CORGOŇ LIGA - 23. KOLO

03.04.2005, 22:33
Aktuality
Šláger kola sa hral v Dubnici, ale domáci, ani Žilinčania neukázali veľa z futbalovej krásy a zápas sa skončil bezgólovou remízou. Ružomberku zariadil víťazstvo osemnásťročný talent Erik Jendríšek, ktorý vsietil oba góly Ruže. Rimavská Sobota remizovala s Artmediou a pred Interom, ktorý prehral v Púchove má jednobodový náskok.

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce   0:0

Ružomberčania chceli doma potvrdiť víťazstvo z vonku, ale prvý polčas sa hral z oboch strán nezáživný futbal. Domáci boli síce o niečo aktívnejší, ale ich nakopávané lopty končily na ružomberksých obráncoch. Do prvej šance sa dostal v 18. min Jendríšek, ale netrafil bránu. Hostia mohli vzápätí odpovedať, ale po Pastvovom rohu Šuhaj hlavičkoval iba do brvna. V 37. min. prešiel po ľavej strane Kamenský, pred bránkou našiel Hricova, ale ten nenamieril presne. Pred koncom prvého polčasu zahrávali štandardnú situáciu domáci, presný center Žofčáka našiel Pospíšila, ale lopta skončila tesne vedľa žrde. V druhom polčase sa kvalita hry zlepšila, hral sa kombinačný futbal. Opäť si viac šančí vytvárali domáci Ružomberčania, ktorí na prvý gól čakali do 64. minúty. Mladý Jendríšek zakončil ponad ležiaceho Volešáka. O päť minút neskôr odkop Kotrysa zachytil Jendríšek, unikol z polovice ihriska, nezastavili ho ani dvaja stóperi Trenčína, a rozvlnil sieť druhýkrát - 2:0. Hostia mohli znížiť v 71. min., ale Šuhaj zoči-voči brankárovi Muchovi neuspel. V závere zápasu sa snažili hostia vsietit nejaký ten gól, ale do vážnejšej šance sa už nedostali. V priemernom zápase vyhrali zaslúžene domáci Ružomberčania.

MFK Košice - MFK Ružomberok   0:0

V Dubnici sa hral slabší prvoligový zápas, v ktorom sa domáci strojári stretli s majstrovskou Žilinou. Ani jedno mužstvo sa nehrnulo do útoku, hrali so zabezbečenou obranou, ako keby sa báli myšlienky prehrať. Dubnický útok - Straka, Kiška si nevypracovali ani jednu akciu, ktorou by ohrozili súpera. Za zmienku stojí len strela domáceho Adamíka, ktorý nechal vyniknúť Königa skvelým zákrokom a vzápätí si poradil s Adamíkovov hlavičkou. Zo strany Žiliny zaujal jedine Barčík, ktorý sa snažil v predu hľadať spoluhráčov, ale tí zaostali za očakávaním. V Ďaľsom priebehu sa nič zaujímave nedialo, a tak je deľba bodov spravodlivá.

ZŤS Dubnica - AS Trenčín   0:0

Prvé jarné body Púchova sa v zápase s Interom nerodili ľahko, navyše im chýbali Guľa a Bakoš. Druhého menovaného sa v prvom polčase snažil nahradiť Labun. Hosťujúci brankár ale s jeho strelami nemal väčšie problémy. V 31. min však Trabalík pri Demiánovej strele chyboval, ale do Púchovčania nezvládli dorážku. Diváci nemohli byť spokojný s predvedeným futbalom, namiesto brankárov mali plné ruky práce lekári, ktorí postupne zastavovali krvácania Halenára, Demjana aj Šedivého. Tesne pred koncom prvého polčasu divákov prebudil Besta, ktorý však z piatich metrov neprestrelil Trabalíka. Hostia kontrovali Horváthom, Bernady s ňou ale väčší problém nemal. O víťazovi stretnutia rozhodol domáci Prokeš. V 56. min napriahol z 25 metrov a prízemnou strelou k ľavej žrdi strelil svoj prvý gól v Corgoň lige. O osem minút neskôr mal vyrovnanie na nohe Paulík, jeho strela opečiatkovala iba brvno a kedže si už Inter vážnejšiu šancu nevypracoval, 3 body ostali doma.

FC Nitra - Slovan Bratislava   0:0

Posledná Rimavská Sobota sa proti lídrový chcela vytiahnúť ale od úvodu sa hral opatrný futbal. Ako prvý to strelecky vyskúšal Šebo, ale jeho strela letela vysoko nad Benkovu bránku. Na opačnej strane ho z priameho kopu napodobnil Pisár a gólom sa neskončili ani pokusy Sucháneka a Híleka. V 30. min poslal Rimavskú Sobotu do vedenie excelentným volejom Hloušek. Hostia odpovedali prízemnou strelou Obžeru, ktorá však Benka výražnejšie neohrozila. V 38. min sa Vaščák pohral s rimavskosobotskou obranou a Fodrek z dvoch metrov vyrovnal na 1:1. Do druhého polčasu vstúpila lepšie Artmedia, ale prvý pohrozil autor prvého gólu Hloušek. Potom sa už hra iba kúskovala a keď ani v nadstavenom čase Lipovský nerozvlnil sieť, zrodila sa na Gemeri spravodlivá remíza.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica   0:0

V Banskej Bystrici sa hral na na zlom trávniku ešte horší futbal. V prvom polčase domáci strieľali väčšinov spoza šestnástky, no Pečovského ani Pančíkova strela sa gólom neskončila. Trnavčania sa do šancí dostávali len sporadicky. V 21. minúte po zaváhaní brankára Zajaca, nenamieril presne hlavou Masaryk. O zmenu skóre sa snažil aktívny stredopoliar Dukly Sedlák, ktorý sa v 38. a 40. minúte dobrými strelami ohrozil Lipčáka. Po zmene strán viac útočili Bystričania. V 52. minúte Vyskočov center skončil na brvne hosťujúcej bránky. O niekoľko minút neskôr si vyslúžil potlesk za peknú strelu spoza šestnástky Pančik. Ani jedno mužstvo si však nevytvorilo pohľadnú akciu a keď v poslednej minúte nadstaveného času si Husárova strela nenašla cestu do siete, body sa museli deliť.