1. BUNDESLIGA - 23. KOLO

25.02.2006, 17:21, aktualizováno 26.02.2006, 19:53
Aktuality
Po mírném zaváhání v Hannoveru tentokrát Bayern Mnichov zahrál suverénně a rozstřílel Frankfurt 5:2. Po deseti zápasech prohrál Hannover, když jeho sérii ukončil doma Wolfsburg. Ve velmi dobrých výkonech pokračuje Kaiserslautern, tentokrát přehrál Mainz. Naplno bodovaly i Brémy, Bielefeld, Leverkusen a Schalke, žádný zápas neskončil remízou.

Místo poslední dobou nevýrazného Makaaye se do útoku Bayernu postavil vedle Pizarra José Guerrero a vývoj zápasu ukázal, že kouč Magath udělal správný tah. V úvodu brankáře vyzkoušeli Pizarro resp. Meier, dobrý průnik předvedl Lucío. Brankově se prosadil až Guerrero. Ve 21. minutě odkopl míč Lizarazu, Vasoski ho minul a José Guerrero svůj nájezd na Nikolova bez problémů úspěšně zakončil. Odpověď hostí však stála za to. Crisův aut z pravé strany se přes Lucía dostal až k volnému Preusovi, který zády k bráně předvedl nádherné a nechytatelné nůžky. Jenže Bayernu stačilo jen 55 vteřin na vyrovnání. Po rozehrání předvedli domácí perfektní akci, do níž se zapojilo pět hráčů, zakončil ji Ballack přízemní střelou. Klid do řad domácích vlila krásná Deislerova přihrávka a bezchybné Guerrerovo zakončení ve 42. minutě. Po změně stran nacentroval před bránu Deisler, Pizarro na míč nedosáhl, ale dobíhající Ballack bez problémů trefil prázdnou bránu. Hosté pak byli lepším týmem, ale Cha neproměnil dvě slušné šance. Prosadil se až ve vápně důsledný Köhler. Poslední slovo měl opět Bayern, konkrétně Pizarro, jemuž gól daroval parťák Guerrero.

Schalke prožilo nepovedenou první půli proti Norimberku. Modrým ale pomohlo vyloučení hostujícího Banoviče po dvou žlutých za faul a ruku. O vedení se dostali domácí v 56. minutě po akci, která hosty poněkud rozhořčila. Poulsen zprava centroval, Larsen odstavil Nikla a Kuranyi zblízka překonal Schäfera. Hostům se pochopitelně nezamlouvalo nečisté odstavení soupeře v podání Larsena, navíc celou akci založil faulující Rafinha. Norimberk za celý zápas nic nepředvedl, nemohl proto pomýšlet na body. Druhou branku přidali domácí po faulu Mnariho, který potrestal precizním přímým kopem Lincoln. I Brémy zvítězily o dva góly. Gladbach sice na začátku vstřelil gól, ten ale nebyl pro sporný ofsajd uznán. V 16. minutě se posedmnácté v sezoně prosadil Klose, když mu míč na hlavu poslal Micoud. Druhou branku přidal pohodlně Klasnič. Po rohu Micouda hlavičkoval Fahrenhorst do břevna a pro chorvatského útočníka nebyl problém míč dopravit do odkryté brány. Klasnič mohl přidat ještě jeden gól, ale trefil jen břevno.

Dortmund měl po ruce Borgese kopat v Bielefeldu penaltu, rozhodčí ji však přešel bez povšimnutí. Jinak byla první půle dosti nudná. Až v nastaveném čase Korzynietz přihrál Kaufovi, který nádherně technicky obstřelil Weidenfellera. Po přestávce si pár šancí vytvořil i Dortmund, ale v největší příležitosti Buckley nezpracoval míč. Znovu prohrál Kolín, když mu lekci z produktivity uštědřil Leverkusen. Hosty dostal do vedení přesnou ranou k tyči Berbatov. Druhý gól přidal Voronin, který po Barnettově přihrávce obešel brankáře a trefil odkrytou bránu. Poslední branku daroval přihrávkou před prázdnou bránu Schneider Krzynowkovi. Kapitolou samou pro sebe je domácí bek Alpay, který se poněkolikáté nechal nesmyslně vyloučit. Dnes dostal první kartu za konflikt s Juniorem na střídačce Leverkusenu, kam se nechtěně dostal po odehrání míče. Druhou žlutou uviděl po nebezpečném dotírání a hádce s Freierem.

Své možnosti konečně naznačil Wolfsburg, proti Hannoveru se jimi předváděný fotbal znovu dalo dívat. Na začátku měl dobrou šanci Klimowicz, ani na gól diváci nečekali dlouho. V 9. minutě centroval Alex a Mike Hanke se prosadil hlavičkou. Hannover však rychle vyrovnal – Štajner se protáhl po pravé straně a jeho prudkou přihrávku tečoval do sítě Brdarič. V dalším průběhu si oba celky vytvořily několik šancí, nakonec rozhodla chyba brankáře Enkeho, kterému prošla pod rukou dalekonosná rána Mensegueze. Za záchranou jdou hráči Kaiserslauternu velmi dobrými výkony. V Mohuči přežili hlavičku Noveskiho, kterou z čáry vykopl Skela, poté se sami chopili iniciativy. Ve 24. minutě Höiland si obhodil Weigelta a po pádu ve vápně rozhodčí nařídil hodně spornou penaltu. K ní se postavil Sanogo a navázal na brankové úspěchy z minulých zápasů. Stejný hráč přidal i druhý gól, když hned za dvě minuty poslal do sítě přihrávku Lembiho.