Gravina povede italský fotbalový svaz do roku 2024

22.02.2021 23:58 - Aktuality
Gabriele Gravina (© twitter.com)
 
Gabriele Gravina obhájil post předsedy italského fotbalového svazu (FIGC) a čeká ho druhé funkční období do roku 2024. Sedmašedesátiletý funkcionář, jenž v čele svazu stojí od října 2018, ve volbách získal 73,45 procenta hlasů. Jeho jediným protikandidátem byl současný šéf amatérských soutěží Cosimo Sibilia.

"Děkuji za vaši oddanost, trpělivost a ochotu vydat se se mnou na tuto důležitou cestu," řekl Gravina po vyhlášení výsledků volby. "Druhý poločas našeho zápasu začíná, díky za důvěru a přízeň," dodal.

Bývalý šéf třetí ligy Gravina v roce 2018 uspěl ve volbách jako jediný kandidát a stal se řádně zvoleným předsedou po téměř ročním provizoriu. V listopadu 2017 po neúspěšné baráži o postup na MS odstoupil Carlo Tavecchio a od lednové neúspěšné volby jeho nástupce FIGC dočasně vedl Roberto Fabbricini z Italského olympijského výboru.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 610
Komentáře (0 / 0 nových)
zatím žádný komentář
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.