1. BUNDESLIGA - 21. KOLO

11.02.2006, 20:14, aktualizováno 12.02.2006, 21:16
Aktuality
Skutečné střelecké hody byly k vidění v Gelsenkirchenu, kde Schalke rozstřílelo Leverkusen 7:4. Na druhé místo se po výhře nad Mainzem vrací Hamburk, Brémy totiž v největším překvapení kola podlehly doma poslednímu Kaiserslauternu. Výměna trenéra zatím neprospěla Stuttgartu, ten prohrál v Bielefeldu. Bayern jen těsně porazil Norimberk, Dortmund hrál bez branek na hřišti posledního Kölnu.

Asi se nedá začít jinak, než od nevídané přestřelky v AufSchalke Aréně. Domácí měli ze soupeř respekt, jelikož ho na novém stadionu ještě neporazili, už po půlhodině to však vypadalo na debakl. Leverkusen se však dvakrát dokázal přiblížit na rozdíl jediné branky, Bernd Schneider se podílel na přípravě všech čtyř gólů, jenže domácím to dneska neuvěřitelně střílelo. O sedm branek se podělilo šest hráčů a Schalke se přiblížilo třetím Brémám.

Werder se naopak dopustil fatálního zaváhání. Na Weserstadionu se čekal mnohagólový příděl v brance Lauternu, jenže za zády brankáře Macha neskončil ani jeden míč. Hrdinou hostujícího týmu se opět stal mladíček Daniel Halfar, který se podílel na obou gólech. Sanogovi posadil na hlavu nadýchaný balon a v závěru při brejku spolu se Sanogem připravili pojistku Skelovi. Domácí byli celý zápas lepší, ale měli smůlu. Owomoyelovu hlavičku vykopl Beda až za čárou, což však rozhodčí nepostřehl. Mimo to Werder nevyužil spousty šancí.

Herně se zvedl Hamburk, domácím prostředí dokázal porazit Mohuč. V šesté minutě převzal u postranní čáry od de Jonga míč Mahdavikia, prosvištěl až před bránu a prostřelil Wetkla. Výhra mohla být vyšší, kdyby rozhodčí uznal regulérní branku Takahary, který po rohu využil nejistého zákroku brankáře.

Už ve čtvrté minutě se ujal vedení Duisburg, když nepovedenou ránu Bugery dopravil do sítě Lavrič. Mönchengladbach byl celou dobu výrazně horší, přesto vyrovnal. Nádhernou ranou z voleje se prezentoval Bo Svensson. Ve druhé půli už hosty držel jen vynikající Keller. Gladbachu také chyběl vyloučený Polanski, ale když už Kellera překonal Lavrič, střela se jen odrazila od tyče.

Trochu divoce to vypadalo ve Wolfsburgu, kde Hertha dohrávala o devíti. Fathi šel do kabin v 54. minutě za dva ostré fauly a kapitán Friedrich v minutě osmasedmdesáté rovnou uviděl červenou díky přifilmovaném pádu unikajícího Klimowicze. V dresu hostí byl vidět i Václav Svěrkoš, po jehož střetu s brankářem Jentzschem byla nařízena penalta. Tu Marcelinho s přehledem proměnil. Zaslouženého vyrovnání se Wolfsburg dočkal až 63. minutě po hlavě Hofanda. Další branka nepadla, přestože aktivní Hanke měl hodně dobrých pokusů a trefil i tyč.

Prvních pětačtyřicet minut se Hannover ve Frankfurtu k ničemu nedostal, spolehlivý Enke ale žádný gól nepustil, a tak v 78. minutě přišel čas hostí. Čavdar Jankov si v poklidu zpracoval míč a z pětadvaceti metrů vyslal na Nikolova překrásný projektil do horního růžku.

Další sympatický výkon předvedli hráči Bielefeldu. Aktivní hru dvakrát korunoval brankou Boakye. Nejdřív tečoval střelu Künzela, poté dorazil do prázdné brány Masmanidisův pokus, který skvěle zlikvidoval Hildebrand. Ze strany Stuttgartu to byla opět bída. Jediným světlým okamžikem byl skvělý gólový volej Magnina.

Bayern Mnichov hostil Norimberk a potvrdil, že je doma neporazitelný, vyhrál i desátý zápas sezóny. Jednoduché to však favorit neměl, na trefu Makaaye po parádní přihrávce Pizarra brzy odpověděl ranou zpoza šestnáctky Róber Vittek. Norimberk dokonce mohl jít do vedení, ale Zé Roberto z brankové čáry odvrátil Kiesslingovu hlavičku. Vítěznou trefu si v 54. minutě připsal Michael Ballack, Norimberk by si zasloužil bod, ale v největší šanci druhé plle trefil Reinhardt tyč.

Köln se po sobotním překvapivém vítězství Kaiserslauternu v Brémách propadl na poslední místo a po nedělní dohrávce s Dortmundem na něm i zůstal, nedokázal totiž vybojovyt víc než bod za bezbrankovou remízu. Domácí měli v první půli mírně navrch, ale nedokázali využít své šance, po přestávce jim došly síly a Borussia mohla trestat. I hosté se však zřejmě spokojili s bodem a nijak zvlášť se za vítězstvím nehnali.