Jurásek splnil předpověď manažera, z pozvánky byl překvapený

21.03., 16:58
Aktuality

Když předloni v létě David Jurásek po angažmá v druholigovém Prostějově zamířil do Mladé Boleslavi, předpověděl mu manažer, že do dvou let bude v reprezentačním "áčku". Dvaadvacetiletý levý bek pražské Slavie tehdy nevěřil a ani nyní nepočítal s tím, že by se mohl dostat do týmu pro nadcházející první dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy. Juráskovi na úvodním srazu pomáhá, že spolu s ním povolal trenér Jaroslav Šilhavý dalších pět nováčků.

"Překvapený jsem určitě byl, samozřejmě příjemně. Dozvěděl jsem se to od pana (šéfa Slavie Jaroslava) Tvrdíka asi den před nominací, ale říkal jsem si, že dokud to není oficiální od repre, tak tomu takovou váhu dávat nebudu. Nominace pak vyšla, když jsme zrovna měli trénink. Když jsem šel do kabiny, kluci, co byli uvnitř, to už věděli a gratulovali," řekl Jurásek na dnešní tiskové konferenci v Praze, kde se národní mužstvo chystá na páteční domácí vstup do kvalifikace proti Polsku.

Věkem ještě člen reprezentace do 21 let si premiérovou pozvánku do národního A-týmu vysloužil díky výkonům v pražské Slavii, kam přestoupil vloni v únoru z Mladé Boleslavi a postupně se zabydlel v základní sestavě.

"Když jsem šel z Prostějova do Mladé Boleslavi, tak jsme se s mým manažerem panem Krobem bavili o tom, jaké mám cíle do budoucna. A on tehdy řekl, že to do dvou let vidí na reprezentaci. V tu chvíli jsem mu teda moc nevěřil, ale nakonec to vyšlo, že jsem to ještě stihl," uvedl s úsměvem Jurásek.

Spolu s ním je v nominaci nezvykle hned pět dalších nováčků včetně jmenovce a spoluhráče ze Slavie Matěje Juráska, s nímž ho nepojí žádný příbuzenský vztah. "Mám z toho radost, že je tu i Matěj. Myslím, že si to svými výkony zasloužil," řekl Jurásek.

"Zatím jsme měli teprve jeden trénink, takže se zatím rozkoukávám. Tím, že nás je tu hodně nováčků, to všem pomáhá zapadnout do týmu. Je tady také hodně kluků ze Slavie, což je pro mě osobně dobré, že líp zapadnu," doplnil autor čtyř ligových branek.

Byl by nadšený, kdyby se v pátečním zápase proti Polsku dostal rovnou do základní sestavy. Tím spíš, že se bude hrát v Edenu, kde sídlí Slavia. "Samozřejmě je to věc trenéra. Pokud tam budu, budu samozřejmě rád. Podle mě je tu každý hráč s tím, že by chtěl, takže i já. Navíc je to na stadionu, který znám, takže by to pro mě bylo příjemnější," konstatoval Jurásek.

V národním týmu je šest hráčů ze Slavie i Sparty. Oba pražské kluby spolu bojují o ligový titul, Juráskův tým vede tabulku před Letenskými jen o skóre. "Zatím to mezi námi není nějak na nože a doufám, že ani nebude," podotkl Jurásek s úsměvem. "Ale já se takhle s klukama, co znám, špičkuju furt. Znám se s klukama z jednadvacítky, s Láďou Krejčím se znám z Brna. Takže mezi námi takové věci probíhají pravidelně," doplnil.

Vloni na podzim postoupil s jednadvacítkou na mistrovství Evropy, které je na programu v červnu, kdy bude hrát i "áčko". "Určitě bych si tam rád zahrál. Když jsme to vybojovali, kdo by nechtěl hrát na Euru? Ale zatím jsme to neřešili. Komunikace (mezi áčkem a jednadvacítkou) bude probíhat, až to bude aktuální, což teď není. Teď je na to ještě čas," řekl Jurásek.

Autor: ČTK

Komentáře (30)

Přidat komentář
dave30

Myslím, že něco podobného říkají téměř všichni manažeři svým ovečkám...

Reagovat
Rizek

Neskutečná slávistická tlačenka.

Reagovat
letitfly

Nejlepší levej bek, kterýho aktuálně máme. A teoreticky možná nejlepší levej bek od dob prime Limby

Reagovat
10adam

Teoreticky nejlepší levý bek všech dob

Reagovat
letitfly

To je nějaká sparťanská zášť nebo jak to mám chápat?

Reagovat
Lemond Laws

Asi to chápej jako trochu srandu, když si napsal, že teoreticky je to nejlepší bek za posledních 15 let. Tak kolega v nadsázce napsal že možná nejlepší všech dob a ty seš ublíženej kvůli spartě

Reagovat
10adam

Přesně tak

Reagovat
letitfly

Přiznávám, zapomněl jsem na Bořila. Ale jinak mě fakt nenapadá jinej levej bek, kterej by za posledních 10 let měl v tak mladým věku takovou kvalitu. Matějů, Novák, Zelený, Pudil,...

Michal Kadlec v repre myslim hrál primárně stopera a Kadeřábek hrál levýho beka asi 2 zápasy, takže ty nepočítám.

Reagovat
10adam

Za posledních deset v mladém věku a zminuješ Pudil nebo M. Kadlece? To už byli kluci v nejlepších fotbalových letech... Zrovna třeba Kadlec hrál za mlada 20-30let hlavně levého beka a byl na evropské úrovni. Jurásek má talent a předpoklady, ale ještě bych s takovým hodnocením (nejlepší od dob Limby) bych ještě počkal. Zatím toho moc odkopáno nemá

Reagovat
letitfly

Moc si spolu nerozumíme Psal jsem o tom, že takhle mladej bek, navíc s takovou kvalitou, tady dlouho nebyl. Vyjmenovaní hráči jsou borci, kteří se posledních 10 let točili v repre na pozici levýho beka.

Matějů netřeba komentovat

Novák asi dobrý v Turecku, ale v repre nikdy nic

Zelený vlastně je alternativou až v posledních max 2 letech

Pudil v repre taky nikdy nic

Kadlec v repre prostě nikdy nehrál levýho beka a byl využívanej na stoperovi, takže ho s Juráskem úmyslně neporovnávám

A zbývá právě jen Bořil s Limbou. Můj komentář, že je to potenciálně nejlepší levej bek od dob Limby (s přihlédnutím k aktuální výkonnosti a zároveň i k potenciálu), my proto nepřijde vůbec ulítlej, vzhledem k té nekvalitě na téhle pozici v posledních letech. Ano, zapomněl jsem na Bořila, což jsem uznal

Proto nechápu ten úvodní komentář o slávistické tlačence

Reagovat
10adam

Já to myslel tak, že porovnáváš dané hrače ve věku Juráska.Třeba s Kadlecem, který v tomto věku hrál primárně levého beka. Ale chápu jak to myslíš, ale pořád si myslím, že je to moc malý vzorek (těžkých) zápasů, aby to na Juráska sedělo.

Limba, ať je jaký je, tak bek to byl velmi dobrý (a to ani zdaleka nejsem jeho fanoušek), ale co se týká Bořila, tak pro mě je to bezcharakterní kokot, navíc zákeřný, takže tady můžeš mluvit o nějakém sparťanství

Co se týká slavistické tlačenky, tak ta tam do jisté míry je, to je trošku Frankova specialita...nominace Tecla a i hráčů, kteří třeba neměli zrovna formu a nebo se vraceli po zranění. Což se ale netýká zrovna Juráska

Reagovat
letitfly

perfektní, dík za diskuzi. Nakonec jsme se vlastně shodli úplně na všem

Reagovat
10adam

Takže i na tom, že Bořil je kokot, jo? Tak to taky děkuji

Reagovat
letitfly

S tím souhlasim bezpodmínečně! Ale fotbalově měl ten svůj prime docela slušnej

Reagovat
10adam

Lepší průměr, ale jako TOP mi nikdy nepřišel

Reagovat
Bakary3

je to tak, takhle dobrý mladý levý bek tu nebyl ani nepamatuju.

Tady nemůže být o tlačence vůbec řeč

Reagovat
Fendi

Co příspěvek,to žvást. Klobouček

Reagovat
Bakary3

A v čem prosím tě?

Vždyť to napsal dost přesně

Reagovat
10adam

Máš to chápat tak, že teoreticky je to možné… žádnou zášť v tom nehledej

Reagovat
RadekVonCZE

Kdo je lepší levý bek v ČR kromě Zeleného a Juráska?

Reagovat
10adam

Höjer

Reagovat
Lemond Laws

Reagovat
RM1999

Reagovat
Bakary3

ten už měl být vyzkoušenej dávno

Reagovat
Lemond Laws

Druhý nejlepší centry v lize má

Reagovat
Klokanomet

První je Kovárna

Reagovat
Lemond Laws

Reagovat
Pablos

Já myslel, že vzal toho druhého Juráska

Reagovat
Pablos

jo ok vzal je oba už koukám

Reagovat
RM1999

Tenhle aspoň trochu dává smysl, hraje už víc než rok pravidelně v základu 2. nejlepšího českého týmu, tak se dá aspoň na lavičku povolat. Ale druhej Jurásek má v lize 3 zápasy v základu a 3 z lavičky, takže v tom je zase nějakej Tvrdíkův kšeftík.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele