Infantino s rychlým návratem diváků na stadiony nepočítá

06.06.2020 19:04 - Aktuality
Gianni Infantino (© flickr.com)
 
Prezident světové federace FIFA Gianni Infantino nepočítá s rychlým návratem fanoušků na fotbalové stadiony po koronavirové pandemii. Ve videovzkazu Infantino vyzval všech 211 členských zemí k trpělivosti.

"Fotbalová sezona se už v některých zemích znovu rozběhla nebo se k tomu schyluje. To dává nám všem a fanouškům na celém světě naději pro budoucnost," uvedl Infantino. "Tolerance a pochopení jsou v tomto období velmi důležité. Fotbal bez diváků není takový, jak ho známe, ale musíme být trpěliví v otázce, kdy se zase budou moci vrátit na stadiony," dodal šéf světového fotbalu.

Národní ligové soutěže se po koronavirové pauze rozjíždějí od května, v drtivé většině bez diváků nebo s jejich velmi omezeným množstvím na tribunách. "Pracujeme neúnavně a s respektem k současným opatřením na tom, abychom mohli fanoušky zase bezpečně přivést na stadiony," uvedl Infantino.

Švýcarský funkcionář zároveň členským federacím oznámil, že do konce měsíce by mělo být rozhodnuto o finančním balíčku, který FIFA poskytne, aby se fotbal vzpamatoval z koronavirové krize.

Naznačil, že by se nebránil diskuzím o platových stropech či maximální výši přestupních částek. "Slyšel jsem k těmto tématům mnoho zajímavých názorů," uvedl Infantino bez podrobností. "Osobně jsem zastáncem jasnějších a přísnějších finančních pravidel, a to nejen co se týče oblasti přestupů, ale celého fotbalového ekosystému," dodala hlava světového fotbalu.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1082
Komentáře (6 / 0 nových)
smazaný uživatel
06.06.2020 19:14
#
Nastesti to nikoho nezajima. Fotbal do toho.
ratusek
06.06.2020 20:15
#
pusťte vy dementi na stadiony diváky a jejich počet omezte na procenta z kapacity
FiX
07.06.2020 07:21
#
Ideální řešení: Kdo chce na fotbal, dá svoje jméno do osudí a Infantino pak vylosuje kdo může na stadion.
TheMally11
07.06.2020 09:48
#
Ať jde radši zase losovat LM a EL .... jeho rozhodnutí stojí za vyliž prdel ... Kurva už pusťte fanoušky! Kde se bojí ať se zamkne doma na 50 zámků
Kiwi-21
07.06.2020 10:24
#
Y.N.W.A
07.06.2020 14:29
#
Ještě by me zajímalo, jestli příští rok vůbec budou nejaky pohary
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.