Kamerun zdolal Etiopii 4:1 a na domácím APN vyhrál i podruhé

13.01.2022 19:26, aktualizováno 13.01.2022 22:13 - Aktuality
Radost fotbalistů Kamerunu (© AFP)

Kamerun porazil po obratu Etiopii 4:1 a na domácím africkém Poháru národů zvítězil i ve druhém duelu. Po dvou gólech zaznamenali Karl Toko Ekambi a kapitán Vincent Aboubakar.

Etiopie se ujala vedení ve čtvrté minutě zásluhou Hotessy, ale útočník Lyonu Toko Ekambi krátce poté srovnal. V rozmezí 53. až 55. minuty se dvakrát prosadil Aboubakar, pojistku přidal opět Toko Ekambi. Kamerun navázal na úvodní triumf 2:1 nad Burkinou Faso, naopak Etiopie nenapravila prohru 0:1 s Kapverdami.

Burkina Faso v dalším duelu skupiny A zdolala Kapverdy 1:0. Šest minut před koncem prvního poločasu rozhodl Hassane Bande.