27. KOLO FR. LIGY: DEBAKLY RENNES A MARSEILLE

08.03.2004, 11:07
Aktuality
Další šok utrpěli fotbalisté Marseille. Po třech remízách v řadě propadli na stadiónku průměrné Bastie a do zpátečních zavazadel si z Korsiky přibalili nadílku 1:4, když všechny branky obdrželi v rozmezí 35 minut. Porážka zároveň znamenala ukončení série Fabiena Bartheze bez obdržené branky na hřišti soupeře, která trvala 290 minut.

V závěru zápasu se sice Olympique přeci jen trochu vzchopil, ale více než snížit Drogbou z penalty a nastřelit Marletem břevno už nestihl. Rudolf Skácel se na trávníku objevil v 63. minutě, když vystřídal Batllese.

Týmu Rennes se bez Petra Čecha (jemuž v sobotu ráno konečně sundali sádru) nedaří. I když náhradník českého reprezentanta Chaigneau své spoluhráče dlouho držel ve hře skvělými zákroky, Rennes nakonec prohrálo s Nantes, bojujícím o účast v poháru UEFA, jasně 0:3. Zasloužili se o to v poslední době pravidelně skórující Moldovan a aktivní navrátilec Quint. Šanci na rehabilitaci budou mít hráči Rennes už 17. března, kdy v Nantes sehrají čtvrtfinále Francouzského poháru.

Trochu jako doktor Jekyll a pan Hyde se předvedl Štrasburk, který vydřel v domácím utkání s Nice alespoň bod. V poločase prohrával už 0:2, naštěstí pro něj se po přestávce dvakrát (již třetí double v sezóně) trefil Le Pen a stanovil konečné skóre 2:2. Hosté mohli nakonec ještě prohrát, ale proti byl jejich brankář Gregorini. Start středního obránce Václava Drobného byl ohrožen kvůli bolestem v levém stehně, ale nakonec nastoupil na celých 90. minut a podal slušný výkon.

Vůbec se nedařilo celkům z chvostu tabulky. Ofenzivně velmi špatné Le Mans prohrálo 0:2 na půdě rozjetého Bordeaux, Méty ztratily všechny body doma s Lens (0:2), Montpellier s Toulouse (0:1), čímž se hosté poprvé od druhého kola vymanili ze sestupových míst a Guingamp nestačil na Monako. V úvodu sice vedl díky Daganovi, ovšem lavina vedoucího celku tabulky brzy hosty srazila do kolen: pátý gól v sezóně dal z penalty na Morientese Dado Pršo, další dvě trefy přidal španělský reprezentant sám. Hrdinu utkání nahradil v 61. minutě Jaroslav Plašil.

Nezaváhal ani nejvážnější konkurent knížecího celku v boji o titul – Lyon. Na svém stadiónu smetl Ajaccio 4:0 a zůstává proto stále druhý s odstupem čtyř bodů. Situaci mu ulehčili sami hosté, kteří vsítili první dvě branky do vlastní sítě.

V magnetu kola remizoval PSG (hrající bez svého kanonýra Ljuboji) se Sochaux 1:1. I když si tak pohlídal třetí místo, je pro tým z hlavního města dvoubodová ztráta mnohem fatálnější: Monako (se kterým je na tom stejně co se týče počtu zápasů bez prohry) a Lyon se mu bodově opět trochu vzdálili. Úvodní gól zaznamenal z penalty Portugalec Pauleta, na konečný stav srovnal chvíli poté Dos Santos.

Hodně může napovědět příští kolo, ve kterém další aspirant na Ligu mistrů Auxerre (o víkendu poražený v Lille 0:1) přivítá Monako, zajímavý bude i souboj Čechů Marseille – Štrasburk.

Výsledky:
Monako – Guingamp 3:1 (25. a 38. Morientes, 28. Pršo z penalty – 20. Dagano)
Lyon – Ajjacio 4:0 (44. Terrier vlastní, 48. Rodrigo vlastní, 50. Elber, 75. Luyindula)
Méty – Lens 0:2 (27. Utaka, 67. Douba Diop)
Lille – Auxerre 1:0 (53. Moussilou)
Bastina - OM 4:1 (21. Maurice, 27. Diarra, 49. Bin Sada, 55. Ogbeche – 78. Drogba z penalty)
Bordeaux – Le Mans 2:0 (29. Celades, 59. Beda)
Rennes – Nantes 0:3 (50. a 75. Moldovan, 52. Quint)
PSG – Sochaux 1:1 (50. Pauleta z penalty – 55. Dos Santos)
Štrasburk – Nice 2:2 (62. a 64. Le Pen – 34. Pitau, 38. Echouafni)