1. BUNDESLIGA - 13. KOLO

18.11.2006, 07:17, aktualizováno 19.11.2006, 19:15
Bundesliga má opět nového lídra, po vítězství v Cottbusu se do čela vyhouplo Schalke. Brémy totiž jen remizovaly v Aachenu a dosud vedoucí Stuttgart prohrál v šlágru na hřišti Bayernu. Bochum v sedmigólové přestřelce porazila Frankfurt, Dortmund doma nestačil na Herthu, Norimberk přestřílel Leverkusen, Mainz s Hamburkem hráli bez branek, v Gladbachu překvapivě uspěl Hannover.

Situace na špici tabulky se dál úspěšně zamotává. Mezi první čtveřicí je maximálně tříbodový rozestup, pátá Hertha ztrácí na vedoucí Schalke pět bodů. Šlágr kola sledovala opět vyprodaná Allianz Arena a domácí Bayern trochu přistřihl křídla dosud vedoucímu Stuttgartu. Tvrdý úvod, okořeněný spoustou drobných faulů, diváci přežili a začal se hrát celkem pohledný fotbal. Gólovou zápletku obstaral Mario Gomez už v osmé minutě. Mladý střelec se řítil sám na Kahna a přesnou střelou mu nedal šanci. Hosté si po prvním gólu ještě vytvořili několik nadějných palebných pozic, ale do hry se začal čím dál víc dostávat Bayern. Domácí se gólově prosadili v 27. minutě. Lahm zleva poslal do vápna nadýchaný balón, Makaay přeskočil Boku a po hlavičce nizozemského útočníka se Hildebrand natahoval marně. A za devět minut byl obrat skóre dokonán. Van Bommel u pravé postranní čáry přehrál Boku s Gentnerem, jeho centr pustil mezi nohama dál Demichelis a Pizarro pohodlně zakončil do prázdné brány. Jestliže první půle byla dobře koukatelná, tak ta druhá byla výrazně horší. Domácí se nikam nehnali a jelikož Stuttgart už ve hře dopředu nic nevymyslel, musel se smířit s porážkou.

Brémy opět ztratily body s nováčkem. Po nedávné domácí remíze s Cottbusem remizovaly i v Aachenu. Domácí dokonce dvakrát vedli, Werder však vždy skóre dorovnal. Podruhé se to povedlo hlavou Klosemu, jeho brance však předcházel útočný faul, který rozhodčí přehlédli. Nejvíc se bude vzpomínat na báječnou branku Jana Schlaudraffa z 68. minuty. Záložník domácích předvedl nádherné sólo. Se stejnou kličkou si vystačil postupně proti Fritzovi, Mertesackerovi i Naldovi. Dostal se sice z ideálního úhlu, ale stál před ním jen brankář a toho chladnokrevně přehodil.

Fanoušci Energie Cottbus byli natěšeni na výkon jejich týmu proti Schalke. Po čtvrthodině však museli zahánět myšlenky na předčasný odchod ze stadiónu, jejich tým totiž prohrával o dva góly. Pak se šťastně z dorážky trefil Radu a stejný hráč za tři minuty vyrovnal, když střelou z úhlu pod víko překvapil brankáře. Pohledný zápas rozhodl precizní přímý kop Andrea. Domácí pak otevřeli hru a ještě jednou inkasovali z brejku.

Výkony jako na horské dráze předvádí Dortmund, který zase jednou zklamal a přenechal doma všechny body Hertě. Žlutočerné asi hodně mrzí druhá inkasovaná branka, kdy celý tým předvedl, jak z výhody udělat nevýhodu. Po vlastním rohovém kopu se skoro nikdo nenamáhal vrátit se. To už podél lajny sprintoval Ede a předložil přesnou přihrávku zakončujícímu Gilbertovi. Za Dortmund snížil z penalty Frei, ale další spousta šancí zůstala nevyužita, takže tři body putují do Berlína.

Úspěšně skončila pro Bochum přestřelka s Frankfurtem a domácí se minimálně do neděle odpoutali z pásma sestupu. Frankfurt vedl 2:0, jenže Bochum pak dala čtyři góly v řadě. Pomohl k tomu i faul Vasoskiho na Gekase, který rozhodčí ohodnotil jak pokutovým kopem, tak červenou kartou pro obránce Eintrachtu. V 56. minutě snížil hlavou Amanatidis, ale jeho oslabený tým už vyrovnat nedokázal.