Real Madrid Španělsko - Real Madrid - Zprávy

Madridské derby Realu bodový polštář nepřineslo, zasloužený bod zařídil Atlétiku Llorente

Real Madrid remizoval ve 23. kole LaLigy s Atlétikem 1:1. Už čtvrté madridské derby v letošní sezoně otevřel po šťastném odrazu Brahim Díaz. Hostující celek dokázal ve druhé půli srovnat, avšak vinou ofsajdu byla branka zpětně odvolána. Fotbalisté Bílého baletu však nakonec před klíčovým duelem s Gironou svůj náskok v lize nenavýšili, jelikož v posledních momentech nastavení ochromil Santiago Bernabéu Marcos Llorente.

Mbappé z PSG do Realu Madrid? Kanonýr má brzy oznámit přestup

Hvězdný útočník Kylian Mbappé už má podle všeho jasno o své budoucnosti. Kapitán francouzské reprezentace po sezoně přestoupí z Paris St. Germain, kde mu vyprší smlouva, do Realu Madrid, uvedly list Le Parisien a ESPN. Oznámit to má příští týden.

Real Madrid přivítá v madridském derby Atlético

Z nabídky 23. kola španělské nejvyšší soutěže vyčnívá zejména jeden duel a tím je El Derbi Madrileño mezi Realem Madrid a Atléticem. Dva velcí rivalové se střetnou na Santiago Bernabéu a jen v rámci letošní sezony to bude už po čtvrté. I když je v tabulce výše postaven Real, vzájemná bilance je na straně Colchoneros.

Dvougólový večer Joselua v madridském derby zastínilo další zranění stopera Realu

Real Madrid splnil povinnost a v dohrávce 20. kola LaLigy porazil Getafe na jeho půdě 2:0. Carlo Ancelotti měl šťastnou ruku, když nezvykle postavil do základní sestavy Joselua a Lucase Vázqueze. Oba totiž měli prsty ve vítězném gólu, jelikož urostlý španělský útočník dostal míč hlavou do brány právě po centru od svého kolegy. Bílý balet tak popáté v řadě uspěl proti Azulones a v tabulce se vrátil na první místo. Radost mu ovšem sebralo zranění již třetího čistokrevného stopera Antonia Rüdigera, který musel v poločase střídat.

Getafe se opírá o domácí tvrz proti Realu Madrid

Poslední ze tří dohrávek 20. kola LaLigy se odehraje na Estadio Coliseo del Golfo, což je tvrz domácího Getafe. Madridské mužstvo doma prohrálo zatím jen jedno jediné utkání. Tentokrát proti němu ale stojí samotný Real Madrid, který potřebuje bodovat, aby se vrátil na první příčku.

Las Palmas opět nedotáhlo k bodům skvěle rozehraný duel s gigantem

Fotbalisté Las Palmas podlehli ve 22. kole LaLigy na domácí půdě Realu Madrid 1:2. Tým z Kanárských ostrovů poslal v 53. minutě do vedení přesným zakončením na bližší tyč Javi Muňoz. Pro středopolaře Pío Pío se jednalo o speciální moment, neboť svou kariéru začal právě v mládežnických týmech celku z hlavního města. Jeho trefa ale nakonec body neznamenala, jelikož favorit díky zásahům Viníciuse Júniora a střídajícího Auréliena Tchouaméniho skóre otočil. Žlutomodří tak prožili stejný průběh zápasu, který měl i jejich domácí duel s Barcelonou.

Las Palmas zlepšilo obranu. Bude to ale stačit na Real Madrid?

Krátce po čtvrté hodině v sobotu odpoledne se Las Palmas doma pustí do hodně náročného úkolu - přibrzdit slavný Real Madrid. A jakkoli se v této sezoně domácí příznivci těší z úspěchů a nečekaně vysokého postavení v tabulce, tak "Bílý balet" dokáže zpomalit jen máloco.

Real Madrid měl podle Deloitte minulou sezonu nejvyšší příjmy

Real Madrid v minulé sezoně 2022/23 po dvou letech sesadil Manchester City z pozice klubu s nejvyššími příjmy. Žebříček Money League auditorské a poradenské společnosti Deloitte ovládl španělský velkoklub s částkou 831 milionů eur (asi 20,63 miliardy korun).

Éder Militão během léčby zranění vyřešil budoucnost a prodloužil smlouvu v Realu

Éder Militão si hned na úvod sezony vážně poranil koleno a měl tak dostatek času na jednání o další budoucnosti. Brazilský obránce bude rovněž v dalších letech oblékat dres Realu Madrid, Bílý balet si jeho služby pojistil do června 2028.

Almería nebyla daleko od senzace. Real skolil poslední tým tabulky až gólem z nastavení

Real Madrid porazil ve 21. kole LaLigy Almeríu 3:2. Bílému baletu se absolutně nepovedl první poločas, když hned dvakrát inkasoval a zároveň ani jednou nevystřelil přímo na bránu. Takto hororový start utkání na svém stadionu prožil poprvé za minimálně 20 let. Po změně stran se však obrovský favorit zápasu oklepal a s vypětím všech sil otočil skóre, k čemuž potřeboval například penaltu Juda Bellinghama či dlouhé nastavení, ve kterém vstřelil vítěznou trefu Daniel Carvajal. Poslední celek tabulky tak nakonec ani na osmý pokus na půdě Los Blancos nebodoval.

Potrápí Almería dalšího gignata, nebo potvrdí Real roli jasného favorita?

Almeríi čeká v neděli další zkouška ohněm. Po překvapivé plichtě s Gironou nyní zavítá do hlavního města na stadion Santiago Bernabéu, kde se utká s místním Bílým baletem. Ten odehraje ligové utkání po třech týdnech, během kterých stihl absolvovat jak Superpohár v Saúdské Arábii, tak i dvě kola domácího poháru. S tím se po velkém boji rozloučil.

Ancelotti: Oba týmy daly do zápasu všechno, nikdo si nezasloužil prohrát

Real Madrid neobhájí triumf ve Španělském poháru. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho v osmifinále prohráli na stadionu městského rivala Atlética 2:4 po prodloužení. Domácí tak "Bílému baletu" oplatili porážku 3:5 v semifinále španělského Superpoháru z minulého týdne.

Griezmann Realu naservíroval pohárovou pomstu za Superpohár v prodloužení

Atlétiko Madrid oplatilo Realu Madrid jen osm dnů starou porážku ze španělského Superpoháru, když zvítězilo v domácím osmifinále Copa del Rey 4:2 po prodloužení. Los Colchoneros se po půlhodině hry dostali do vedení, ještě před poločasem o něj však přišli vinou nepřehledné situace po nešikovné snaze vyboxovat míč v podání Jana Oblaka. V remízový stav vyústila i druhá půle, a tak muselo na řadu přijít prodloužení, ve kterém se hrdinou "Atlétů" stal Antoine Griezmann, když ve 100. minutě směle potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Kroose bavil pískot fanoušků. Model v Saúdské Arábii je nebezpečím do budoucna, vzkázal

Španělský superpohár padl před pár dny do rukou Realu Madrid. El Clásico si jasně podmanil Bílý balet, Barcelona zkrátka tahala v duelu za kratší konec. Po zápase se ovšem hodně řešilo také bučení ze strany saudskoarabských fandů směrem k záložníkovi Tonimu Kroosovi. Ten si ale těžkou hlavu z nepříjemných reakcí nedělal těžkou hlavu. Atmosféru si vlastně užíval.

Bílý balet opanoval Superpohár. V domově Ronalda udeřila „sedmička“ Realu hattrickem

Real Madrid oslavil zisk 13. trofeje ve španělském Superpoháru, když porazil Barcelonu v atraktivním utkání 4:1. El Clásico se stejně jako semifinálová střetnutí odehrálo v Rijádu na stadionu klubu Al Nassr, tedy působišti bývalé hvězdy madridského klubu Cristiana Ronalda. A právě jeho nástupce s číslovkou sedm na zádech na sebe upřel veškerou pozornost, protože Vinícius Júnior ve 39. minutě završil hattrick, což se v souboji těchto rivalů ve 21. století takto rychle dosud žádnému hráči nepovedlo.