ČEŠI REMIZOVALI V ITÁLII

18.02.2004, 20:22
Aktuality
Česká reprezentace nastoupila ve středu v Palermu k prvnímu utkání v roce 2004. Jejím soupeřem byl tým Itálie a ani fotbalisté z Apeninského poloostrova nedokázali přerušit dlouhou sérii našeho týmu bez porážky. Ta se tak po průměrném fotbalu a remíze 2:2 protáhla již na úctyhodných dvacet zápasů.

Oběma týmům chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Na naší straně se nepředstavili brankář Petr Čech, dirigent obrany Tomáš Ujfaluši a útočník Milan Baroš. Zvláštní příchuť měl duel pro Karla Poborského, který nastoupil k 91. utkání v reprezentačním týmu, čímž o jeden start překonal dosavadního lídra Zdeňka Nehodu. Střetnutí dvou kvalitních celků bylo velice prestižní záležitostí pro Marka Jankulovského, Martina Jiránka a Pavla Nedvěda.

Itálie - ČR 2:2 (1:1)

Branky: 14. Vieri, 86. Di Natale - 41. Štajner, 88. Rosický

Žluté karty: 75. Drobný

Červené karty:

Itálie: Buffon (46. Toldo) - Panucci (46. Oddo), Nesta (46. Adani), Legrottaglie (46. Ferrari), Bettarini (79. Pancaro) - Fiore (63. Nervo), Perrotta (82. Volpi), Pirlo (46. Barone), Totti (46. Corradi) - Del Piero (63. Di Natale), Vieri (46. Delvecchio).

ČR: Blažek (46. Kinský) - Grygera (46. Jiránek), Bolf (87. Voříšek), Rozehnal(46. Drobný), Jankulovski - Galásek (56. Hübschman), Poborský (46. Týce), Rosický, Nedvěd (79. Jarošík) - Štajner (46. Heinz), Koller (46. Lokvenc).

Rozhodčí: Eric Braamhaar (Nizozemsko)

Obnovit

Průběh utkání:

Je konec. Český tým prodloužil svou sérii neporazitelnosti na dvacet zápasů. V Palermu ukázal velkou vnitřní sílu, když dokázal dvakrát srovnat náskok soupeře. Remíza zápasu sluší, ani jeden celek sinezasloužil prohrát.

Nastavovat se budou dvě minuty

88. minuta
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Podruhé v zápase vyrovnáváme. Míš šel po ose Lokvenc - Heinz - Rosický a posledně jmenovaný z dvaceti metrů krásnou technickou střelou k levé tyči překonal Tolda.

86 minuta
GÓL. Italové podruhé v zápase vedou. Nervo se krásně probil po pravé straně a nacentroval do vápna na hlavu DI NATALEHO, jehož přesná hlavička skončila přesně u pravé tyče Kinského brány.

80. minuta Náš tým měl příležitost zahrávat trestný kop z 25 metrů. Ke střele se nakonec odhodlal Týce, ale jeho prudká rána šla mimo.

79. minuta
Opět se ukazuje, jakou pozici má v Itálii Pavel Nedvěd. Střídáho Jiří Jarošík a celý stadion českému kapitánovi aplauduje.

77. minuta
Skoro z 30 metrů zkoušel střelecké štěstí Nedvěd, opět ale netrefil.

76. minuta
Po delší době se v útoku ukázali také Italové. Kinský si nešel pro centr z pravé strany, Corradi hlavou přiťukl Delvecchiovi a ten z malého vápna střelou na dlouhou nohu přestřelil.

75. minuta
Za zákrok na Corradiho viděl žlutou kartu Drobný.

74. minuta
Ke střele se odhodlal Rosický, mířil však mimo.

71. minuta
Bolf odkopl italský centr do zámezí. Následnýroh v pohodě stahuje do náruče Kinský.

70. minuta
Středem hřiště se teď probíjel Rosický. Chtěl si narazit s Heinzem, který však z otočky pohotově vypálil a zaměstnal Tolda.

68. minuta
Naši začínají mít více ze hry. Ke střele se odhodlal Jiránek, mířil však hodně mimo.

66. minuta
Pozornost Tolda poprvé vyzkoušel Marek Heinz. Jeho střelu k pravé tyči ale gólman vyrazil na roh. Pojeho rozehrávce hlavičkoval ve vápně Lokvenc a na brankové čáře odkopával jeden z domácích obránců.

Utkání sleduje 20 935 diváků.

61. minuta
Naši teď pěkně kombinovali kooem italského vápna. Nedvěd následně odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal Lokvenc a Toldo si poprvé pořádně sáhl na míč.

Po změně stran není k vidění pěkná podívaná. Na vině je především spousta střídání.

53. minuta
Na centr z pravé strany nedosáhl Delvecchio a naši odkopávají do bezpečí.

46. minuta
Do první šance druhého poločasu se řítil Nedvěd, ale tísněn domácími fotbalisty mířil nepřesně.

Začal druhý poločas

Skončil první poločas. Rozhodčí Braamhaar nastavil 45 vteřin. Naši začali dobře, ale po inkasované brance na chvíli vypadli z tempa. Zpět do hry se dostali až po 35. minutě a čtyři minuty před koncem poločasu se dočkali vyrovnání. Hra je zatím vyrovnaná a nerozhodný stav odpovídá předváděné hře.

41. minuta
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!! Je vyrovnáno!!!!!! Po faulu Del Piera na Grygeru měl náš tým výhodu trestného kopu. Jeho Exekuce se ujal Poborský a ve vápně našel ŠTAJNERA, jehož hlavička skončila za Buffonovými zády.

39. minuta
Publiku se poprvé pořádně předvedl Totti. Krásným pasem za obranu našel Vieriho, jehož křížná střela minula levou tyč Blažkovy brány.

38. minuta
Domácí bránu ohrozil Rosický. Šel neohroženě do souboje s jedním z domácích fotbalistů a z první napálil míč směrem na Buffonovu bránu, ale přestřelil.

Hraje se hodně mezi šestnáctkami. Většinu italských akcí táhne Del Piero, naši ofenzivní snahu kazí nepřesnosti.

Náš tým zatím příliš nebezpečný není, centry do vápna v pohodě odhlavičkovávají domácí obránci.

30. minuta
Na centr z pravé strany nedoskočil Vieri a Blažek si v pohodě došel pro míč.

26. minuta
Poprvé zkoušel naši bránu ohrozit Totti, pálil však slabě a nepřesně.

25. minuta
Holandský rozhodčí teď neuznal branku Vieriho. Po rohovém kopu Del Piera nedokázali naši odkopnout do bezpečí a míč se dostal až k Vierimu, který však podle názoru jednoho zpomezních stál v ofsajdu. Hodně sporná situace, ani televizní záznam totiž neprokázal, jestli Vierimu přiťukl míč jeden u Italů nebo Čechů.

24. minuta
Opět to zkoušel Nedvěd. Jeho střele z dálky však chyběla razance a přesnost.

23. minuta
Svou druhou branku mohl přidat Vieri. Včasným vyběhnutím a výborným zákrokem mu však míč přímo z nohy sebral Blažek.

14. minuta
GOL: Domácí jdou do vedení po málokdy vídané situaci. Nejprve hlavičkoval Vieri po Del Pierově centru do tyče. Rozehnal poté nedůrazně odkopl míč, který se dostal k Del Pierovi, jehož pokus se orazítkoval druhou tyč. David Rozehnal chtěl po Tottiho přihrávce odkopnout míč z brankové čáry, ale trefil pouze VIERIHO ruku, od níž se míč odrazil do brány.

13. minuta
sám na Blažka se řítil Del Piero, ale zastavil ho praporek pomezního rozhodčího

12. minuta
Před Buffonem se najednou zjevil Poborský. Záložník Sparty obešel domácího brankáře, ale jeho střelu z těžkého úhlu odkopl jeden z obránců na roh.

7. minuta
Pavel Nedvěd si na své konto připsal druhý střelecký pokus. Po zaváhání jednoho z domácích obránců to opět vyzkoušel levačkou, jeho střeu z hranice šestnáctky však Buffon vyrazil. Z následného rohu žádné nebezpečí pro domácí branku nepřišlo.

4. minuta
Poprvé si na míč sáhl Jaromír Blažek. S centrovaným trestným kopem Del Piera ale neměl problémy.

1. minuta:
První střelu na domácí bránu vyslal Pavel Nedvěd, ale střelou z první mířil nepřesně.