Kroos si uvědomuje tlak, startu na domácím ME si ale váží

11.06., 16:49
Aktuality
Toni Kroos (© AFP)

Německý záložník Toni Kroos si uvědomuje tlak spjatý s pořadatelstvím nadcházejícího mistrovství Evropy. Zároveň si ale cení toho, že se turnaj odehraje na domácí půdě. V zemi chce nastolit pozitivní atmosféru a zároveň odčinit předchozí neúspěšné turnaje. Řekl to na tiskové konferenci.

"Na každém domácím turnaji panuje tlak. Je to díky tomu ještě mimořádnější. Dostanete okamžitě zpětnou vazbu, jak pozitivní, tak negativní. Máme velkou zodpovědnost za atmosféru v zemi v příštích týdnech. Víme, jaké to bude, ale zároveň je to velká čest a radost hrát na takovém turnaji. Kolik hráčů dostane příležitost zahrát si šampionát doma?" prohlásil Kroos, který po Euru ukončí kariéru.

Německo vyhrálo čtyři mistrovství světa a tři evropské šampionáty. Velkého úspěchu se naposledy dočkalo v roce 2014, kdy ovládlo MS, u čehož nechyběl ani Kroos, na dalších dvou světových turnajích ale vypadlo už ve skupině. Na posledním Euru před třemi lety Německo skončilo v osmifinále.

"Uvědomujeme si tlak, nechceme ho ignorovat, zároveň si ho ale musíme užít. Chceme pozitivně ovlivnit atmosféru v zemi a současně napravit předchozí turnaje," uvedl čtyřiatřicetiletý Kroos, jenž počátkem června ovládl s Realem Madrid Ligu mistrů.

"Když se podíváme na kvalitu kádru, vidíme, co je možné. Také si ale uvědomujeme, že v některých fázích zápasů máme prostor na zlepšení. Neexistuje lepší příležitost než ukázat, že dovedeme hrát dobře. To je náš úkol. Jestli chceme do turnaje promluvit, pak nevyhnutelně musíme minimalizovat pasáže, kdy jako tým nehrajeme dobře. Jinak nás z nich soupeři potrestají a turnaj pro nás skončí," podotkl Kroos.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna vyzvou v pátečním zahajovacím utkání šampionátu Skotsko. Ve skupině A se poté utkají s Maďarskem a Švýcarskem.

Autor: ČTK

Komentáře (3)

Přidat komentář
Csaplárova past

Semifinale maji Nemci jiste

Reagovat
zeroberto

Takže o fous třetí ze skupiny a vylíznou hned v osmifináleb

Reagovat
eder

Myslím, že ne, Time. Ale klidně na to vsaď barák...

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele