Arsenal vyhrál FA Cup

05.05.2002, 13:10
Aktuality
Ve finále anglického FA Cupu se včera v Cardiffu utkaly dva londýnské kluby - Chelsea a Arsenal. Dlouho očekávaný duel rozhodly ve prospěch Arsenalu dva nádherné góly. Oba přišly ve druhém poločase, v rozmezí jedenácti minut. V 69. minutě uvolnil Wiltord Parloura a ten z 20 metrů krásně vymetl pravý horní roh Cudicciniho branky. V 80. minutě se od půlící čáry s míčem rozběhl Frederik Ljungberg, prošel až skoro do vápna a vlastně zopakoval to, co předvedl Ray Parlour - ze stejné vzdálenosti, stejná střela, do stejného místa. Arsenal vyhrál 2:0 a po čtyřech letech má opět šanci na double, v Premier League má dva zápasy před koncem čtyřbodový náskok na druhý Manchester United.

Autor: Petr Starý