EREDIVISIE SOUHRN - 27. KOLO

02.03.2007, 23:07, aktualizováno 04.03.2007, 19:02
Lídrovi tabulky z Eindhovenu se opět o trochu lépe dýchá. PSV doma porazilo Waalwijk a na čele tabulky má osmibodový náskok. Na druhé místo se vyhoupl Alkmaar, třetí je překvapení z Enschede. Až za něj se propadl Ajax...

Před utkáním Nijmegenu s Twente se předpovídal krutý boj, protože Nijmegen body zadarmo nedává a už vůbec ne na domácím hřišti. První poločas byl velmi vyrovnaný a bezgólový. Do druhého poločasu ale favorit vtrhl jako živá voda a podle toho to také vypadalo. Skóre utkání otevřel ve 48. minutě Bakircioglu, o šest minut později zvýšil na 2:0 Sharbel Touma a tentýž hráč přidal také třetí gól. Hráči Twente se díky této výhře dočasně posunuli na druhou příčku.

PSV Eindhoven si před odvetou osmifinále Ligy mistrů proti Arsenalu opět zvýšil sebevědomí. Na výhru nad Waalwijkem se ani příliš nenadřel. Všechno bylo jasné již v 18. minutě, v níž Alcides zvýšil na nakonec konečných 2:0.

Senzace se zrodila v Amsterdam Areně, kde o titul bojující Ajax podlehl Heerenveenu. V jeho sestavě sice chyběl kanonýr Alves, zastoupil ho však Nilsson. Za domácí odehrál celých 90 minut český obránce Zdeněk Grygera.

Nejjednoznačnější zápas kola byl k vidění v Utrechtu, odkud si tři body odvezl Alkmaar. Favorit neponechal nic náhodě a od úvodních minut držel pevně otěže zápasu. Ve 22. minutě to už bylo po zásazích Martense a Arveladzeho 0:2, ve druhé půli pak náskok ještě navýšili Dembele a Koevermans.

Feyenoord Rotterdam se těm nejlepším dívá jenom z dálky na záda a nic na tom nezměnilo ani 27. kolo. Roda Kerkrade mělo na stadionu De Kuip blízko k výhře, dělbu bodů zajistil až šest minut před koncem Pierre Van Hooijdonk.

Sparta Rotterdam uhrála důležitou bezbrankovou remízu v Tilburgu a z boje o záchranu je zřejmě definitivně venku. Důležitý souboj ze spodních pater vyzněl pro Heracles, který i díky brance Igora Gluščeviče porazil Den Haag.

Nejvíce branek padlo v Arnhemu, Vitesse překvapivě nestačilo na Excelsior a prohrálo 2:3. Velkou šanci propásla Breda, prohra v Groningenu já stála možnost příblížit se pátému Feyenoordu na tři body.