GAMBRINUS LIGA - 11. KOLO

02.11.2004, 16:28
Aktuality
Sparta potřetí za sebou v lize vyhrála 2:0, potřetí obrala o body konkurenta v boji o titul, tentokrát Olomouc, a v čele má už šestibodový náskok. Na druhé místo poskočily Teplice, které v pěkném utkání na Stínadlech zdolaly Slavii. Slovácko porazilo Zlín a na dně tabulky má už jen tříbodový odstup.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav   0:0

Sparta tentokrát přivítala na Letné Olomouc, která hájila druhé místo v tabulce 1. Gambrinus ligy. Tři minuty před koncem prvního poločasu dostal Bednář centr od Babniče, Bednář vypálil krásně bez přípravy, ale jen do břevna. První gól přišel ještě v závěru prvního poločasu. Po centru Poborského a troše zmatku před Vaniakem se míč odrazil k Petrášovi a od něj do sítě. Druhý gól Sparta přidala krátce po změně stran. To se Zelenka opřel do míče z dvaadvaceti metrů a krásnou ranou vymetl levou šibenici. Sparta si udržela vedení a upevnila si první místo v tabulce.

Bohemians 1905 - Siad Most   0:0

Slavia chtěla v dohrávce 11. kola Gambrinus ligy na Stínadlech uspět, ale to se jí opět nepovedlo. Gól přišel v závěru prvního poločasu, a to díky Jiřímu Maškovi, který si naběhl na Kaufmanův centr a vystřelil tři body pro Teplice. Konec zápasu dohrávali Teplice jen v deseti když byl vyloučen Rada, ale ani přesilovka Slavii nepomohla.

FK Teplice - Viktoria Žižkov   0:0

Utkání se hrálo na velmi mokrém terénu, hráčům se zastavoval míč v loužích. Na gól diváci čekali jen do 20. minuty, to zahrávali domácí první rohový kop, na který si naběhl Ševinský a s přehledem skóroval. Domácí mohli vedení udržet, nebýt chyby domácího gólmana Kollára, který si vyběhl za vápno, ztratil míč, Papoušek nacentroval a Zápotočný rozhodl o remíze.

Slovan Liberec - Slavia Praha   0:0

Baník přijel na hřiště nováčka ligy s jediným přáním – zvítězit. Ale nakonec byla remíza spravedlivá. Až do 80. minuty byl stav bezbrankový. Pak se ale trefil Libor Žůrek, dal 2600. ligový gól Baníku v historii a poslal svůj tým do vedení. O šest minut později ale vyrovnal hlavou Sedláček, který míč poslal obloučkem za bezbranného Köninga.

Tescoma Zlín - FK Jablonec   0:0

Velmi nečekaný výsledek se zrodil na hřišti Brna. Už od jedenácté minuty vedla Příbram gólem Riegela a kontrolovala hru. V 75. minutě přišla penalta, ke které se postavil Siegl a bez zaváhání srovnal stav utkání. O pět minut později se ale stalo něco, co nikdo asi nečekal. Otepka se opřel do míče, rozvlnil síť za brankářem Václavíkem podruhé a zajistil pro Marilu nečekané tři body.

Sparta Praha - SK Kladno   0:0

V tomto duelu si diváci museli na góly počkat až do druhého poločasu. Nejprve udeřili v 50 minutě domácí, to skóroval vystřídavší Hubník tvrdou ranou, kterou si gólman srazil jen do vlastní brány. O šest minut později se po individuální akci trefil brazilec Batista a zvýšil už na 2:0. V 67. minutě se mohlo skóre měnit potřetí, když Baránkem doklepával do prázdné brány, ale míč zastavil rozmočený terén. Opavané ale vedení neudrželi, o konečné dělbě bodů rozhodl Marek Kulič. V 71. minutě snížil a o čtyři minuty později z dorážky vyrovnal.

1. FC Brno - České Budějovice   0:0

Slovácko se konečně pořádně rozstřílelo a odnesl to Zlín. Gólový účet zápasu otevřel Pospěch, který po krátkém sólu zakončil střelou pod brankářem. Ve 40. minutě vypálil Jarolím, gólman Baránek míč vytáhl na břevno, ale Filipovský jej hlavou vrátil do sítě. V 70. minutě prokázal svojí technickou vyspělost Ivana, oklamal dva obránce, položil si brankáře a dal třetí gól Slovácka. V nastaveném čase ještě zmírnil prohru Kroča, který se nejlépe zorientoval a snížil na konečných 3:1.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc   0:0

Jablonec nechtěl na svém hřišti nic nechat náhodě, a tak si s chutí zastřílel. První gól zápasu přinesla 41. minuta, kdy Weber rozehrál na krátko rohový kop, Čížek odcentroval a našel Klapku, který se nemýlil a poslal míč k levé tyči. Ve druhém poločase domácí výhru pojistili. Čížek vyslal Jindřiška a ten odcentroval na Klapku, který na dvakrát překonal brankáře Chvalovského. Chvilku po druhém gólu přišel rohový kop, který rozehrál Čížek, a Hrotek pečetil na 3:0.