Anglická FA bude moci klubům zakázat změnu barvy domácích dresů i znaků

05.08.2022, 18:44
Aktuality
Anglická Fotbalová asociace zpřísnila pravidla pro dohled nad barvami domácích dresů a klubových znaků. V budoucnu o nich budou moci zásadně rozhodovat i fanoušci.

"Nová pravidla mají za cíl dát větší moc příznivcům v otázkách zachování klubové tradice," uvedla FA na webu. Změny dresů a znaků budou totiž muset schválit dlouholetí majitelé permanentek nebo fanoušci, kteří navštíví daný počet domácích zápasů.

FA navíc díky novým pravidlům má pravomoc nařídit klubům návrat k původnímu znaku nebo barvě dresů. Změny regulí pro pět nejvyšších soutěží probírala s fanouškovskou asociací.

FA už v minulosti v podobných případech zakročila, v roce 2014 například zabránila majitelům Hullu, aby klub přejmenovali na Hull Tigers. Podobnou situaci zažil kdysi i Cardiff, který fanoušci donutili vrátit se k tradičním modrým domácím dresům po dvou letech v nepopulární červené barvě.

Autor: ČTK

Komentáře (21)

Přidat komentář
Manik...

Reagovat
VasAFC

Za me fajn, dobrý příklad jak zprznili znak Juventusu. Pochybuji ze by to fans dopustili.

Reagovat
exot12

Nemal by som nič proti, ak by sa fanúšikovia, ktorý o tom rozhodujú, mali povinnosť si kúpiť permanentku minimálne na ďalšiu sezónu.

Dať niekomu práva bez povinností je úplne mimo.

Reagovat
inferno08

Tak takovou kapacitu asi stadiony většinou nemají, že?

Reagovat
Uwe háže buly

Tak logicky by mohli hlasovat jen permanentkari

Reagovat
Acquanni

"Změny dresů a znaků budou totiž muset schválit dlouholetí majitelé permanentek nebo fanoušci, kteří navštíví daný počet domácích zápasů."..…

Nevím, jak ty pravidla budou nastavený úplně konkrétně, ale podle téhle věty předpokládám, že půjde právě o ty věrné fanoušky, jestli to bude nastavené dobře, tak to může být fakt dobrá věc.

Reagovat
Kepy_FCB

Dobrý krok

zřejmě vidí jaké hnusy po světě vznikají (Trenčín, Juvehnus,DAC,Slavie,...) tak chtějí uchovat normálost a estetiku

Reagovat
ᴍᴀʀᴛᴀꜱ

Reagovat
ᴍᴀʀᴛᴀꜱ

Slavie má jedno z nejhezčích znaků doufám, že postupně každý klub bude modernizovat svoji image pro veřejnost

Reagovat
Kepy_FCB

Hvězda není znak, to je jen geometrický útvar

Reagovat
xjert02

Reagovat
Unikitty!

slusnou debilovinu si vyplodil, to se musi uznat

Reagovat
Bobřík1

Tak v tom znaku není jen hvězda

Reagovat
veikko

Jn, jsou tam tři hvězdy.

Reagovat
r.mrazik

vsak to vypada jak dvouhvezdickovy hotel v jugoslavii

Reagovat
Acquanni

Já jako fanoušek Arsenalu,kdybych žil v Londýně a chodil na zápasy tolik, abych mohl v tomhle dar svůj hlas musím říct, že při změně, modernizaci loga na to současné bych dal hlas pro. Zase při tom, když majitel Cardiffu změnil domácí barvu dresů z modré na červenou rozhodně ne, domácí dresy prostě mají mít stejný základ, co se týče hlavní barvy, k těm týmům to prostě patří. A například o změně loga Juventus je vůbec škoda mluvit. Ne že by to nové logo bylo ošklivé, při vzniku nového týmu by to bylo pěkné logo, ale originál je prostě originál a nedá se ani mluvit o nějaké modernizaci, to jejich nové logo je úplně jiné, není to vůbec nějaká úprava, což je škoda. Pořád mám radši původní, ze kterého byla cítit tradice.

Reagovat
Seydou Doumbia

aspon že jím nezakažou změnu pohlaví...tohle je v poho

Reagovat
Unikitty!

v anglii byli vzdycky mentalne zaostaly

Reagovat
Coutinho10

ale jo, tradice a aspon odmena pro permicare mit vetsi slovo o zmene

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Zwwarac239

Konečne anglická FA urobila niečo pozitívne v tej kope hnoja čo inak vymýšla

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele