19. KOLO FR. LIGY: VACHOUŠEK NAHRÁL NA GÓL

22.12.2003, 20:16
Aktuality
Jediný gól utkání mezi aspirantem na titul z Marseille a v sestupových vodách tonoucím Toulouse vsítil kanonýr Drogba v 62. minutě po přesném centru Štěpána Vachouška. Český ofenzivní záložník odehrál druhý poločas a patřil k nejlepším domácím hráčům. Těm situaci ulehčilo i přísné vyloučení hostujícího Ndoye už v osmé minutě.

Přesto se Olympique jen těžko dostával do šancí: jednu z nich si vypracoval i Rudolf Skácel, hrající celé utkání, jenže v 25. minutě pálil levačkou jen do tyče. Jeho spoluhráči se tak dočkali vítězství poprvé od listopadového 14. kola, kdy porazili Lille. Je zvláštní, že doma se jim to podařilo naposledy 25. října, a to na stadión Velodrome pravidelně chodí 50 000 fanatických fanoušků!! Propad v tabulce mají však na svědomí nejen domácí prohry s Monakem a Paříží, ale i dva odložené zápasy.

Další vyprodaný stadión – Gerland (41 000 diváků) byl svědkem páteční předehrávky mezi Lyonem a PSG. V boji o druhé místo domácí pouze remizovali, když bod zachraňoval sedm minut před koncem Carriere po akci ofenzivní dvojice Elber – Luyidula.

Velkou šanci zvýšit svůj náskok v čele tabulky tak mělo Monako, jenže prohrálo v Rennes 0:1. Je to jeho teprve čtvrtá porážka v této sezóně a to se účastní čtyř soutěží. Zatím ho zdolal Lyonu v lize (3:1), La Coruňa v LM (1:0) a OM v Ligovém poháru (2:0). Vítěznou branku napínavého utkání zaznamenal umístěnou, technickou střelou ze střední vzdálenosti Barbosa. Rennes tak potvrdilo, že na velké týmy umí hrát (porazilo i Lyon). Jistotou v brance mu byl opět Petr Čech; několikrát domácí zachránil i když v 63. minutě měl štěstí, že dorážející Giuly netrefil odkrytou branku. Od 56. minuty se v dresu Monaka objevil na hřišti i Jaroslav Plašil.

Štrasburk ve střeleckých závodech rozmetal Montpellier 4:2. Dvakrát se trefil Le Pen, sám ovšem ironicky přiznal: „kdybych dneska dal všechno, stal bych se nejlepším kanonýrem šampionátu“. Václav Drobný si za domácí odehrál své celých devadesát minut, David Kobylík se na hříšti objevil na závěrečnou desetiminutovku.

Remízou 2:2 skončil souboj dvou úspěšných prosincových celků: Le Mans, které se teprve nedávno odlepilo ze dna tabulky a Sochaux, které vyřadilo v poháru UEFA Dortmund.

20. kolo (tedy první odvetné) se odehraje až po ježíškovské přestávce v sobotu 10. ledna. Největším lákadlem bude jistě duel vedoucího Monaka s druhým Lyonem, obhájcem titulu.

Vladimir Mančev si dvěma zásahy polepšil v tabulce střelců, kde je momentálně druhý (12 branek) za suverénním Cissém (14).

Výsledky:
Lyon - PSG 1:1 (84. Carriere – 40. Pauleta)
Marseille – Toulouse 1:0 (62. Drogba)
Ajaccio – Lens 2:0 (13. Bonnal, 84. Demont)
Bastia – Lille 0:2 (27. z pen. a 52. Mančev)
Bordeaux –Méty 2:0 (47. Francia, 61. Chamakh)
Le Mans – Sochaux 2:2 (28. a 57. Cousin – 49. Santos, 66. Zairi)
Nantes – Auxerre 1:0 (3. Da Rocha)
Nice – Guingamp 2:0 (36. Traore, 87. Laslandes)
Rennes – Monako 1:0 (47. Barbosa)
Štrasburk – Montpellier 4:2 (32. a 63. Le Pen, 41. Mouloungui, 55. Bassila - 28. Carotti, 39. Lafourcade)