Corgoň liga - súhrn 5. kola

10.08.2007, 22:36, aktualizováno 12.08.2007, 21:59
V 5.kole Corgoň ligy si po dobrom výkone v druhom polčase vezie Artmedia z Ružomberka všetky body. Prekvapenie sa konalo v Košiciach, kde domáci dokázali poraziť Žilinu, Nitra si bez väčšej námahy poradila so Zlatými Moravcami. V nedeľnajšej dohrávke zvíťazila dobre hrajúca Dubnica v Banskej Bystrici, svoj zápas vonku zvládla aj Trnava.

FC Senec - Spartak Trnava   1:3
Branky:  57. Milan Lukáč - 33. Kopačka, 85. Bernáth, 90. Tomčák

Trnavčania sa ako prví dostali do gólovej príležitosti, keď v šiestej minúte poslal Ďuriš center na Kožucha, no tomu pri spracovávaní zobral loptu domáci gólman Slovenčiak. V 11. minúte pohrozili aj domáci, Papaj dobre zahral priamy kop, ktorý Kamesch len vyrazil, ale na dorážku nečakal ani jeden z domácich futbalistov. O päť minút neskôr šikovne strieľal Barčík, no Slovenčiak aj túto šancu kryl. Spartakovci sa gólu dočkali v 33. minúte kedy sa po sérií Barčíkových rohových kopov dostal k lopte Kopačka a strelil svoj prvý gól od prestupu z Dubnice – 0:1. Do šatní mohli hostia odchádzať aj s dvoj gólovým náskokom, ale po Kopačkovej prihrávke nepremenil šancu Bernáth.

Po prestávke sa aktuálne posledný tím Corgoň ligy snažil vyrovnať. Blízko mal k tomu Hoferica, no s jeho pokusom si Kamesch poradil. Vyrovnať sa domácim podarilo s veľkou dávkou šťastia v 58. minúte, keď Kopúnek pri odkope nešťastne trafil Lukáča, od ktorého lopta smerovala až za bezmocného Kamescha. Trnavčania na chvíľku znervózneli, ale do pohody ich vrátil gól Bernátha z 85. minúty, kedy sa jeho strela odrazila od Pechu a skončila až za Slovenčiakom. Poistku pridal v nadstavenom čase Tomčák a upravil tak na konečných 1:3.

Slovan Bratislava - AS Trenčín   2:1
Branky:  4. Hanek, 90. Ibragimov - 77. Kamenský

Belasí potrebovali doma proti Trenčínu bodovať naplno, čo sa prejavilo aj od snahy Slovana streliť v úvode zápasu okamžite gól. Slovan svoju úlohu splnil a po sérií rohový kopov otvoril skóre obranca Hanek – 1:0. Hanek mohol hneď pridať aj svoj druhý gól v zápase, no nepodarilo samu to. Domáci naďalej vyvíjali tlak na bránu Trenčína, v dobrej šanci neuspel poliaček, ktorého vychytal Hodál, a hneď po ňom pohoreli pred bránou Slovák a tiež aj Szabó. V 20. minúte nedal na 2:0 po skrumáži v pokutovom územií ani talentovaný mladík Sylvestr. Prvýkrát sa Trenčania ozvali v 24. minúte, no pokus Doubek bol veľmi nepresný. Brankár belasých si však zaslúžil pochvalu Tehelného pola pri zneškodnený priameho kopu Cs. Horvátha.

Slovan tlačil hostí aj po zmene strán, no druhý gól domácim ako keby nebol súdený, najskôr Sedlák mieril len do stredu brány, po ňom hrot Masaryk minul loptu, a po hodine hry takmer Mičenec rozvlnil sieť za vlastným brankárom. Nepochodil ani legionár Ibragimov. V 77. minút prišiel neočakávane vyrovnávajúci gól, keď Hlohovský prihral Kamenskému a ten dal na 1:1. Hostia mohli dokonca na Slovane aj viesť, ale Doubek sa nepresadil. Slovanu sa napokon podarilo streliť v 90. minúte víťazný gól, keď loptu dorazil do siete po priamom kope Szabá aktívne hrajúci Ibragimov.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce   2:0
Branky:  67. Čurgali, 90. A. Hesek (pen.)

V derby zápase Pod Zoborom, boli od úvodných minút aktívnejší Nitrania, no nevedeli prekonať sústredene hrajúcu defenzívu hostí. Často ohrozovali domáci bránu hostí strelami spoza šestnástky, ktoré nemali úspech. Zlaté Moravce hrozili v prvom polčase jedine po rohových kopoch. Šestť minút pred koncom prvého dejstva zaujal až priamy kop Hrnčára, ktorý skončil na žrdi gólmana Peškoviča.

V polčasovej prestávke tréner Hapal na svojich zverencom pravdepodobne zvýšil hlas, pretože tí do druhého polčasu nastúpili ako vymenení, vytvárali si viac šancí, hrali presnejšie. Lepšia hra priniesla svoje ovocie v 67. minúte, keď Čurgali poslal loptu zblízka do siete – 1:0. Domáci sa neustále snažili svoj náskok zvýšiť, no neujali sa šance Babica ani Heseka. V 90. minúte bol v šestnástke faulovaný Grajciar, a následný pokutový kop zúžitkoval Hesek a upravil na konečných 2:0.

MFK Košice - MŠK Žilina   2:0
Branky:  24. P. Jurčo, 64. Kolbas

V Košiciach sa hral od úvodných minút atraktívny futbal pre oko diváka, mužstvá hrali útočne a vytvárali si viacero sľubných príležitostí. Už v druhej minúte strieľal volejom Jurčo, a veľa nechýbalo aby jeho pokus skončil v bráne. V 18. minúte strieľal nebezpečne Breška, a na opačnej strane zaujal dobre kopnutý priamy kop Matiča. O pár minút stálo pri Košičanoch aj šťastie, keď Kaminský napálil loptu do svojho spoluhráča Bašistu a od neho sa lopta skoro dokotúľala až do brány. V 24. minúte posľal pekný center na Jurča Majerník, a ten svojim volejom nedal Kuciakovi, ktorý v týždni čaroval proti hráčom Slavie v Lige majstrov žiadnu šancu. Do šatní išli mužstvá za stavu 1:0, najmä kvôli nepremenenej šanci domáceho školníka a hosťujúceho Štyvara.

Po prestávke sa hral opäť kvalitný futbal. V 64. minúte prihrával oblúčikom Matič na Kolbasa, Kuciaka lopta preskočila a domácemu hráčovi už nerobilo problém usmerniť loptu do opustenej brány. Hostia všetko stavili na útok a hrali už vabank. V 67. minúte strieľal Porázik len do nôh dobre vybehnutého Putnockého. Po rýchlom brejku Košičanov mohlo byť už 3:0, ale Novák sa nepresadil. V 90. minúte už nič na vynikajúcom výsledku pre Košice nezmenil ani priamy kop Ježa.

MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka   0:3
Branky:  64. Obžera, 73. Piroška, 85. Obžera

V šlágri kola sa hral od začiatku futbal zväčša medzi šestnástkami, a bez vážnejších šancí. V 10. minúte poslal prvú a tiež aj poslednú strelu na bránu v prvom polčase obranca Urbánek. Šesť minút pred koncom prvého polčasu nezúžitkoval chybu zadákov domácich na gól Obžera, ktorý z uhla nemieril presne.

Po prestávke hrali aktívnejší futbal Ružomberčania, no obrana Artmedie odolávala. V 1. minúte strieľal dobre Božok, no s jeho pokusom si poradil hosťujúci gólman Kamenár. O dve minúty neskôr sa prebíjal k bráne domácich Piroška, ale jeho sólo zastavil dobrým vybehnutím Hajdúch. V 64. minúte však už bolo 0:1, keď sa Obžera prezentoval peknou strelou po zemi. O pár minút neskô sa do šance dostal aj Ružomberok, menovite Jurč, ktorý však zblízka prestrelil bránu. V 72. minúte mohol vyrovnať Pilár, ale jeho krížnej strele chýbali len centimetre. Rozhodujúci okamih sa odohral v 73. minúte, kedy našiel Obžera v pokutovom území voľného Pirošku, ktorý nedal Hajdúchovi žiadnu šancu. V 83. minúte zaknihovai hostia aj tretí gól, po prihrávke Kozáka sa opäť presadil Obžera.

Dukla Banská Bystrica - ZŤS Dubnica   0:1
Branka:  34. T. Zápotoka

V zápase pred televíznymi kamerami začala domáca Banská bystrica aktívnejšia, no nezaostávali ani hostia z Dubnice, ktorým vychádzal rýchly prechod do útoku. V dvanástej minúte sa postaral o prvý vzruch Semenník, ktorý svojim priamym kopom mieril len tesne nad bránu. O pár minút neskôr Ondráš pekne vysunul Kišku, ale jeho prienik dokázali zastaviť zadáci Dubnice. Okamžite sa dostal do príležitosti aj domáci Hučka, ale jeho strela smerovala len do miest, ktoré bez problémov kryl Perniš. V 34. minúte poslal do šestnátky center Zimen, ktorý ešte dokázal odvrátiť Seman, no len na nohu úplne voľného Zápotoku, ktorý presnou strelou k žrdi nedal Zajacovi šancu. Ku koncu prvého polčasu zakončoval ešte Bystrčan Vukovič, ale jeho hlavičke chýbala väčšia razancia.

Do druhého polčasu nastúpili Bystričania s cieľom vydolovať zo zápasu aspoň bod. Hneď po troch minútach hry prihral Pečovský Hučkovi, ktorého strela minula priestor brány. V 68. minúte prišla veľká šanca domácich, keď sa po strele Vukoviča dostával k odrazenej lopte Fofana, no prd ním odvrátil Zimen loptu do brvna vlastnej brány. O desať minú neskôr mal po viacerých odrazených loptách pred sebou prázdnu bránu Herda, ktorý však trafil loptu len do dobre postaveného Seyého. V 86. minúte neuspel v brejkovej situácií hosťujúci Grendel, a keď sa v záverečnom tlaku už Dukla nepresadila získali Dubničania cenné tri body.