CORGOŇ LIGA - 26. KOLO

17.04.2005, 23:40
Aktuality
V 26. kole sa žiadne prekvapenie nekonalo. Pekný gól Doležaja z priameho kopu rozhodol o víťazstve Žiliny nad Trenčínom. Banská Bystrica si poradila z Púchovom a tri dôležité body v boji o záchranu získala Rimavská Sobota, na ktorú nestačila Dubnica. Artmedia doma vyhrala nad Ružomberkom vďaka hatricku Šeba a zápas so šesťbodovým nádychom sa medzi Spartakom a Interom skončil remizou.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava   0:0

Diváci pod Dubňom videli v prvom polčase veľmi slabý futbal. V hre oboch mužstiev bolo mnoho neprestností a tým pádom aj málo šancí. Svetlým momentom prvého polčasu bola po priťuknutí Lietavu Šuhajava šanca v 22. minúte, ale König nemusel zasahovať, lebo Šuhaja zbavil lopty Staš. V 37. minúte hlavičkoval Šesták iba do náruče dobre postaveného Buchtu. V závere polčasu sa Šuhaj dostal cez domáceho Bašistu, prihral Velickému a ten z hranice šestnástky vystrelil, no jeho strela letela 2 metre od ľavej žrdi domácej bránky.

V druhej časti hry hrali domáci lepšie, no šancí na strelenie gólu mali stále málo. V 50. minúte si po prihávke Minarčíka Nemec toľko vylepšoval streleckú pozíciu, až na Buchtu vyslal iba slabý pokus. O minútu neskôr Barčíkovu dobrú krížnu strelu vyrazil trenčiansky gólman na roh a neskôr si poradil aj s Nemcovou hlavičku. Domáci sa predsa dočkali gólu. Z priameho kopu po nacvičenom signále trafil Doležaj z tridsiatich metrov do šibenice trenčianskej brány. Žilinčania sa potom uspokojili a do útoku sa až tak nehrnuli, no ani hostí nepúšťali do vážnejších situácii. V 82. minúte po centri z pravej strany prekopol bránu Šesták. O tri minúty zmarill ďalšiu príležitosť Šestáka včasným vybehnutím Buchta. V 88.minúte vystrašila domácich po priamom kope Kamenského hlavička kapitána Trenčanov Velického, no jeho pokus tesne minul Königovu bránu. Žilina s novým trénerom vyhrala po priemernom výkone 1:0.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica   0:0

Po šachovom úvode pohrozila prvá Dukla, no po Pečovského centri hlavičkoval Semeník nad hosťujúcu bránku. O tri minúty neskôr skúšal štastie Očovan z ďialky, ale jeho pokus skončil vysoko nad. Jediný gól prvého polčasu prišiel po rohovom kope Dukly v 37. minúte. Po Kulíkovom rohu z pravej strany sa presadil hlavou Jakubko. Hostia si v prvom polčase nevypracovali vážnejšiu šancu, hrozili najmä z rohových kopov, tie však domáci vedeli odvrátiť do bezepčia.

V druhom polčase bola zase aktívnejšia Dukla. Zvýšiť náskok mohol po chybe obrany hostí Kulík, ktorý dostal prihrávku od Semeníka a vybiehajúceho Bernadyho skúšal prehodiť, ale loptu poriadne nezdvihol. V 76. minúte unikol púchovskej obrane Semeník, podstrelil Bernadyho a zvášil na 2:0. Stretnutie sa mohlo vyvíjať inak, keby Bakoš v 70. minúte využil svoju príležitosť, ale na hranici šestnástky namiesto lobu zvolil strelu, ktorú domáci brankár kryl. V dôležitom zápase sa Púchovu nepodarilo ubrániť zakončovatelov Dukly a prehrali dvojgólovým rozdielom.

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín   0:0

Domáci tím podáva na jar solídne výkony a rovnako chcel pokračovať aj proti Dubnici, ktorá sa najmä v útoku nevie presadiť. V 8. minúte po centri Mráza strieľal Hloušek iba do bočnej siete. O štyri minúty neskôr sa do dobrej šance dostal hosťujúci Dovičovič, no jeho strela mierila do stredu brány, kde stál pozorný Benko. V 22. minúte mal šancu Iskra, ktorého strela obtrela pravú tyč a následne Hloušek sám zoči-voči Pernišovi netrafil dobre loptu. V 31. minúte vyskúšal pohotovou strelou z 18.metrov pozornosť dubnického brankára Filo. Na druhej strane sa peknou strelou ľavou nohou predviedol Dovičovič, ale domácu bránku iba tesne minul. V 43. minúte po priamom kope a závare pred hosťujúcou bránkou dostal k strele Staš, no jeho strelecký pokus opečiatkoval iba brvno dubnickej bránky.

Aj v druhej časti hry boli aktívnejší domáci, ktorým nechýbala bojovnosť. V 52. minúte prudký center Iskru vyhlavičkoval pred Stašom Švestka. Po hodine hry našiel z nepriameho kopu Pisár úplne voľného Hloušeka, ale ten napálil loptu nad. V 70. minúte pri Pisárovej strele k tyči dobre zasiahol Perniš, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. Z následného rohového kopu Pisára sa domáci zaslúžene ujali vedenia, keď o zisku troch bodov rozhodol strelou z otočky pod brvno Kristián Németh. Domáci bojujúci o záchranu v najvyššej súťaži už potom dôležité víťazstvo z rúk nepustili.

MFK Ružomberok - FC Senec   0:0

V nedeľnajšej dohrávke 26. kola mala Artmedia aj hosťujúci Ružomberok problémy so zložením zostavy. Zápas sa ale začal lepšie pre Artmediu a jej fanúšikovia si už v 3. minúte mohli zakričať gól. Fodrek prihral Kozákovi za obranu a ten našiel voľného Šeba, ktorý ju pohodlne zasunul do odkrytej Muchovej bránky. Po góle boli naďalej aktívni domáci a v 17. minúte si so strelou Borbélyho Mucha poradil, ale lopta sa vysokým oblúkom vrátila späť pred bránku, kde najvyššie vyskočil Šebo a hlavičkou zvýšil na 2:0. V 24. minúte sa dostali k slovu hostia a vytvorili si prvú vážnejšiu príležitosť. Čobej neudržal prvú strelu, ale Urban z dorážky nedokázal skórovať. V 33. minúte zahral rukou v šestnástke domáci Ďurica a z nariadeného pokutového kopu znížil Sapara k pravej tyči Čobejovej brány. Ku koncu prvého polčasu mohli domáci pridať nejaký ten gól, ale Mucha si s ich pokusmi poradil.

Aj po zmene strán pokračovali domáci v dobrom výkone. V 55. minúte dobre našiel Fodrek Šeba a strelou povedľa Muchu zavŕšil svoj hetrik. Domáci sa ani po treťom góle neuspokojili a útočili ďalej. Vytvorili si ešte niekoľko šancí, ale Mucha už za svoj chrbát nepustil ani jednu. Ružomberok si vytvoril vážnejšie šance až v závere, ale jednu z nich Brazílčan Fernandes z päťky prestrelil. V dobrom futbalovom stretnutí vyhrala zaslúžene domáca Artmedia na radosť vyše štyritisíc divákov a naďalej si udržuje štvorbodový náskok na čele ligy.

Artmedia Petržalka - ZŤS Dubnica   0:0

Domáci vstúpili do stretnutia lepšie, vypracovali si dve príležitosti, ale po 10. minútach prebral iniciatívu Inter. Ten vychádzal z defnzívnej taktiky a bránku Spartaka ohrozoval väčšinou z rýchlych protiútokov. Prvé varovanie prišlo v 11. minúte, keď po priťuknutí Lembakoaliho Tomčák vystrelil spoza šestnástky k tyči, ale Lipčák loptu s námahou vyrazil na roh. O päť minút nato sa už hostia tešili z prvého gólu. Centrovaná lopta sa od Hrabala odrazila k nekrytému Halenárovi a ten s prispením tečujúceho Hrabala rozvlnil sieť. Naopak boli to znova hostia, ktorí mohli zvýšiť skóre po priamom kope Halenára v 29. minúte, no Brezík z dobrej pozície hlavičkoval nad. V posledných minútach prvého polčasu mali šance oba tímy, ale Trabalík ani Lipčák za svoj chrbát nepustili žiadnu strelu.

Druhý polčas začali trnavskí hráči s nasadením, zlepšili dôraz pred šestnástkou Interu, ale ani Ujlakymu, ani útočnému tandemu Kriss - Kožuch sa Trabalíka ohroziť nepodarilo. 15 minút pred koncom zápasu poslal Lembakoali prihrávkou dopredu Tomčáka, ktorého v šestnástke zastavil Fall a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lembakoali, ale jeho strelu chytil Lipčák, keď vystihol jeho prízemnú strelu k žrdi. Tento moment vyburcoval domácich k väčšiemu tlaku, čo prinieslo ovocie už o 4 minúty. Na Hodúrov center vybehol Trabalík, no Kriss bol skôr pri lopte a hlavičkou prihral do voľného priestora, kde si nabehol Kožuch a sám pred bránkou z uhla vyrovnal. V závere zápasu mohli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no brankárov sa im už nepodarilo prekonať a "šesťbodový" zápas skončil remízou.