostal do dobré střelecké pozice.

36.min. Valencijští hráči se ale těžko dostávají k brance domácích svou typickou kombinací, a tak to zkoušejí individuálně. La Coruna dobře brání a soupeři míč příliš nepůjčuje.

38.min. Vicenteho nadějný centr sbírá gólman Molina.

39.min. Carboni fauluje Víctora. Domácí zahrávají trestný kop, který obrana Valencie odvrátí a hosté se ženou do brejku. Míč vyváží Mista, předává Aimarovi, ten vtipně posouvá Vicentemu patičkou míč do výborné střelecké pozice a Molina jeho střelu vyráží.

41.min. Míč putuje po ose Aimar, Vicente, Albelda, Aimar, ale nadějná akce končí na hranici vápna.

43.min. Vynikající Fran se prosmýkne kolem Cura Torrese, ale jeho centr je zblokován.

44.min. Aimar vyváží míč. Nasadí jednomu z obránců jesličky ale jeho střela končí vedle.

45.min. Valeron hlavičkuje po Víctorově centru nad.

47.min. Duscher dostává žlutou kartu po faulu na Mistu.

48.min. Fran se pouští do odvážného sóla ale neuspěje.

49.min. Albelda zastavuje Frana za cenu žluté karty. Víctorův trestný kop ale Canizares v pohodě chytá.

51.min. Rufete se pokusil neúspěšně probít po pravé straně.

53.min. Obránci Valencie zachránili situaci jen těsně před hlavičkujícím Pandianim.

57.min. Curo Torres střílí zdálky, ale příliš slabě.

59.min. Víctor dostává žlutou kartu za údajný faul na Marchenu.

60.min. Rufete posílá do vápna Aimara, ale jeho centr je zblokován.

61.min. Po následném rohu střílí Rufete nad.

63.min. David Navarro střídá dnes špatného Cura Torrese. Fran si s ním dělal téměř co chtěl.

64.min. Vicente je faulován v blízkosti vápna, ale následná Albeldova rána jde nad.

65.min. Xisco střídá nevýrazného Rufeteho. Kouč Valencie Benítez vypadá velmi ustaraně.

67.min. Fran je faulován, ale Víctorova střela jde nad.

68.min. Scaloni střídá Víctora.

69.min. Aimar posílá šikovný centr před branku domácích, ale nic z toho není.

71.min. Dnes velmi bojovný Aimar divoce gestikuluje na rozhodčího. Není spokojen, že mu odpískal útočný faul.

72.min. Scaloniho slabá střela.

73.min. Valencie vyrovnává. Albelda odvážně proniká do vápna, posílá přízemní centrpřed bránu a nekrytý Mista dává gol.

75.min. Valencie ožívá. Aimar centruje ale Mista přestřeluje. Luque střídá Frana.

76.min. Scaloni po faulu na něj marně reklamuje penaltu.

77.min. Xisco centruje, ale Mistovi chybí kousíček k tomu, aby dal 2 gól.

78.min. Oliveira střídá Mistu, Tristán Duschera.

80.min. Tristán nezaviněně spadne před vápnem. Nepřesný sudí píská faul a dává Navarrovi žlutou kartu. Tristán dává fantasticky nad hlavami hráčů ve zdi z tresného kopu gól. Canizares se ani nehne.

83.min. Ayala odvrací centr na roh, ale všemu patrně předcházel neodmávaný ofsajd.

84.min. Scaloni dostává žlutou kartu po faulu na Aimara.

85.min. Tristán vede míč k brance Valencie, ale Navarro mu jej vypíchává na roh.

88.min. Oliveira v závaru ve vápně promáchává střelu, vzápětí Ayala hlavičkuje nad.

V prvním poločase průměrný zápas, ve druhém už potvrdil ambice obou týmů. Depor hrál dobře v obraně i v záloze kde Valencii přehrával a proto vyhrál zaslouženě. Slabý výkon podal rozhodčí.