CORGOŇ LIGA - 29. KOLO

10.05.2005, 11:49
Aktuality
V šlágri kola medzi prvou Artmediou a druhou Žilinou sa oba tímy museli uspokojiť s remízou 0:0. Matador sa konečne po 5 zápasoch tešil z víťazstva. Dubničania otočili zápas s Ružomberkom a zaslúžene vyhrali. Rimavská Sobota si na domácom ihrisku pripísala ďalšie víťazstvo, tentoraz nad Trenčianskym AS a Dukla si poradila s Interom v pomere 2:0.

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka   0:0

V šlágri kola začala lepšie Artmedia, ktorá však z úvodnej aktivity vyťažila iba dva rohy a priamy kop. Žilinčania odpovedali Belákovou strelou tesne nad. V 14. minúte Šebo nádherne uvoľnil Mikuliča, ten však na loptu nedosiahol. O štyri minúty Šestáková strela po prihrávke Tomáša Ďuricu opečiatkovala ľavú žrď Čobejovej brány. V 20. minúte potiahol loptu Šebo, prihral Borbélymu, no jeho pokus z 10 metrov minul hosťujúcu bránu. V polovici zápasu mohol v skrumáži pred žilinskou bránkou poslať Artmediu do vedenia Šebo, lenže minul loptu a vzápätí obranci loptu odkopli. V závere prvého polčasu Šebo "bombou" z uhla ohrozil Königa a o minútu neskôr stiahol T. Ďurica v pokutovom území Mikuliča, no hlavný rozhodca na biely bod neukázal.

Aj do druhej časti hry nastúpila Žilina s jedným útočníkom - Šestákom, ale prvú šancu mal po jeho spoluhráč Belák, ale bol z toho len rohový kop. Následne sa ďalekonostnou strelou previedol Tchuř. V 72. minúte Čobeja neprekvapila dobrá strela M. Ďuricu. Onedlho neuspel ani pravý obranca MŠK Čišovský. Tlak majstra sa postupne zvyšoval a v 85. minúte mohol vsietiť gól streidajúci Bartoš, ale rozhodcovia odmávali problematický ofsajd. Napokon sa zrodila bezgólová remíza a Artmedia si tak udržala pred svojím najvážnejším konkurentom päťbodový náskok.

Artmedia Petržalka - AS Trenčín   0:0

Nad Púchovom sa v deň zápasu roztrhli mraky, čo sa odzrkadlilo na stave hracej plochy. Na rozmočenom trávniku sa šance rodili veľmi ťažko. Ako prví mohli rozvlniť sieť domáci. V pokutovom území sa lopta dostala Bestovi, ale krížnym volejom z desiatich metrov vybojoval iba roh. Na opačnej strane po Brisudovej chybe sa dostal k lopte Masaryk a slabou strelou vyskúšal Valacha. Ďalšia Brisudova chyba takmer znamenala gól do vlastnej brány, ale Spartakovci sa nedočkali. V 30. minúte sa do lopty oprel Vavrík, Lipčák si s jeho strelou poradil. O dve minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu - Guľa posunul loptu do šestnástky voľnému Bakošovi, jeho strelu Lipčák v páde stlmil a pred prázdnou bránkou zachraňoval Konečný.

Scenár druhého dejstva začal písať v 55. minúte Bakoš delovkou k vzdialenejšej žrdi, brankár Trnavy zasahovať nemusel. V 69. minúte dali o sebe vedieť aj Trnavčania - z uhla pálil Ujlaky, ale Valach bol pozorný. Zdalo sa, že zápas bude mať remízovú koncovku, lenže v 79. minúte sa po Guľovej prihrávke striedajúci Demjan zbavil Hrabala a sám pred Lipčákom nezaváhal. V samotnom závere ešte mohol skórovať Labun a na druhej strane Staňo, lenže gól už nepadol. Matador prerušil päťzápasovú sériu bez víťazstva.

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava   0:0

Diváci na Štiavničkách boli svedkami zaujímavého a bojovného futbalu s nasadením iba zo strany domácich, ktorí mali prevažne loptu na svojich kopačkách. Už v 8. min mohla Dukla otvoriť skóre. Po Leitnerovom rohu hlavičkoval Kentoš, ale Krnáč dobre vyrazil na ďalší rohový kop, z ktorého sa domáci dočkali gólu. Sedlák ho výborne zahral, na päťke našiel nikým nekrytého Fabuša, ktorý hlavičkou rozvlnil sieť. Žlto-čiernych neprebudil ani tento gól a miestami pôsobili odovzdaným dojmom. Domáci hrozili väčšinov zo štandartných situácii. Nebezpečenstvo pramenilo najmä po centroch do šestnástky a rohových kopoch, ale útočné duo Jakubko - Fabuš v prvom polčase už nepotrestali pasívnych Bratislavčanov.

Po zmene strán sa hra nezmnila, domáci tlačili, ale do výraznejšej šance sa nedostávali. Dukla prevýšila hostí po všetkých stránkach. Do ojedinelého útoku sa vybrali žlto-čierni v 75. minúte, domácemu gólmanovi Zajacovi sa šmyklo, centrovaná lopta sa dostala k Balážovi, ale situáciu vyriešil Očovan. To však bolo zo strany Interu všetko, ale Dukla si v závere chcela zvýšiť náskok, čo sa takmer podarilo v 80. minúte Semeníkovi, ale ten mieril tesne vedľa žrde. O desať minút Pečovský pekne vysunul Jakubka a ten z brejku stanovil konečné skóre 2:0.

Spartak Trnava - MFK Košice   0:0

Zápas, v ktorom Dubnica hostila Ružomberok mal nesmierne dramatický priebeh. Už v 16. minúte domácich prekvapil ružomberský mladík Jendríšek, ktorý poslal Ružomberok do vedenia. Dubničania mali problémy so zachytávaním hosťujúcich šancí a ani sami si v prvej polovici stretnutia nevytvorili. Ružmberský futbalisti si ešte vytvorili vyložené šance, ale neskórovali a tak ešte dávali možnosť domácim na zvrat. Tí ale v prvom polčase nič nevymysleli.

Dubnickému mužstvu pomohlo prestriedanie v druhom polčase, keď tréner Jankech poslal na ihrisko v 55. minúte Ižvolta a Adama. Ižvolt oživil pravú stranu zálohy, Kiška zase ľavý priestor stredovej formácie a k Pavlovi Strakovi sa do útoku posunul Adam. Domáci si vytvorili tlak, prišli rohy a padli pekné góly. Straka potvrdil stúpajúcu streleckú formu, dvoma dôležitými gólmi posadil Dubnicu na koňa a rozhodujúcou mierou sa pričinil o výhru domáceho mužstva. Po Strakovom úvodnom dubnickom góle neuplynuli ani štyri minúty a Adámik zvýšil na 2:1. Ružomberok v 77. minúte vystriedal útok, za Latiaka prišiel Mijič a o štyri minúty sa tešil zo svojho prvého gólu za Ružomberok, vyrovnal na 2:2. Ale vzápätí nádeje Ružomberka aspoň na zisk bodu pochoval definitívne Straka.

ZŤS Dubnica - MFK Ružomberok   0:0

Domáci na jar získavajú body hlavne na domácom ihrisku a rovnako chceli pokračovať proti Trenčínu, ktorému sa v posledných kolách moc nedarilo. Zápas začali lepši Gemerčania, hosťujúceho gólmana preveril už v 6. minúte Staš po centri Hlouška. Volešák musel naplno demonštrovať svoje brankárske umenie aj o ďalších šesť minút, keď bravúrne vyrazil na roh Pisárovu strelu z priameho kopu, ktorá mierila rovno do šibenice. Skóre mohol otvoriť v polovici zápasu Hloušek, no po prízemnom centri Iskru strieľal nad. Trenčania si prvý strelecký pokus na bránu pripísali v 27. minúte, no domáci brankár nemal problémy so strelou Lietavu. V 40. minúte sfauloval domáci brankár Benko trenčianskeho záložníka Chomisteka za čo dostal žltú kartu a musel čeliť pokutovému kopu Lietavu. Previnilec Benko však svoju chybu napravil a strelu trenčianskeho útočníka bravúrne zlikvidoval.

Aj po zmene strán boli aktívnejší domáci, ale bránka Volešáka ostávala stále zakliata. V 52. minte vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára z 20 metrov Suchánek, no na jeho neštastie lepta len tesne minula žrď. Futbalisti Rimavskej Soboty sa dočkali v 63. minúte, keď sa lopta po rohu Pisára dostala k Iskrovi a ten otvoril skóre. Už o pár minút si dal útočník Rimavskej Soboty gólové repete. Iskra si pekne nabehol na kolmý pas Mráza a prehodil bezmocného Volešáka. V 78. minúte mohol zvýšiť hlavou hadviger, no netrafil bránu. Vzápätí striedajúci trenčan Rožník spálil tutovku, keď zblízka minul bránku a vo veľkom štýle hrajúci domáci pridali v závere ešte jeden gól. V 87. minúte prihral Barbosa v šestnástke Suchánkovi a ten poľahky prestrelil Volešáka.