Ať rozhodne zdravotní situace, požadují brazilští fotbalisté

05.05.2020 11:21 - Aktuality
 
Brazilští fotbalisté chtějí, aby při rozhodování, zda obnovit soutěže, bylo na prvním místě zdraví. Patnáct hráčů z deseti předních klubů včetně Flamenga, Corinthians nebo Santosu také upozornilo na chystaný zákon, který podle nich postaví zájmy klubu nad zájmy fotbalistů.

"Lidé v Brazílii milují fotbal a chtějí ho zpátky. My ho také milujeme, chceme ho zpátky, chceme zase pracovat, ale na prvním místě musíme myslet hlavně na zdraví," uvedli hráči ve videu, jehož natočení zprostředkovala odborová organizace brazilských profesionálních sportovců.

Soutěže v Brazílii byly kvůli novému typu koronaviru přerušeny v polovině března, ale prezident Jair Bolsonaro nedávno prohlásil, že pokud by záleželo na něm, fotbal by se už hrál. V dubnu mimo jiné odvolal ministra zdravotnictví Luize Henriqueho Mandettu, jenž chtěl zavést přísnější opatření proti šíření nemoci covid-19. Ta byla v Brazílii potvrzena u 108 tisíc osob, sedm tisíc nakažených lidí zemřelo.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 820
Komentáře (5 / 0 nových)
bourbon
05.05.2020 12:04
#
do práce chodím každý den, denně se potkávám se spoustou lidí. až budu mít koronavirus, tak půjdu do karantény.
tvl. ať fotbalistů dělají taky svoji práci - hrají fotbal. nebo jsou něco víc?
ttopi
05.05.2020 13:15
#
V podstatě máš pravdu. Ale tam jde spíš o intenzitu kontaktu. Oni běhají 90 minut neustále v "menších" vzdálenostech, zatímco třeba já v kanceláři spíš telefonuju, nebo jednám soobně, ale v rámci minut. Prodavačky v obchodech s jídlem jsou sice taky neustále v kontaktu, ale tam jde o zachování možnosti uspokojit základní lidskou potřebu, kterou je příjem potravy a tekutin.
Luke123
05.05.2020 12:28
#
Zastavit jim platy a pak své stanovisko velmi rychle přehodnotí.
REPLIKATOR
05.05.2020 19:29
#
Neuminho92
05.05.2020 14:44
#
Kdyby brali třeba 20% platu nebo méně teď v době kdy se nehraje, což je pro samotné kluby dost devastující, tak by třeba změnily nazory. každopádně hrát by se mělo až se situace uklidní a nebudou v těch zemích, kde chtějí hrát velké denní nárůsty nakažených. Ale pokud se začnou v těch státech uvolňovat postupně různá opatření tak jako u nás, tak nevidím důvod nehrát.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.