CORGOŇ LIGA - 27. KOLO

24.04.2005, 22:57
Aktuality
Ružomberok s novým trénerom na lavičke remizoval s Banskou Bystricou 0:0. Inter Bratislava prehral so Žilinou po vlastnom góle Barmoša z 87. minúty. Rimavská Sobota pokračuje v zbieraní bodov, tentoraz si priniesla jeden z Púchova. Jej konkurent v boji o udržanie sa v lige - Spartak Trnava prekvapivo vyhral v Dubnici a Artmedia si udržala aj po tomto kole 4. bodový náskok na čele ligy.

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce   0:0

Tréner Karol Pecze sa na Pasienky vrátil už ako tréner Žiliny a ako prvý ho mohol potešiť Šesták, no s jeho strelou si Trabalík poradil. Obrane žlto-čiernych robil starosti najmä neúnavný Barčík, ale jeho centre nenachádzali adresáta. Z domáceho tímu sa snažil odpovedať Brezík, ale jeho prudká strela skončila vedľa brány. V 26. minúte mal gól na hlave po Tomčákovom centri Lembakoali, z malého vápna však hlavičkoval vedľa Königovej brány. O dve minúty kontroval po centri čiperného Beláka Adam Nemec, ale hlavou len tesne minul ľavú žrď brány Interu. V 39. minúte sa po Čisovkého hlavičke vyznamenal pekným zákrokom Trabalík. Interisti mohli ísť do vedenia v poslednej minúte prvého polčasu, no po tečovanej strele Halenára z priameho kopu osvedčil reflex aj König.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie hosťujúci futbalisti. Barčíkov center poslal Čišovský mimo bránu a v ďalšej Barčíkovej akcii nepresne zbytočne dozadu prihrával Ďurica. O niekoľko minút rozohrali hosťujúci futbalisti roh na krátko, ale Ďuricova prízemná strela Trabalíka neprekvapila. Vzápätí neprekvapil domáceho brankára ani Belákov center. Žilinčania, ktorí potrebovali vyhrať, pokračovali naďalej v nápore. V 69.minúte strielal spoza šestnástky Doležaj, Trabalík iba vyrazil, no dorážka stópera MŠK nemierila na bránu. Brankár Interu mal šťastie v 78. minúte, keď strela dobrehrajúceho Barčíka skončila na pravej žrdi jeho svätyne. Napokon sa aktívnejší hostia predsa len dočkali zaslúženého gólu. V 87. minúte sa dostal na pravej strane k lopte čerstvý Bažík, ktorý poslal loptu do pokutového územia, kde si ju do vlastnej siete zrazil Barmoš. V záverečných minútach si už Inter vážnejšiu šancu na vyrovnanie nevypracoval a Žilinčania cestujú domov s plným bodovým ziskom.

Slovan Bratislava - ZŤS Dubnica   0:0

Do Ružomberka zavítala Banská Bystrica a takmer tritisíc divákov videlo slabý futbal s množstvom nepresností a s minimom šancí. V prvom polčase si vytvorili šance iba domáci. V 10. minúte z dobrej pozície netrafil bránu Zošák. Ďalšiu šancu si domáci vytvorili v 27. minúte, keď sa Števko dostal cez Páleníka, no prenasledovaný v pokutovom území padol. V 30. minúte predĺžil Števko na Zošáka, ktorý sám zoči-voči Zajacovi namieril pod brvno, ale dobrým zákrokom sa zaskvel brankár Dukly. O dve minúty to ďalekonostnou strelou skúšal Kozák, Zajac loptu vyrazil, no Števko ani Urban to nedokázali využiť. Prvú strelu vyslali hostia na domáceho brankára v 37. minúte, keď z hranice šestnástky z otočky strielal Jakubko.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, naopak šancí bolo ešte menej. Dukla vyrovnala hru v strede poľa, oba tímy hrali so zabezpečenej obrany. V 83. minúte sa na ihrisko dostal Semeník, keď nahradil v útoku Dukly Bukača, no ani ten sa gólovo nepresadil a tak sa pod Čebraťom zrodila bezgólová remíza, s ktorou boli spokojnejší hostia.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava   0:0

Na lavičke Rimavskej Soboty sa v Púchove predstavil aj uzdravený tréner Juraj Szikora a ten sa z gólu mohol radovať už v 2. minúte. Pisárov priamy kop sa odrazil k Hlouškovi, ktorý aj vďaka prispeniu domáceho obrancu rozvlnil sieť. Púchovčania, ktorých gól evidentne zaskočil sa pomaly dostávali do očakávaného tlaku. Hostia sa po góle stiahli, lenže domáci boli v zakončení neefektívni. Po polhodine tlak Matadoru ochabol a hosťujúci futbalisti ožili. V 25. minúte Bernady neudržal Pisárov priamy kop a pred dorážajúcim Suchánkom hasil Závaterník s domácim gólmanom. O 10. minút strielal z hranice šestnástky Hloušek, no prízemnou strelou neprekvapil Bernadyho. V závere prvého polčasu mohli zvýšiť náskok Rimavskej Soboty Pisár aj Brezík, ale skóre sa nemenilo.

V druhom polčase domáci tréner Vrba stiahol hru na troch obrancov a podporil ofenzívu. V 51. minúte zahral hosťujúci Hadviger zbytočne rukou, za čo inkasoval žltú kartu. Loptu si na priamy kop postavil Bakoš a ponad múr strelou k ľavej žrdi Benkovej brány vyrovnal na 1:1. V 66. minúte si hosťujúci gólman poradil s Demjanovou šancou a neskôr nepochodil ani volej Beliančina. Domácim fanúšikom zatŕplo v 78. minúte, keď zlým odkopom Bernady ponúkol loptu súperovi, ale vzápätí svoju chybu napravil chytením Pisárovej bomby. S blížiacim sa koncom zápasu si obe mužstvá dávali pozor na defenzívu, no aj tak mohol na domácej strane hlavou Závaterník a za hostí Staš skórovať. A keď v nadstavenom čase nevyužil 100% šancu hosťujúci Iskra, súperi sa rozišli zmierlivou remízou 1:1.

MFK Košice - FC Senec   0:0

Na jar ešte nezobudená Dubnica hostila Trnavu, ktorej pre zrenenia a tresty chýbalo 7 hráčov a tak musel na poste ľavého beka nastúpiť Marek Ujlaky. V 9. minúte predviedol Spartak ukážkovú akciu na jeden dotyk, ktorej chýbalo gólové vyvrcholenie, keďže Masarykovu ranu Perniš zneškodnil. O dve minúty neskôr našiel Straka v pokutovom území Kišku, no jeho strelu chytil Lipčák. V ďalšej šanci sa ocitol Ujlaky, ale pálil nad. Na druhej strane Dovičovičova hlavička k pravej Lipčákovej tyči nebola tiež gólová. V 32. minúte zahrával Ujlaky rohový kop, Kožuch hlavou predĺžil na Hrabal a ten strelou k pravej tyči potešil stovku verných priaznivcov Spartaka. O 10. minút neskôr Kiška pozasekával Hrabala, lenže svoj únik zakončil iba strelou do nebies.

Po zmene strán začali aktívnejšie Dubničania, ale jej hráči sa ťažko prebíjali cez červeno-čiernych a keď sa im to podarilo čaroval brankár Lipčák. Predsezónna akvizícia Trnavy sa vyznamenala i pri bombe Držíka a Kiškovej tutovke, ktorú vyrazil do brvna. Pri hernej mizérii Dubnice nie je jej prehra prekvapením. Trnavčania v ostatných minútach už víťazstvo z rúk nepustili a zaslúžene vyhrali.

AS Trenčín - FC Nitra   0:0

V Trenčíne sa hral v prvom polčase iba slabý futbal s minimom šancí. Tisícku divákov potešilo iba príjemné jarné počasie. Po úvodnom drvojminútovom tlaku Trenčína sa hra vyrovnala a odohrávala sa medzi šestnástkami. Hostia sa do prvej šance dostali po polhodine hry, keď Kozákov center z pravej strany našiel Borbélyho a ten z prvej napálil loptu pod brvno, ale Buchta zázračne zachránil. O desať minút na to sa v hosťujúcom pokutovom území dostal Lietava cez Buráka a vystrelil, no jeho strela tesne minula ľavú žrd domácej brány.

V druhom polčase bolo pred oboma bránkami predsa len viac vzruchu. V 50. minúte unikol Šebo, domáci brankár však jeho šancu bravúrne zlikvidoval. O dve minúty sa Kozák preklučkoval cez domácu obranu a strelou k žrdi sa snažil prekonať Buchtu. V 71. minúte domáci gólman zle odkopol loptu, ktorá sa dostala k aktívnemu Kozákovi a na jeho prízemný center si nabehol Šebo a na dvakrát poslal loptu do siete. O dve minúty mohli domáci vyrovnať, ale centrovanú loptu najskôr netrafil Lietava a následne Baranyaiovu strelu končekmi prstov vyrazil Čobej. V nadstavenom čase mal na nohe vyrovnanie domáci útočník Lietava, no jeho strelu gólman Artmedia reflexívne zneškodnil.