Arnautović se omluvil Rakousku za zahozenou šanci

Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.

Autor: ČTK

Komentáře (41)

Kily

Musí mít trošku deja vú Ačkoliv za stavu 4:0 by mě to ani tak neštvalo jako za stavu 1:2

No asi proto se po tom utkání v Brémách neomlouval celému městu.

herbage

Filip12

kdyby se tak omluvili i naši hráči

One-Real

Ti nemají za co, do šancí se nedostanou.

Filip12

JacoBee

No tak zrovna tohle bych po tý druhý půlce neříkal

RealC.F.

Druhá půle ? to se furt budeme schovávat za prohraný výsledky , bídnej výkon v zápase kterej nám přinesl prohru a ostudu v celé evropě, větou a podobnýma kecama "že sme hráli druhej poločas dobře, že nám první nevyšel" pořád dokola, když byl ten poločas tak skvělej tak proč sme prohráli? Děte doprdele s těmahle bílovinama furt dokola..tohle už fakt nežeru

Kily

však druhá půle byla z naší strany dobrá, to budeme po každém zápase se špatným výsledkem nadávat úplně na všechno a shazovat i to, co se povedlo s tím, že spokojenost bude jenom když soupeře převálcujeme od první do poslední minuty?

cristiano.K.

forma

j_mrazik

Tenhle postoj mi připomněl ženskou, na kterou chlap sere a jakmile si na ní jednou za půlrok vzpomene (jako repre na nás), tak jsou z toho další měsíc vyplesklý a ten nezájem postoj už potom berou jako standard. To nechci.

I přátelák se musí odjezdit a nebo ať tam dává mladíky, kteří budou chtít hrát.

One-Real

já na to nekoukal, dělám si srandu

Kopyto

hrál výborně

tohle netrefit za daného stavu je trestuhodné, ale to, že se alespoň omluvil a vzal to na sebe, je sympatické gesto.

Ten zápas jsem neviděl, ale nepřijde mi to jako nějaká super šance, na balon dosáhl jen tak tak a brankář tam byl rychle , takže moc se s tim nedalo dělat

Arne

Manu by to stejně chytil

Oni mají z Němců prostě blok, jinak by tenhle zápas museli dovést minimálně do remízy.

herbage

spíš mi přišlo, že blok mají Němci, protože hráli první poločas na svoje poměry průměrně a poslední půlhodinu podprůměrně

Arne

Co jsem viděl, hráli šíleně, ale o bloku je to, když ten zápas prostě nejsi schopnej vyhrát hlavou.

Jinak cos to psal pod preview? Tam jsi Němce skoro chválil a hlavně Schmelzera, kterýho tam neskutečně koupali.

herbage

to bylo za první poločas. Po druhé půli jsem napsal další příspěvek, kde jsem právě Schmelzera s Lahmem i Götzem kritizoval. Rakušané byli schopni vyhrát i hlavou, ale Arnautović nedal co nedal, to těžko něco naděláš. Udělal to samé i za stavu 4:0 pro Brémy, to není o bloku. Naopak pak se nesložili a ještě si vypracovali další šance

herbage

a chválil jsem spíš jednotlivé hráče, jak si dokáží poradit pod tlakem. Tým může hrát tužku a nemít žádnou šanci, ale to, jak pod tlakem se Lahm, Hummels a Khedira dokázali zbavit 3 napadajích hráčů, to mě bavilo sledovat

Arne

To je sice pěkný, ale kolik tam měl Lahm ztrát... A Mats taky nehrál nic moc, ze stoperský dvojky byl včera Badstuber rozhodně lepší. Khedira souhlasím, ten byl asi nejlepší na placu.

herbage

já jen vysvětluji svůj včerejšé příspěvek, který byl napsán o poločase. A Hummels měl solidní první poločas, prakticky nic přes něj neprošlo a rozehrávku měl bezchybnou

Arne

Tak já jsem si to našel a píšeš u Schmelzera a Hummelse výborný výkon, popř. hrál výborně... Ani jeden hrál špatně, výrazně pod svoje možnosti, a to i v prvním poločase.

herbage

na druhém poločase se shodneme, ale v tom prvním tedy ne. Hummels hrál výborně a zajímalo by mě, co zkazil nebo udělal špatně. U Schmelzera jsem se trošku unáhlil a druhý poločas úplně vyhořel, ale taky si nepamatuji nějaké výraznější propadnutí první půli. Nějaké prý měl, ale já měl krátký výpadek přenosu kvůli bouřce, tak to bylo možná v té době. U Schmelzera bych navíc hodnotil zvlášť výkon směrem vpřed a směrem vzad. Směrem vzad bylo plno pozičních chyb a individuálních propadnutí (přičemž druhá půle s přehledem vede), ale směrem dopředu byl vždy tam, kde měl být a svými náběhy vždy usnadnil práci levému křídlu (ať už Reus či Götze). Já si hlavně Schmelzera v první půli pochvaloval právě pro tu podporu útoku, kdy i přesun Lahma napravo měl pozitivní dopad na výkon Müllera. Ten narozdíl od Eura, kdy mu záda kryl Boateng, tak měl vždy možnost roztáhnout hru více na křídlo posunem míče na Lahma, který dokáže díky své kvalitě mnohem více zaměstnat obránce soupeře. Navíc Hummels ani Schmelzer nemohli hrát první poločas špatně, když Rakouskou téměř nehrozilo a Němci měli hru pod kontrolou. Hra sice byla dost daleko od branky Rakouska, ale Němci byli kombinačně zdatnější a měli herně navrch. To už druhou půli, konkrétně poslední půlhodinu, se dostala obrana Německa pod tlak a pak se začala celá hroutit, kdy hlavně Lahm a Schmelzer propadávali v křídelních prostorech téměř každý útok Rakušanů. Bylo to dáno i tím, že Müller už se tolik nevracel a Götze byl směrem dozadu nepoužitelný. A ještě k tomu Badstuberovi, tak hrál dobře, ale měl tam několik zakopnutých míčů na tribunu, coř Mats neměl. Ani nevím, proč Matse kritizuješ. Výborný výkon to pravda nebyl, ale míče neztrácel, dokázal zachovat klid a několikrát tam výborně hasil. Třeba ten akrobatický odkop v prvním poločase, kdy byl za ním už zcela volný hráč ve vápně

Arne

Mats - třeba ze začátku zápasu, kdy po jeho chybě šel Harnik takřka sám na Neuera a zachráňoval Badstuber? Plus jsem u něj viděl několik nepřesností, který jsem ochotnej tolerovat v Dortmundu, když tam zkouší dlouhý riskantní pasy, ale včera to byly jednodušší přihrávky, který musí jít na spoluhráče.

U Schmelzera jsem tam nic extra dopředu neviděl a dozadu hořel i v první půli. Já jsem měl problém chytit přenos a měl jsem taky výpadky, ale i tak jsem viděl pár situací, kde tam nebyl dobrej. Ne nadarmo se dneska v médiích řeší problém s LB a ne nadarmo mu třeba Bild dal 6.

A jestli tvrdíš, že Rakousko v prvním poločase téměř nehrozilo, tak jsem fakt viděl jinej zápas.

herbage

ten únik Harnika jsem zrovna neviděl, to bude možná tím. A na nějaké nepřesnosti se nevzpomínám, to spíš u Badstubera. Schmelzer byl celkově špatný, ale hlavně v souvilosti s druhým poločasem. On se ale časem vyhraje, tomu věřím a lepší volba na LB momentálně není. A prvním poločase Rakousko hrozilo, ale co měl za šance? Tu Harnika jsem neviděl, tak o ní nevím, pak tam Neuer měl jeden špatný odkop, pak Harnik jednu střelu do postraní sítě, a pak dvě střely Ivanschitz, kdy jednu Neuer kontroloval a druhou zblokoval Badstuber. Není to málo, ale první poločas hlavně Němci drželi míč a Rakušané hrozili z breaků. Druhý poločas byl o něčem jiném a Rakouskou převzalo otěže zápasu, diktovalo tempo hry a více i hrozilo, zatímco Němci se složili

Arne

Harnik, pak ta střela těsně vedle levý tyče, na kterou by Manu asi nedosáhl, a spousta náznaků a nedotažených nadějných akcí... Já jsem měl prostě dojem, že se to tam prostě valí.

Že je Schmelzer na LB nejlepší volba, s tím ale souhlasím... Ať je Lahm nalevo nebo napravo, tak ten druhý kraj je prostě problémovej, ať tam hraje, kdo chce. On by ale i přes ten výkon měl dostávat šance dál, ono Jogimu upřímně nic jinýho nezbývá.

herbage

No právě, spousta náznaků a nedotažených akcí. To je přesně to, co jsme na hře Rakouska kritizoval, že jim chybí kvalita ve finální fázi. Tu hráč na přihrávku o metr nedosáhnul, tu šla o pár metrů víc daleko, než měla. To je tím, že neměli ty akce secvičené, ale spíš improvizovali. Druhý poločas bylo naopak vidět, že spolupráce krajních beků s křídly funguje a měli z toho ty největší gólovky. Ale ten první poločas, to nebylo valí, ale Němci drželi 3 mintuy míč, pak nedotažený break Rakouska a tak stále dokola. Opticky to možná vypadalo, že se valí, ale zas tolik šancí neměli a prakticky nebyli s míčem déle na polovině soupeře krom standardních situací, což se právě pak zlepšilo.

A Schmelzer je právě jediná volba, i když šanci bych dal i Aogovi, aby měl Marcel konkurenci. Když si vzpomenu na začátky Lahma, tak taky dost hořel a bylo z toho i dost gólů. Třeba na Euru08 gól Turků šel přes něj nebo ve finále gól Torrese, který mu utekl. Ale najednou je z něj opora a pro tým je nepostradatelný. Marcel má ještě čas a jeho vrchol teprve přijde. Poziční hru a taktickou vyspělost jde vypilovat, ale on má jinak všechny předpoklady, aby byl výborným krajním obráncem. Technika, dynamika, náběhy, centry, střely, to vše tam je

Arne

Já si spíš vybavuju ty šance z první půle než z druhý, když pominu gól a toho Arnautoviće... Cituji jedno z hodnocení: "Vzhledem k až groteskním selháním svých obránců se mohl Neuer především v prvním poločas mnohokrát vyznamenat."

Schmelzerovi je 24, to Lahm už patřil dejme tomu k oporám a za dva roky byl kapitánem... Že často v klíčových chvílích selže (v repre, v Bayernu jsem si ani nevšiml, pokud nepočítám penaltu v Madridu), to je fakt a právě na Euru 08 a MS 2010 se to naplno ukázalo.

herbage

Harnikovo šanci jsem neviděl, ale pak si žádný zákrok z první půle nepamatuji, protože vše šlo těsně vedle brány nebo bylo zblokováno, takže jediný okamžik, kdy se Neuer první půli vyznamenal byl, když nastřelil před velkým vápnem protihráče a byl moc a moc rád, že to nespadlo do brány Naopak v druhé půli zachránil 3 body, když po chybě Lahma si výborně počkal a zastavil nájezd rakouského útočníka, kterému e zapletl míč pod nohy

Arne

Možná zejtra (dneska) kouknu na nějakej sestřih, jestli najdu, a vypíšu to... Ale nevím nevím, třem nebo čtyřem německým zdrojům spíš věřím, že by to mělo bejt naopak.

Arne
herbage

no, tak jak jsem říkal, v první půli šlo vše většinou těsně mimo nebo bylo zblokováno a Neuer tam krom toho nepovedeného odkopu nic předvést nemusel. Jo, měl tam vlastně jeden chycený centr Fuchse, ale jinak žádná chycená střela či jiné vyznamenání se

Arne

To jo, je to špatně podaný... Ale Rakušani podle mě víc hrozili právě v první půli. On vlastně Neuer neměl moc co dělat ani v té druhé, jen hasit ten Lahmův zkrat a lehnout si pro tu slabounkou střelu od Arnautoviće tuším.

herbage

je fakt, že jsem si ten počet šancí Rakouska neuvědomil, ale to bylo dáno celkovým obrazem hry a nebyly to vyloženě gólovky, naopak Neuer to většinou jistil. Spíš to bylo Německo drží míč, ztráta, break. Když to vidíš v zápase, nepřijde ti to, když to vidíš v sestřihu za sebou, tak se valí jeden útok za druhým

Arne

Mně to ale přišlo i přímo v zápase a nebyl jsem sám... No to je jedno, svoje pohledy už jsme si vysvětlili dost.

herbage

to asi ano

herbage

jo a díky za sestřih. Tu první šanci Harnika, to jsme zrovna přišel k TV a neviděl, co jí předcházelo. Tu druhou jsem neviděl vůbec kvůli výpadku