Grygera za chování k sudím zaplatí 50 tisíc korun, stejný trest obdržely Teplice

25.05., 17:35
Aktuality
Zdeněk Grygera (© fcfastavzlin.cz)

Generální manažer Zlína Zdeněk Grygera kvůli nevhodnému chování k rozhodčím po ligovém utkání v Teplicích obdržel od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) pokutu 50 tisíc korun. Bývalému českému reprezentantovi udělila komise trest v nejvyšší možné výši. Stejnou částkou potrestala i Teplice za to, že nezabránily Grygerovi v návštěvě sudích. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Grygera po utkání 2. kola nadstavbové skupiny o záchranu v Teplicích po výhře domácích 2:1 vulgárně vynadal rozhodčím za to, že v 90. minutě neuznali branku Libora Kozáka kvůli údajné hře rukou. Sudí to uvedli v zápise o utkání, které se odehrálo 14. května. Grygera následně v prohlášení na zlínském webu uvedl, že rozhodčí jeho tým vážně poškodili a klub na ně podá oficiální stížnost.

Komise následně zahájila s Grygerou disciplinární řízení. Podle disciplinárního řádu LFA hrozil Grygerovi za návštěvu rozhodčích zákaz činnosti až na tři měsíce, výkon fotbalově prospěšné činnosti či pokuta až do výše 50.000 korun.

"Ze strany pana Grygery došlo k chování, které v profesionálních soutěžích nelze tolerovat a akceptovat. Interakce funkcionářů s rozhodčími během utkání i bezprostředně po něm považujeme za naprosto nepřijatelné a disciplinární komise musí tyto přestupky velice tvrdě postihovat, ať už k tomu byly pohnutky jakékoliv. Disciplinární řád umožňuje disciplinární komisi udělit funkcionáři klubu trest za takový přestupek až do výše 50 tisíc korun. V tomto případě jsme přistoupili k udělení trestu v nejvyšší možné výši," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Pokutu obdrželi i Severočeši. "Disciplinární komise současně potrestala peněžitým trestem ve výši 50 tisíc korun i domácí klub za to, že dostatečně nezabezpečil prostor vymezený rozhodčím a umožnil vstup pana Grygery ke kabině rozhodčích i do bezprostřední blízkosti vozu VAR," prohlásil Baček.

Utkání v Teplicích přineslo velké emoce. Na výkon rozhodčích v čele s hlavním Lukášem Nehasilem a práci systému VAR si po duelu stěžoval i zlínský kouč Pavel Vrba. Komise rozhodčích dala v komuniké Zlínským za pravdu, že měli v 75. minutě za stavu 1:1 po ruce Štěpána Chaloupka kopat penaltu. Naopak Kozákova branka neplatila správně.

Dvacet tisíc korun musí zaplatit generální ředitel a majitel Plzně Adolf Šádek za "nevhodné chování na adresu hlavního pořadatele" v duelu předposledního 29. kola základní části na hřišti pražské Sparty.

Sparta, která získala v úterý první titul po devíti letech, obdržela pokutu 40 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků v zápase 2. kola nadstavbové skupiny o titul proti Slavii. Vršovický klub zaplatí za derby o 10 tisíc korun méně. Brněnská Zbrojovka dostala kvůli svým příznivcům pokutu 10 tisíc korun za utkání 2. kola nadstavbové skupiny o záchranu proti Pardubicím.

Disciplinární komise současně zahájila řízení se Spartou, Slavií a Zlínem za chování jejich fanoušků v duelech 3. kola nadstavbových skupin.

Autor: ČTK

Komentáře (4)

Přidat komentář
_Blind_

Proč dostali Teplice menší trest než Sparta?

Reagovat
_Blind_

*y

Reagovat
3M

200K pokuta a muzeme vyhlasit bankrot

Reagovat
Skleepy

Protože při vyšší částce by museli uvalit exekuci na fotbalové míče a brankové sítě, jinak by to Teplice neměly z čeho zaplatit.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele