1. BUNDESLIGA - 20. KOLO

08.02.2006, 00:06, aktualizováno 09.02.2006, 00:07
Aktuality
Netradičně v úterý a ve středu se odehrálo 20. kolo německé Bundesligy. Lídr z Mnichova 0:0 na hřišti Herthy, pronásledovatelé toho však nevyužili, Brémy uhrály stejný výsledek ve Stuttgartu a Hamburk prohrál v Hannoveru. Bez branek se hrálo i v Gladbachu, kam přijelo Schalke, Dortmund porazil Duisburg, Leverkusen rozstřílel Wolfsburg.

S desetiminutovým zpožděním kvůli dopravním zácpám v Berlíně začalo utkání Herthy s Bayernem a prospělo to spíše domácím, s favoritem uhráli bezbrankovou remízu. Začátek utkání patřil hostům a především Schweinsteigerovi, který zaměstnal berlínskou jedničku Tremmela několika střelami. Slibnou příležitost měl v prvním poločase i Ballack. Ve druhé půli se však neprosadil ani nejlepší kanonýr hostí Makaay a se skóre nenadělal nic ani český útočník Václav Svěrkoš v dresu domácích.

Borussia Dortmund přivítala doma Duisburg, do zápasu nastoupil i Tomáš Rosický, který vynechal pondělní trénink kvůli bolestem v lýtku. První poločas se nesl ve znamení neustálých faulů. Opravdu hrát se začalo až v druhé půli a byli to domácí, kdo otevřel v 67. minutě skóre. Po přihrávce Philippa Degena vystřelil Markus Brzenska z šestnáctky do pravého horního rohu Weidenfellerovy branky. Zápas uzavřel po faulu Tobiase Williho z penalty tři minuty před koncem Rosický.

Další dva zápasy skončily remízou. Kaiserslautern v důležitém souboji s Kölnem, sokem v boji o udržení, nedokázal zvítězit a po remíze 2:2 zůstává stále poslední, o skóre právě za dnešním soupeřem. Domácí prohrávali po gólu Strellera, ale do poločasu ještě stačili vyrovnat. Postaral se o to z penalty Sanogo. Köln dokonce vedl, když v 75. minutě znovu zvýšil Streller, ale hned vzápětí vyrovnal Schönheim.

Mainz hostil Bielefeld a i zde se body dělily, remíza 1:1 neznamená téměř žádné změny v tabulce, oba týmy zůstávají nebezpečně blízko sestupovým pozicím. Do vedení šli pět minut po přestávce domácí, to z penalty skóroval Zidan. Sedm minut nato však vyrovnal Boakye.

Druhý tým tabulky Brémy cestoval do Stuttgartu, body se však po bezbrankovém stavu 0:0 dělily. Hosté byli po celý zápas se Stuttgartem jednoznačně lepším celkem, ovšem netrefili se Frings, Klasnič ani Micoud.

Další pronásledovatel Bayernu, Schalke, přicestoval do Mönchengladbachu. Borussia měla režii zápasu ve svých rukou, ale Schalke přispělo také svou troškou do mlýna. Šance se skoro pravidelně střídaly na obou stranách, a když se neprosadil ani Kuranyi, skončil zápas také 0:0.

Hannover i s českým útočníkem Jiřím Štajnerem v základní sestavě přivítal Hamburger SV, kde působí také jeden Čech, David Karolín. Český útočník byl u obou gólů domácích. Přihrál na úvodní gól Žurawovi a založil také brankovou akci ve druhém poločase, kterou zakončil nádhernou ranou z dvaceti metrů Íránec Hašemian. Hannover tak bodoval naplno po čtyřech remízách za sebou a posunul se na osmé místo. Asistenci si připsal i Jarolím, po jehož centru snížil v závěru Sergei Barbarez, který se trefil i v minulém kole, na 1:2. Zápas v dresu hostí nedohrál Brazilec Ailton. Bývalý nejlepší střelec Bundesligy si v 29. minutě zlomil čelist a čeká ho delší pauza.

Velké utkání se hrálo v Leverkusenu. Wolfsburg si přijel pro výprask v podobě čtyř branek, které mu uštědřili ještě v prvním poločase Berbatov a po přestávce Barnetta, Schneider a Madouni.

Norimberk v sestavě s Janem Polákem, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti, přivítal Frankfurt. Domácí bojují o záchranu a potřebovali tedy vyhrát. To se jim ale nepovedlo. Když už se oba celky viděly o přestávce v kabinách, udeřil zčista jasna hostující Amanatidis, který se z šestnáctky trefil do levého horního rohu Schäferovy branky. Byl to jediný gól utkání, Norimberk tak po pěti dobrých zápasech poprvé vyšel bodově naprázdno.