13. KOLO FRANCOUZSKÉ LIGY: POKOŘENÝ OM

12.11.2003, 14:05
Aktuality
První letošní porážku na svém stadiónu Velodrome v podobě debaklu s Lyonem utrpěl Olympique Marseille. V přímém souboji o druhé místo prohrál 1:4, když našlapané hlediště vidělo koncert obhájce titulu, který domácím miláčkům nedal pražádnou šanci. Výtečný výkon podal především útočník Luyindula, autor dvou branek a asi nejlepší hráč celého kola.

V základní sestavě Marseille nastoupili také Rudolf Skácel a Štěpán Vachoušek, ovšem oba byli ve druhém poločase pro nevalné výkony střídáni: Skácel (zodpovědný za první gól hostí) v 64. minutě a téměř neviditelný Vachoušek v 76. minutě.

Jak utržený z řetězu řádil tento týden Dado Pršo. Po čtyřbrankovém přídělu La Coruni v Lize mistrů rozhodl také o vítězství Monaka v Ajacciu (kde dříve hrál) a zaokrouhlil tak svůj střelecký účet v posledních pěti dnech na plných pět zásahů. Monako, za nějž závěrečnou čtvrthodinku odehrál záložník Jaroslav Plašil, proto před dotírajícím Lyonem i nadále drží první místo. Poslední zůstává přes první letošní výhru (proti Métám) Le Mans.

Čtvrtý se zuby nehty drží pařížský Saint-Germain, nečekaně slavící výhru 1:0 v Nantes. V posledních letech je totiž listopad jeho nejslabším měsícem v roce. Zahrál si hlavně brankář Alonzo, čelící v závěru nebývalé, leč bezvýsledné, útočné smršti domácích.

Štrasburk, v obraně s českým juniorským reprezentantem Drobným, doma jen remizoval s lepšícím se Bordeaux – vyrovnání zařídil Martins až osm minut před koncem z penalty.

Bulhar Mančev se dvěma trefami nejen zasloužil o remízu Lille v Rennes, ale vyhoupl se také na druhé místo průběžného pořadí kanonýrů. To vede reprezentační útočník Cissé, který ke svým dosavadním sedmi gólům přidal další dva. Domácí prohrávali od 36. minuty, ve druhém poločase strhli i přes vyloučení Piquionneho vedení na svou stranu, ovšem po další červené pro Jeunechampa už v devíti vedení neubránili. Od ještě větší pohromy uchránil Rennes Petr Čech, chytající další vynikající zápas.

Vysledky 13. kola:
Nice – Bastia 2:0
(33. a 65. Meslin), Nantes – PSG 0:1 (62. Fiorese), Rennes – Lille 2:2 (53. Frei, 61. N'Guema – 36. a 71. Mančev), Le Mans – Méty 2:0 (33. Peyerelade, 80. Cousin), Ajaccio – Monako 0:1 (82. Pršo), Auxerre – Guingamp 3:0 (33. a 84. Cissé, 37. Tainio), Lens – Montpellier 3:2 (32. Utaka, 51. Moreira, 54. Bakari – 9. Carotti, 13. Rouviere), Sochaux – Toulouse 3:1 (9. Frau, 64. Santos, 90. Pedretti – 67. Braizat), Štrasburk – Bordeaux 1:1 (82. Martins z pen. – 45. Chamakh), Marseille – Lyon 1:4 (20. Van Buyten – 38. a 58. Luyindula, 19. Elber, 90. Juninho).