JANKULOVSKI VĚŘÍ V POSTUP AC MILÁN

04.04.2007, 13:42
Aktuality
AC Milán si včera hodně zkomplikoval cestu do semifinále Ligy mistrů. V úvodním čtvrtfinálovém duelu sice měl italský tým více ze hry a Bayern Mnichov přehrával, přesto se na San Siru nakonec zrodila remíza 2:2...

Rossonerri doplatili především na neproměňování šancí, především příležitosti Ambrosiniho a Gilardina z prvního poločasu po brance doslova volaly. Gilardino pak po změně stran dokázal dopravit míč do sítě, pomezní rohodčí mu ale nespávně odmával ofsajd. To Bayern byl mnohem efektivnější, za celý zápas si vypracoval dvě vážnější příležitosti a záhluhou stopera Daniela van Buytena také obě proměnil. Konečný výsledek 2:2 pro odvetu znamená jediné - AC Milán musí minimálně jednou skórovat.

"Podle mého názoru jsme odehráli dobrý zápas, zvláště v prvním poločase jsme měli hned několik gólových příležitostí a klidně jsme mohli vést 3:0," hodnotí zápas český obránce Marek Jankulovski. "Ve druhém poločase se pak Bayern dostal zpět do hry, protože jsme byli trochu unavení. Je to škoda, výsledek 2:2 není příliš dobrý, ale jestli v odvetě budeme hrát tak jako v prvním poločase, můžeme do dokázat," řekl dále bývalý fotbalista Neapole a Udinese.

AC Milán se v odvetě bude muset obejít bez útočník Alberta Gilardina. Ten za dohrání akce při nesprávně odpískaném ofsajdu vyfasoval žlutou kartu, která v jeho případě znamená stop pro další zápas.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com