26.12.2013 16:00 CET
0 : 1
(0:1)

Everton po deseti zápasech ztroskotal. Goodison Park šokoval Sunderland

Že zrovna dnes Everton násilně ukončí svoji sérii neporazitelnosti, to čekal málokdo. Deset utkání bez porážky musel přerušit poslední tým tabulky Sunderland, který tak venku vyhrál poprvé od dubna letošního roku. Toffees navíc doma skončil bez bodu naposled téměř před rokem s Chelsea.

O výsledku utkání rozhodla třiadvacátá minuta, kdy si Leon Osman aktivně seběhl pro krátký míč k Howardovi, jenže s ním zle naložil. Pod tlakem Ki nedokázal převalit míč podrážkou a korejský záložník najednou mohl utíkat sám na branku. Na kličku mu skočil i brankář Howard, který jej navíc ve snaze o zákrok fauloval.

A přišel dvojí trest. Kromě pokutového kopu uviděl americký brankář také červenou kartu. K exekuci se postavil sám postižený, a byť náhradní gólman Robles vystihl směr střely, nedosáhl na něj. Úspěšnější už byl při šanci Larssona, jehož odmítl skvělým zákrokem. Za stavu 0:1 nicméně nemohl být příliš pozitivní.

Ve druhém poločase se k akci osmělil i papírový favorit utkání z Liverpoolu. Zakročit tak musel Vito Mannone, jenž zabránil míči v cestě za jeho záda po hlavičce Jagielky. Ještě lepší zákrok vytáhl proti pokusu Ovieda a založil si tak na druhé čisté konto v řadě.

Snaha Martinezových svěřenců neutichala, ale gólman Mackems byl stoprocentní i proti střele Barkleyho. Stopku vystavil nadějím Evertonu i Fabio Borini, který na brankové čáře odvrátil hlavičku Nikicy Jelaviće.

Autor: Marek Ustohal