12. KOLO FRANCOUZSKÉ LIGY: LYON ÚTOČÍ

05.11.2003, 10:57
Aktuality
Na druhé místo nejvyšší francouzské soutěže se díky lepšímu skóre protlačil před Olympique Marseille jeho jmenovec z Lyonu. Češi nijak zvlášť nezaujali, kromě tentokráte pouze lavičku náhradníků zahřívajícího Vachouška jich nastoupilo všech pět a z vítězství se radoval jen Jaroslav Plašil.

Proti poslednímu Le Mans se jeho Monako hodně natrápilo. Na nervózním výkonu se možná nejvíce podepsalo, že hráči věděli o výhře Lyonu a povinnosti získat tři body, aby si i nadále udrželi první příčku. Skóre rychle otevřel španělský ostrostřelec Morientes, jenže pak se hosté dvěma brankami dostali do vedení. Domácí se trápili celý poločas, než dokázali skóre otočit a to ještě mohou mluvit o štěstí, jelikož dvakrát jim k tomu přímo pomohl outsider z města proslaveného automobilovými závody. Český mladík hrál dobře a zařídil poslední gól, když v 84. minutě prokličkoval obranou soupeře a jeho střelu srazil do vlastní sítě bránící Molefe.

Mistrovský Lyon se před důležitým zápasem v Lize Mistrů (ve středu v Mnichově proti Bayernu) ukázal v dobré formě, jasně smetl draka loňského podzimu Nice a znemožnil jeho vynikající obranu (dosud pouhých sedm obdržených branek). V hodinové přesilovce se vyřádili hlavně Brazilci (Elber jeden gól, dirigent ansámblu Juninho dokonce dva a ještě na další dva nahrál). Spolu s Lyonem zahrál výborně i Montpellier, který vyřídil Nantes zvláště díky neudržitelnému Rui Patacovi, autorovi dvou branek.

Bordeaux se po výměně trenéra a remíze v Nice v 11. kole zaslouženě dočkalo za své výkony prvního vítězství – hned na úkor ambiciózního Marseille, hrajícího bez mnoha stálých opor. To, kromě druhého místa, přišlo v závěru kvůli vyloučením i o své dvě hvězdy, útočníka Drogbu a celkem zbytečně také obránce Christanvala. Rudolf Skácel byl po celých 90 minut hodně vidět, avšak do statistik se zapsal pouze žlutou kartou z 22. minuty.

Ve střetnutí Čechů se radovali spíše Václav Drobný (odehrál celý zápas) a David Kobylík (naskočil na poslední čtyři minuty), hráči Štrasburku, odvážející si z Bretaně bod za remízu 1:1 s Čechovým Rennes.

Fotbalisté pařížského PSG se zřejmě opět stávají obětí listopadových duchů, kteří každoročně způsobují pokles jejich výkonnosti a nečekané porážky. Po remíze v Ajjaciu a vyřazení v Ligovém poháru Gueugnonem tentokráte nestačili v domácím prostředí Parku princů na Lens a prohráli 0:1.

Výsledky 12. kola: Lyon – Nice 5:0 (25. a 75. Juninho, 27. Malouda, 39. Elber, 45. Govou), Lille – Guingamp 1:3 (90. Cheyrou – 70. a 89. Bouhrani, 85. Gousse), Mety – Sochaux 0:1 (12. Frau), Monako – Le Mans 4:2 (6. Morientes, 22. vlastní Cousin, 68. Squillaci, 84. vlastní Molefe – 9. Cousin, 11. Peyrelade), Montpellier – Nantes 4:1 (10. a 19. Rui Pataca, 32. Assoumani, 80. Bamogo – 63. Armand), Toulouse – Auxerre 0:3 (7. vlastní Eduardo, 24. Kalou, 90. Violeau), Bastia – Ajaccio 1:1 (45. Maurice – 74. Regragui), Rennes – Štrasburk 1:1 (27. Frei – 72. Niang), Bordeaux – Marseille 1:0 (45. Darcheville), PSG – Lens 0:1 (77. Moreira)