1. BUNDESLIGA - 10. KOLO

03.11.2006, 23:03, aktualizováno 05.11.2006, 20:04
Brémy, které v posledních kolech ničily jednoho soupeře za druhým, nečekaně ztratily - Cottbus si odvezla bod. Schalke remizovalo s Bayernem 2:2 a na druhé místo se tak po výhře v Aachenu posunul Stuttgart. Hannover podlehl Bochumi a klesl na dno, Hertha ušetřila první porážku v sezóně Norimberku, Dortmund zachránil remízu s Bielefeldem až v nastavení.

Brémy začaly proti Cottbusu dle předpokladů velkým tlakem. Jenže z několika dobrých šancí Werder ani jednu branku nevytěžil, v největší šanci vychytal Piplica Diega. A tak prožil zaplněný Weserstadion v 49. minutě šok. Kioyo na půlce převzal míč, namířil si to k Wiesemu a před vápnem vyslal nechytatelnou dělovku. Domácí byli i dál lepší, ale branky se dočkali až v 76. minutě. Centr z levé strany vrátil před branku Almeida a ve vápně se nejlíp zorientoval Klasnič. Brémám se dnes zkrátka nedařilo podle představ, dokonce mohly proti Energii vyjít naprázdno. V závěru se před Wieseho dostal Radu a domácí brankář ho evidentně sestřelil nečistým skluzem. Rozhodčí však penaltu neodpískal, nepomohly ani protesty trenéra Sandera, za které byl vykázán na tribunu. I tak mohl bát spokojený, vždyť s bodem z Brém asi nepočítal.

K velkým výkonům se rozehrál Stuttgart. Po neslaném začátku tým trenéra Veha udivuje pohlednou hrou a hlavně střílí hodně branek. V Aachenu přečkal VfB bez úhony dvě dobré šance domácích a poté sám dvakrát udeřil. Ve 24. minutě si Gomez vyměnil míč se Strellerem, udělal rychlou kličku a zamířil přesně k tyči, za dvě minuty z dálky parádní střelou uspěl Hitzlsperger. Za další dvě minuty kontrovali domácí, když Dumm vyzval ke skórování Röslera. Velice pohledné utkání pak hosté rozhodli po změně stran. Gomez pronikl po pravé straně a předložil míč Strellerovi, který měl čas na zpracování i přesné zakončení. Stejný hráč zaznamenal i čtvrtou branku, když se hlavou položil do centru Boky. Za domácí už snížil jen v závěru střelou zblízka Ibiševič.

Dortmund nedokáže doma vyhrávat zápasy, ve kterých má převahu. Proti Bielefeldu byl jednoznačně lepším týmem, jenže až v úplném závěru zachránil alespoň bod. Domácím upřeli gólovou šanci v úvodu rozhodčí, když zastavili pro neexistující ofsajd Kringeho. Na druhé straně se prezentovala Arminia rychlou akcí, která skončila Wichniarkovou střelou do tyče. Poté už byl na hřišti na dlouhou dobu jen jeden tým, jenže vyložené šance postupně zahodili Valdez, Smolarek i Amedick. V 68. minutě vzplály emoce. Po vzdušném souboji zůstali ležet Valdez a Gabriel a domácí přestali hrát. Jenže Kauf vyslal za obranu Wichniarka a ten v tísni překonal Weidenfellera. Rozhodčí nic nenamítal, branka platila. V poslední minutě Dortmund vydřel alespoň bod. Hostující obrana zaváhala a Gabriel musel stáhnout Smolarka – červená karta a penalta. Míč si postavil Frei a razantní střelou k tyči zajistil bod.

Hertha uštědřila Norimberku první porážku v sezoně. Domácí byli lepší, první velkou šanci měl Gomenez. Ve vápně se dobře uvolnil, po kontaktu s obráncem však ztratil rovnováhu a nedokázal přesně zakončit. Lépe se vedlo jeho kolegovi z útoku Panteličovi. V 29. minutě sledoval, jak brankář Schäfer maří šanci spoluhráče Gilberta, míč se však odrazil právě k Panteličovi a ten šajtlí poslal míč do sítě. Hosté moc nebezpeční nebyli. Jen Mintál důrazně vybojoval míč na brankářovi, ale z úhlu trefil tyč. Do druhé půle vstoupil Norimberk aktivněji a po chvíli vyrovnal. Krásnou kombinační akci zakončil Vittek narážečkou Banovičovi a Fiedler vyl bezmocný. Jenže hosté pak opět přenechali aktivitu domácím a ti je ztrestali. Pantelič byl opět ve správný čas na pravém místě, když Schäfer vyrazil pokus Gimeneze a zajistil Hertě tři body. Kromě toho se ujal se sedmi góly vedení v tabulce střelců.