Fantiš v závěru podzimu vystřílel Zlínu klidnější přestávku

14.12.2019 17:42 - Aktuality
 
Až v úplném závěru podzimní části ligy se zlínský ofenzivní hráč Antonín Fantiš mohl radovat z ligových gólů ve dresu Fastavu. Před týdnem v Teplicích jeho trefa k bodům ještě nevedla, ale v dnešním utkání s Opavou se postaral o oba góly svého týmu a zajistil tak domácím nejen tři body, ale i klidnější zimní přestávku.

Na góly ve prospěch Zlína tak Fantiš čekal dlouhých 49 utkání, bereme-li v úvahu i jeho předchozí střelecky impotentní angažmá. "Je to tím, že bývám na pokoji s Petrem Buchtou, on mě dostal do pohody a dnes mi dal na zápas termotriko," usmíval se Fantiš.

Do pohody jej nasměrovalo nejen sdílení pokoje se stoperem týmu, ale i gól před týdnem v Teplicích. "Bylo to dlouhé čekání, byl jsme z toho už vyřízenej, i když jsem se snažil něco pro tým dělat, ale nepadalo mi to," říkal a s nadsázkou litoval toho, že podzimní část sezony končí.

Dnešní góly vměstnal do devíti minut a oba vypadaly z tribuny celkem jednoduše. "První gól, to byl krásný centr zprava, ale taky to šlo nedat. Ale hlavou já celkem umím, takže jse tmo tam uklidil. Druhý gól to bylo jednoznačné štěstí, otočilo se to na mě a dal jsem to do prázdné brány," popsal.

První půle ale příliš ke koukání nebyla. "Hrály dva týmy, jimž šlo o hodně, to je to nejhorší, co pro diváka může být. Každý chce hrát dobře zezadu a nekomplikovat si to. Po přestávce se to zlepšilo, dali jsme góly a spadlo to z nás. Pak už to byl superfotbal z naší strany a mohli jsme přidat další góly," přidal.

Pro Zlín to bylo vítězné loučení s podzimem. "Ten půlrok nebyl dobrý, doufám, že to otočíme a jaro bude lepší," přeje si. "Tohle byl nejdůležitější zápas, kdybychom ho nezvládli, tak si ani neumím představit, co by se dělo, to bychom snad ani neměli volno," poznamenal na závěr.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 920
Související články
Komentáře (6 / 0 nových)
ratusek
14.12.2019 17:45
#
Tonda
Doni77
14.12.2019 19:12
#
luismiksak
15.12.2019 01:54
#
Ztraceny talent, co hrál ligu v 16 letech ... ale pořad je ba tom herně lip jak Venda Kadlec...
Zdechlina
15.12.2019 12:59
#
Superfotbal škoda zlína, mohli by se plácat u dna rok co rok.
Obr Koloděj
15.12.2019 14:31
#
bourbon
12.02.2020 20:26
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.