Corgoň liga - souhrn 6. kola

21.08.2010, 19:36, aktualizováno 21.08.2010, 21:30
Slovan porazil Ružomberok a je první. Trnava si drží výbornou formu a také v šestém kole se raduje z vítězství. Tentokrát veze body z Košic. Výsledkem 2:0 dopadlo také utkání mezi Banskou Bystricou a hostující Nitrou. V něm se ale radovali domácí. Žilina doma překvapivě jen remizovala se Senicí. Dunajská Streda zvítězila nad Prešov 2:1, stejným výsledkem si poradily Zlaté Moravce s Dubnicou.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:0

22.08.2010 19:30

Góly: 33. Filip Kiss, 78. Karim Guédé, 81. Jakub Sylvestr

V nedeľňajšej dohrávke 6. kola Corgoň ligy Slovan Bratislava privítal Ružomberok. V zápase sa konala výhra domácich, keď Slovan porazil Liptákov 3:0.

Domáci Slovan mal spočiatku prevahu. V 8. minúte sa skvelým zákrokom vyznamenal brankár hostí Hrdlička, keď zneškodnil tvrdú strelu Božiča. Následne sa do šance dostal Sylvestr, ale so zakončením dlho váhal a nakoniec prišiel o loptu. Po štvrťhodine hry zahodil domáci Bagayoko dobrú šancu, keď taktiež váhal so zakončením a následne zakročila obrana. V 19. minúte obrana hostí skvele zapracovala, keď Ivana mohol v pokutovom území narobiť veľké problémy. Po polhodine hry domáci Jánošík vystrelil, ale tesne minul bránu Liptákov. V 32. minúte úplne voľný Sylvestr netrafil bránu Hrdličku. O niekoľko sekúnd už Slovan viedol, keď Filip Kiss z otočky otvoril skóre - 1:0. O štyri minúty neskôr mohol Dosoudil zvýšiť, ale taktiež z voleja tentokrát netrafil bránu hostí. V 40. minúte obrana hostí opäť skvele zakročila, keď zmarila snahu Sylvestra o zvýšenie vedenia. V úplnom závere hostí podržal brankár Hrdlička, keď akrobatickým zákrokom odkopol loptu pred nabiehajúcim Sylvestrom.

V druhom polčase mal Slovan opäť mierne navrch. V 56. minúte Ivanov rohový kop poslal Božič len vedľa bránky Ružomberka. O osem minút neskôr strelu agilného Bagayoka bez problémov chytil Hrdlička. V 70. minúte Hrdlička s prehľadom vyboxoval loptu pred trojicou domácich hráčov. V 78. minúte Slovan zvýšil svoje vedenie, keď sa po peknej akcii presadil Guédé - 2:0. O tri minúty neskôr výhru domácich poistil Sylvestr, keď využil zaváhanie hostí po peknom sóle s prehľadom prekonal Hrdličku - 3:0. Brankár hostí Libor Hrdlička opäť v závere podržal MFK, tentokrát v 86. minúte pekne vyrazil strelus Božiča. Slovan si už vedenie nepustil z rúk a vyhral rozdielom triedy.

MŠK Žilina - FK Senica 0:0

21.08.2010 19:30

Góly: -

V sobotu o 19:30 Žilina privítala Senicu. V zápase popredných mužstiev sa zrodila prekvapivá remíza, keď šošoni na domácej pôde nedokázali poraziť pozorných Záhorákov.

Spočiatku sa hral pod Dubňom aktívny futbal, bohatý na šance. V 6. minúte domáci Poliaček posunul loptu Fótyikovi, ktorý následne netrafil bránu. Onedlho opäť domáci pohrozili, keď tentokrát Zošák nahral Majtánovi, ale ani z tejto akcie gól nepadol. V 11. minúte po chybe domácej obrany sa k lopte dostal Diviš, ale sám pred Krnáčom zaváhal. V 23. minúte mal mladý talentovaný útočník Fótyik dobrú príležitosť, ale po Ježovom centri hlavičkoval len do náručia Boleka. V závere mohli hostia vyhrávať, ale Divišova strela opečiatkovala brvno. Pod Dubňom bol tak prvý polčas bez gólov.

V druhej časti mali domáci miernu prevahu. V 50. minúte musel brankár hostí Petr Bolek zasahovať po Zošákovej strele, o minútu neskôr po Poliačekovej strele. O šesť minút neskôr prišiel na ihrisko domáci kanonier Ceesay, ktorý výrazne rozbehol chod ofenzívy. V 70. minúte domáci Vittor vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa Bolekovej bránky. Hostia sa postupne mierne stiahli a začali hroziť nebezpečnými brejkami. V 89. minúte mohol o stave zápasu rozhodnúť hosťujúci Sodje, ktorý sa dostal do brejku, ale sám pred brankárom Krnáčom však zaváhal, keď vystrelil vedľa brány. Senica tak na horúcej pôde žilinského vicemajstra uhrali remízu 0:0.

FC Zlaté Moravce - MFK Dubnica 2:1

Góly: 12. Milan Pavlovič (pen.), 76. Adrián Candrák - 64. Matej Ižvolt

V sobotu o 19:30 nováčik ligy Zlaté Moravce privítal Dubnicu. V zápase sa zrodila výhra tímu zo Žitavy, keď Považanov porazili 2:1. ViOn tak zatiaľ počas všetkých svojich domácich zápasov zvíťazil.

Spočiatku to bol skvelý futbal, bohatý na šance. V 2. minúte sa ocitol hosťujúci Grabež v dobrej pozícii, ale proti Kuciakovi neuspel. Domáci odpovedali onedlho z protiútoku, keď Candrákovu dobrú strelu z hranice malého vápna Bajza kryl. V 12. minúte domáci otvorili skóre, keď brankár hostí Pavol Bajza v malom vápne stiahol nedovolene na nohu Stojanoviča a nariadený pokutový kop s istotou premenil Pavlovič - 1:0. V 23. minúte prudkú strelu Tomášeka z priameho kopu Bajza len s námahou vyrazil. V 24. min RóbertoviTomkovi radosť z gólu premárnil asistent rozhodcu Borsányi, ktorý signalizoval milimetrové postavenie mimo hry. Po polhodine hry vystrašil Kuciaka vydarenou strelou spoza šestnástky hosťujúci Porázik, jeho pokusu chýbali centimetre. V 35. minúte vyskočil najvyššie na Pavlendov center Stojanovič, ktorý hlavou opečiatkoval brvno, o minútu neskôr opäť srbský kanonier z ôsmich metrov v ideálnej pozícii napálil loptu tesne vedľa. Domáci ViOn po prvom polčase tak pred vlastnými divákmi vyhrával 1:0.

V druhom polčase to bol znovu aktívny a skvelý futbal. V 56. minúte strela domáceho Chrena tesne minula bránu. Po hodine hry Tomášekov center z ľavej strany skončil na žrdi Bajzovej bránky, z následnej kontry Dubničan Gorelka z čistej šance netrafil bránku. Hostia v 64. minúte vyrovnali, keď po centri Porázika záložník Ižvolt pohodlne poslal loptu za chrbát bezmocného Kuciaka - 1:1. O dve minúty mohli hostia dokonca viesť, ale Riečičiarovu strelu na bránkovej čiare v poslednej chvíli odvrátil Pavlenda na rohový kop. V 76. minúte sa domáci ViOn dostal do vedenia, keď Babicov center z rohového kopu našiel Candráka, ktorý z ôsmich metrov nekompromisne napálil loptu do siete - 2:1. Hostia sa snažili v závere aspoň o remízu, ale gól do siete Kuciaka už nepadol.

DAC Dunajská Streda - Tatran Prešov 2:1

Góly: 18. Roman Konečný, 52. Zoltán Harsányi - 7. Ľuboš Belejík

V sobotu o 19:30 sa na Žitnom ostrove odohral súboj dvoch tímov z chvosta tabuľky, keď posledná Dunajská Streda privítala predposledný Prešov. V zápase nakoniec DAC zvíťazil, keď na domácej pôde porazil Šarišanov 2:1.

V úvodných minútach mali domáci navrch. V 6. minúte domáci Filo bol v dobrej šanci, ale v poslednej chvíli loptu odpratala do bezpečia hosťujúca obrana. Onedlho na druhej strane mali hostia dobrú šancu, keď po vhadzovaní Katonu sa do šance dostal Belejík, ktorý následne unikol obrane a strelou k bližšej žrdi prestrelil Daniela Kissa - 0:1. Domáci sa po góle otriasli, vypracovali si niekoľko šancí a v 18. min korunovali snahu vyrovnávajúcim gólom. Gašparíkov center našiel Konečného, ktorý hlavou prekonal Diviša - 1:1.

V 26. min Ďuricov center sprava poslal Harsányi hlavou k žrdi, Diviš však zázračne vyrazil na roh. V 29. min bol hosťujúci gólman už prekonaný, keď po centri Gašparíka z priameho kopu hlavičkoval Hrabač, no trafil iba žrď. Na druhej strane sa snažil využiť ďalšiu dieru v domácej obrane Belejík, Kiss však jeho strelu vyrazil. V 41. minúte domáci Katona vysunul Bognára, ktorý sa medzi dvoma obrancami dostal k zakončeniu, jeho strela však tesne minula pravú žrď.

V druhom polčase to bol opäť kvalitný futbal. Obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V úvode si vytvorili tlak domáci. Ako prvý sa pokúsil Diviša prekonať Gašparík, jeho tvrdú strelu zo šestnástky hosťujúci gólman chytil. V 52. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď Gašparík pekne vysunul Helíska, ktorého následný center poslal do siete Harsányi - 2:1. O dve minúty neskôr mal domáci kanonier Harsányi dobrú šancu, no po dobrej prihrávke Fila neprekonal Diviša. V 69. minúte to pekne spravil Gašparík, pripravil si čistú streleckú pozíciu, ale loptu netrafil ideálne. V závere hostia so snahou vyrovnať stavili všetko na jednu kartu.

V 80 min Mackova krížna strela tesne minula ľavú žrď. V 83. minúte zahrával domáci Papaj priamy kop, Bašista hlavou nadvihol center, ale Kiss bol pozorný. O minútu nato sa podobná situácia zopakovala aj na druhej strane, keď Struhárova hlavička išla tesne vedľa. V závere mal dvakrát dobrú príležitosť vyrovnať Farbák, keď najskôr v 87. min center Baláža poslal hlavou o pár centimetrov nad brvno a o dve minúty sa v šestnástke otočil okolo obrancu, ale jeho prízemnú strelu Kiss zneškodnil.

MFK Košice - Spartak Trnava 0:2

21.08.2010 17:30

Góly: 64. Koro Koné, 82. Ľubomír Bernáth

V sobotu o 17:30 Košice privítali Trnavu. V zápase sa zrodila výhra Trnavy, ktorá na Čermeli zvíťazila 2:0 a z východu Slovenska si odnáša tri cenné body, ktoré Spartak posunuli na čelo tabuľky.

Hostia mali spočiatku výraznú prevahu, naopak domáce Košice hosťujúci Spartak sotva ohrozili. V 9. minúte hosťujúci kanonier Bernáth z dobrej pozície vystrelil, ale Tofiloski jeho strelu chytil. V 20. minúte išiel opäť Bernáth sám na Tofiloského, ktorý však včas zmaril jeho šancu. Onedlho hosťujúci Wellington zahodil vyloženú šancu. Domáci postupne ovládli hru, ale bránu Martina Rašku ohrozili zriedka. V 41. minúte unikol obrane Košíc hosťujúci Kone, následne poslal peknú prihrávku na Wellingtona, ale ten svoju šancu zahodil. Prvý polčas bol tak na Čermeli bezgólový.

Domáci v druhej časti hry svoju hru o niečo zlepšili. Najprv po peknej akcii Viazanka s Kolbasom následne trafil Škutka žrď, neskôr v 63. minúte Jurčov priamy kop vyrazil Raška iba pred Kavku, ktorý ale váhal so zakončením a nakoniec stratil loptu. Onedlho hostia otvorili skóre, keď po peknej akcii Kone strelil úvodný gól - 0:1. V 79. minúte mal domáci Juhar na kopačke vyrovnanie, ale po peknej kľučke na brankára hostí Rašku nepochopiteľne netrafil bránku. O tri minúty neskôr Wellington vypálil, Tofilovski loptu vyrazil iba na Bernátha, ktorý následne poslal loptu do prázdnej bránky - 0:2. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Trnava tak v Košiciach získala po výhre 2:0 tri cenné body.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:0

Góly: 69. Róbert Pich, 86. Róbert Pich

V sobotu o 17:30 Banská Bystrica privítala Nitru. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď Dukla na domácej pôde porazila Nitranov 2:0.

Spočiatku sa hral bojovný, snaživý a kombinačný futbal, oba tímy sa zamerali predovšetkým na ofenzívu. Kvalitnejší futbal sa v prvej časti odohral po 27 minútach hry, keď po Gajdošovej peknej prihrávke zakončoval domáci Pich, ale slabo a nepresne. Onedlho pohrozili hostia, keď po chybe domáceho Vajdu mal šancu Rák, ale šancu nepremenil. Potom po chybe Plevu sa dostal do šance mladý útočník Nitry Šimončič, ale ani ten nedokázal prekonať Boroša. Po polhodine hry vystrelil z hranice pokutového územia hosťujúci Valenta, ale brankár Dukly Boroš jeho strelu pekne chytil.

Na opačnej strane bol zaujímavý Gajdošov center z rohu, keď Hučko hlavou tesne minul Hroššovu bránu. V 39. minúte si hosťujúci Štetina narazil loptu so Slobodom, následne pekne zakončil spoza šestnástky, ale lopta preletela tesne vedľa bránky. Onedlho kanonier hostí Róbert Rák z priameho kopu trafil len bočnú sieť. V závere mohli domáci streliť takzvaný "gól do šatne", ale Savičov pekný center nevyužil Seye, ktorý hlavičkoval tesne nad bránu Hrošša. Pod Urpínom bol prvý polčas bezgólový.

Domáci po zmene strán ovládli hru, hostia boli oslabení o tvorcu hry Ivana Hodúra, ktorý musel predčasne kvôli žalúdočným problémom opustiť ihrisko. V 49. minúte domáci Pančík poslal pekný center z pravej strany na Seyeho, ktorého následná hlavička skončila na brvne. O desať minút neskôr domáci Hučko pekne nahral na Picha, ktorý z ľavej strany netrafil Hroššovu bránu. Po hodine hry domáci Seye nebezpečne poslal loptu do malého vápna, ale teč Picha obranu hostí neprekvapil a loptu odpratali do bezpečia. Onedlho mal Pich dve veľké šance, pri prvom pokuse trafil len brvno a v druhej šanci nepresne hlavičkoval po peknom centri Saviča. Mladý slovenský kanonier Dukly však napokon v 69. minúte skóroval, keď po Adámikovom centri pohodlne loptu poslal do siete a otvoril skóre zápasu - 1:0.

Hostia sa po inkasovanom góle neprebrali, dokonca ich gól ešte viac zatlačil do obrany. V 80. minúte si Dukla vypracovala peknú šancu, keď po spolupráci Savič - Pich, druhý menovaný poslal loptu do pokutového územia, kde sa k lopte dostal Seye, nahral na Považanca, ktorý strelou po zemi ohrozil Hrošša, ale neprekonal ho. O štyri minúty neskôr Seye oklamal obrancu hostí Tótha a dostal sa pred Hrošša, ale trafil iba bočnú sieť. V 86. minúte si domáci poistili vedenie, keď Pleva poslal loptu do šestnástky, kde ju Seye prenechal Pichovi, ktorý po druhýkrát prekonal Hrošša - 2:0. Hostia nedokázali v závere streliť čo len "čestný" gól a na Štiavničkách prehrali 2:0.