Hráči MLS odsouhlasili kolektivní smlouvu a dohrání sezony

03.06.2020 19:51 - Aktuality
Major League Soccer
 
Hráči MLS odsouhlasili návrh nové kolektivní smlouvy, jejíž součástí je i dohrání této sezony. Ročník přerušený koronavirovou pandemií by měl vyvrcholit turnajem v komplexu ESPN na Floridě.

Hráči o víkendu souhlasili s celoplošným snížením mezd na tuto sezonu kvůli zmírnění dopadů zdravotní krize. Čas na ratifikaci kolektivní smlouvy měli od klubů do dneška.

"Dnešní volba také finalizuje plán na dohrání sezony 2020 a dává na příští měsíce hráčům jistotu. Umožňuje našim členům posunout se vpřed a dělat to, co milují," uvedla hráčská asociace MLSPA.

Nová kolektivní smlouva bude platit do roku 2025. Obě strany se na podmínkách kontraktu původně do roku 2024 dohodly už v únoru, nicméně smlouva nebyla ratifikována kvůli vypuknutí pandemie.

Týmy dosud v sezoně odehrály jen dva zápasy, český reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek v obou duelech za Dallas skóroval.

Detaily letního restartu MLS zatím nejsou známy. Všeobecně se ale očekává, že se všech 26 klubů usídlí v areálu Wide World of Sports, jenž je součástí Disney Worldu. Ve stejném komplexu, jehož součástí je množství hal, hřišť a hotelů, by se mohla dohrát také sezona basketbalové NBA.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 520
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.