28. KOLO FR. LIGY: NÁSKOK MONAKA SE TENČÍ

16.03.2004, 01:40
Aktuality
Ve 28. kole francouzské ligy vyhrál Paříž Saint-Germain i Lyon a to znamená, že oba celky stáhly náskok vedoucího Monaka na 5, resp. 2 body. Tým z hlavního města si po šedivém výkonu odvezl plný bodový zisk za nejtěsnější výhru na hřišti posledního Le Mans a prodloužil svou sérii bez porážky na 16 zápasů..

Jedinou branku vsítil srbský spasitel Pařížanů Ljuboja poté, co využil velké chyby domácího brankáře Bedenika.

Lyon se radoval v Sochaux z jednoho z nejdůležitějších vítězství v sezóně. Obhájce ligového primátu vedl již od třetí minuty díky hlavičce Brazilce Elbera, po vyrovnání Santose dal rozhodující gól Edmilson z přímého kopu.

Monako pouze remizovalo ve šlágru kola v Auxerre 0:0 a to ještě může být rádo, že nakonec neprohrálo. Za jiných okolností by bod bralo, ale v mistrovských dostizích je to samozřejmě ztráta. Náš Jaroslav Plašil odehrál solidně celých devadesát minut

I s úroky vrátili hráči Marseille podzimní debakl svému soupeři ze Štrasburku a navíc odčinili ostudnou porážku z minulého kola v Bastii (1:4). Svým výkonem navázali na kvalitní čtvrteční vystoupení v poháru UEFA v Liverpoolu a Didier Drogba se penaltovou trefou přiblížil na jediný zásah vedoucímu muži tabulky kanonýrů Cissému z Auxerre. V sestavě Olympique se po delší době objevil Rudolf Skácel, odehrál velmi aktivně 69 minut a byl střídán Johansenem. Na druhé straně bránil 51 minut Václav Drobný, kvůli nataženému stehennímu svalu ho nahradil Dorsin. David Kobylík naskočil místo Abdessadkiho čtvrthodiny před závěrečným hvizdem.

Návratu Petra Čecha se už asi nemůžou dočkat v Rennes. Jeho náhradník, mladíček Chaigneau, se totiž dvěma hrubkami výrazně podílel na další porážce bretaňského mužstva – tentokráte v Nice 1:3.

Dva muži o víkendu zaznamenali hattrick. Dokázali to Jerome Leroy z Guingampu, který tak výrazně pomohl zvrátit nepříznivý stav 0:2 v brankové přestřelce s Montpellierem (4:3), a Mathieu Chalmé z Lille, jemuž na půdě Ajaccia k tomuto výkonu stačila necelá půlhodina.

Nepochopitelným způsobem si nechali tři body proklouznout mezi prsty fotbalisté Nantes – i když v poločase vedli nad Métami 2:0, nakonec jen remizovali 2:2.

Hitem příštího kola bude duel prvního se čtvrtým (Monako – Sochaux) a z pohledu českého fanouška také zápas týmů českých reprezentantů (Rennes – Marseille), ovšem start Čecha stále není jistý.

Výsledky:
Le Mans – PSG 0:1 (66. Ljuboja)
Auxerre – Monako 0:0
Guingamp – Montpellier 4:3 (46., 61. a 79. Leroy, 56. Tchomogo – 32. Moullec, 44. Bamogo z pen., 86. Lafourcade)
Sochaux – Lyon 1:2 (28. Santos – 3. Elber, 65. Edmilson)
Lens – Bastia 0:0
Nantes – Méty 2:2 (14. Moldovan, 39. Armand – 50. Meniri, 75. Maoulida)
Nice – Rennes 3:1 (43. Meslin, 50. Laslandes, 90. Everson – 45. Piquionne)
Ajaccio – Lille 0:3 (45., 62. a 68. Chalme)
OM – Štrasburk 4:0 (47. a 90. Ferreira, 22. Drogba z pen., 39. Marlet)
Toulouse – Bordeaux 1:0 (75. Avezac)