CORGOŇ LIGA - DOHRÁVANÉ 19. KOLO

29.04.2005, 12:09
Aktuality
V dohrávanom 19.kole si poľahky poradila Rimavská Sobota s Ružomberkom. Žilina už v druhom zápase za sebou vyhrala vďaka gólu z posledných minút. Ešte stále "neprebratá" Dubnica stratila doma body s Púchovom. Prvá Artmedia na domácom ihrisku zdolala Inter, ktorý už na chvoste ligovej ťabuľky stráca na predposledný Spartak 4 body.

ZŤS Dubnica - Dukla Banská Bystrica   0:0

Domáci futbalisti začali zápas lepšie a už v 3. minúte kapitán Pisár spoza šestnástky pálil vedľa brány. Ružomberok z následného protiútoku odpovedal, keď Sapara preloboval Benka, na bránovej čiare ale zachránil Filo. V 21. minúte sa do pokutového územia prebíjal Suchánek a nedovolene ho zastavil obranca Ružomberka. Ponúknutú penaltu ale nevyužili domáci, keďže Mucha vystihol smer Pisárovej strely. Netrvalo dlho a diváci na Gemeri sa konečne tešili z gólu. Po autovom vhadzovaní sa pred Muchom najlepšie zorientoval domáci Staš a zasunul loptu do siete. V 28. minúte domáci zvýšili na 2:0. Z 18-tich metrov strielal Iskra, jeden z obrancov Ružomberka loptu nadvyhol a tá lobom skončila za chrbtom prekvapeného Muchu.

Po zmene strán bola opäť aktívnejšia Rimavská Sobota. V 51. minúte sa síce ešte štipľavou strelou snažil znížiť ružomberský Sapara, no v ďalších minútach sa už o streľbu starala najmä domáca dvojica Iskra, Suchánek. Ich zakončeniu však neraz chýbal tiež kúsok šťastia a svoje miesto si v bránke zastal aj brankár Mucha. Práve ten v 66. minúte zmaril stopercentnú šancu Iskrovi. Bezzubí hostia sa už na nič nezmohli a disciplinovaný Gemerčania kontrolovali priebeh stretnutia a svoj náskok ešte zveľadili Pisárom, ktorý v 90. min z priameho kopu stanovil na konečných 3:0.

Spartak Trnava - FC Senec   0:0

Boj o tretiu priečku v tabuľke sa hral v Dubnici, ktorá privítala Matador Púchov. Domáci diváci tentoraz na gól nemuseli čakať dlho. V 3. minúte vysunul Kiška Straku a ten prízemnou strelou potešil 800 divákov. Dubničania pokračovali v ofenzívnom ťažení, ale sami si situáciu sťažovali množstvom zbytočných a nepresných prihrávok. Hostia sa viac sústredili na obranu a prvú vážnejšiu šancu si vytvorili až tesne pred prestávkou, keď Pernišovu bránku ohrozil Jambor.

Ten istý hráč otvoril svojou príležitosťou aj druhú polovicu hry, v ktorej domácim pomaly ubúdali sily a Púchovčania si uvedomovali možnosť bodovať na ihrisku súpera a zvýšili svoju aktivitu. Zaslúžené vyrovnanie hostí priniesla 84. minúta. Priamy kop šikovne rozohral Prokeš, na loptu si nabehol aktívny Jambor a Perniš už nezachránil 3 body.

Artmedia Petržalka - MFK Ružomberok   0:0

Trnava pricestovala aj do Žiliny v oklieštenej zostave ale na majstra si trúfala. Na rozmočenom teréne predviedli oba tími najmä v prvom polčase veľmi slabý futbal. Často sa im šmýkalo a lopty nakopávali dopredu. V úvodných minútach zápasu sa hralo viac pred hosťujúcom bránou. V 4.minúte zachránil Lipčák pred Šestákom. Neujala sa ani ďalekonostná strela Čišovského o tri minúty neskôr. Prvú vážnejšiu šancu videli tri tisícky divákov až v 25. minúte. Ďurica pekne prihral voľnému Bartošovi a ten poslal loptu tesne vedľa žrde. Do prestávky ešte zaujali strelecké pokusy Kožucha a domáceho Čišovského, tie však gól nepriniesli.

Po obrátke hra patrila Žiline, ale dobrá defenzíva hostí ich do vyloženejších šancí nepúšťala. V 51. minúte po rohu MŠK z dobrej pozície Belák strielal len veľmi tesne vedľa ľavej žrde a po hodine hry peknú akciu nezakončil hlavou Bartoš. V 66. minúte domáci opečiatkovali brvno a vzápätí pokus striedajúceho Martina Ďuricu Lipčák stihol vytlačiť na roh. Domáci potom zahodili dobré príležitosti, v ktorých sa ocitli Bartoš a Martin Ďurica, na druhej strane vystrašil Masarykov pokus v 86. minúte, s ktorým si však König poradil. Keď to už vyzeralo na deľbu bodov, fauloval hosťujúci Ďuriš pred šestnástkou Šestáka a z nariadeného priameho kopu rozvlnil sieť striedajúci Bažík, ktorému pomohlo tečovanie lopty jedným z trnavských hráčov. Žilina si tak napriek trápeniu vybojovala víťazstvo.

MŠK Žilina - MFK Košice   0:0

Malé Bratislavské derby medzi aktuálnym lídrom a posledným tímom tabuľky začali lepšie favorizovaní domáci. Strelou z uhla vyskúšal Trabalíka kanonier Šebo. Interisti hru postupne vyrovnali a dvadsaťštyribodový rozdiel v postavení oboch tímov v súťaži nebolo na trávniku poznať. V 24. minúte po rohu odcentroval Kozák a stredopoliar žlto-čiernych Paulík hlavičkou do svojej brány nedal Trabalíkovi šancu. Domácich mohol do dvojgólového vedenia dostať najprv Fodrek, no nenamieril presne a pred nabiehajúcim Tchuřom zachránil hosťujúci brankár. Interisti sa do výraznejších šancí nedostali, ale v závere prvého polčasu strely Halenára a V. Horvátha ohrozili Čobeja v domácej bráne.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom vyrovnať a podarilo sa im to už v 48. minúte po presnom centri Horvátha využil hlavou Tomčák. Futbalisti Artmedie po inkasovanom góle zvýšili aktivitu hlavne v útoku. V 59. minúte neplatil gól Benčíka pre ofsajd. Domáci stále podkurovali hosťom a vytúžený vedúci gól vsietil v 82. minúte po Šoltisovom centri z blízka hlavou Šebo. Petržalský kanonier vsietil gól už v piatom zápase za sebou a v 90. minúte pridal ešte gólovú poistku domácich, keď Fodrekov center kopol pod brvno Trabalíkovej svätyne.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra   0:0

V zápase Bystrice s Trenčínom sa prepisovala história najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Trenčanom stačilo na úvodný gól stretnutia 8 dotykov s loptou a gól vsietili už v 10. sekunde. Kamenský našiel na hranici šestnástky Hricova, ktorý sa zbavil obráncu Dukly a dobre umiestnenou strelou po zemi prekonal ešte nerozchytaného brankára Zajaca. Dukla musela otvoriť hru, nakopávané lopty do pokutového územia boli síce nebezpečné, no chýbalo povestné šťastie. V 25. minúte nezúžitkoval center Leitnera Jakubko. Gólová akcia prišla o sedem minút neskôr, Jakubko sa predral cez pokutové územie, prihral Semeníkovi a ten nekrytý poľahky do prázdnej brány vyrovnal. Po inkasovanom góle Trenčania pohorili najprv Lietavom a potom po jeho prihrávke mohol skórovať Hricov. V 44. minúte skončil priamy kop Semeníka z dobrej pozície tesne vedľa ľavej žrdi.

V druhej časti hry chýbalo viac šancí na oboch stranách. Aktívnejší boli domáci, vďaka dobrehrajúcemu Jakubkovi. Jeho strelu v 71. minúte Buchta vyrazil s námahou na roh. O dve minúty neskôr sa po rohovom kope dostal k lopte za šestnástkou Leitner, ale jeho strela, ani pokus dorážajúceho Semeníka neskončil za chrbtom Trenčianskeho brankára. Hostia kontrovali z ojedinelej šance v 81. minúte. Vysokú loptu si spracoval Lietava, tvrdo vystrelil k pravej žrdi, no Zajac loptu vytlačil. Zúfalý tlak Dukly, ktorá poslala v závere na ihrisko až štyroch útočníkov už žiadne ovocie nepriniesol.