Everton FC Anglie - Everton FC - Zprávy

Další články

Po nevydařeném derby se Man Utd představí proti Evertonu

Jak už je zvykem, Man Utd neměl v derby se Citizens žádnou šanci a po slabém výkonu zaslouženě prohrál 1:3. Šanci na reparát budou mít svěřenci Erika ten Haga v sobotu proti Evertonu. Ten v minulém kole padl podvanácté v sezoně a na ligové vítězství čeká téměř tři měsíce.

Everton vsadil při exekuci penalty na špatné jméno. Výhru West Hamu vystřelil Souček

Fotbalisté Evertonu prohráli ve 27. kole Premier League na vlastním hřišti s West Hamem 1:3. Výraznou stopu v utkání zanechal Portugalec Beto, který v prvním poločase nejdříve neproměnil jasnou gólovku a následně zahodil i pokutový kop. Svou reputaci sice částečně napravil po změně stran, když otevíral skóre utkání, na jeho hlavičku ovšem bleskově zareagoval stejným způsobem Kurt Zouma a na startu nastavení dokonal obrat ranou na zadní tyč Tomáš Souček. Ten stejně jako Vladimír Coufal odehrál celé utkání.

West Ham vyráží na Everton

Everton vyzve v utkání 27. kola Premier League West Ham United. Domácí si v tabulce díky zmenšení bodového odečtu polepšili na patnácté místo, hosté jsou aktuálně na osmé příčce.

Everton částečně uspěl s odvoláním: Odečet šesti bodů místo deseti

Odvolací komise Premier League snížila bodový odečet Evertonu za porušení finančních pravidel z deseti na šest bodů. Liverpoolský klub, jenž se ocitl v boji o udržení mezi anglickou elitou, má po tomto verdiktu pětibodový náskok na sestupové pásmo.

Ve výsledkové krizi namočený Everton zpražil v nastaveném čase kapitán Brightonu

Fotbalisté Brightonu remizovali ve 26. kole Premier League na vlastním hřišti s Evertonem 1:1. Racci vlétli do utkání aktivně, nicméně Toffees úvodní tlak přečkali a po pauze to byli právě oni, kteří se prosadili jako první. V 73. minutě zaúřadoval přesnou střelou Jarrad Branthwaite. Dlouho to vypadalo, že hosté poprvé od 16. prosince v lize zvítězí, k čemuž přispíval i fakt, že domácí hráli od 81. minuty po červené kartě Billyho Gilmoura v oslabení. V 95. minutě ovšem Karamelky šokoval Lewis Dunk, jenž zajistil svému celku alespoň bod.

Seagulls přivitají na své půdě trápící se Toffees

V sobotu na 16:00 je naplánován výkop zápasu 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi Brightonem a Evertonem. Domácí se v pátek v poledne dozvěděli svého soupeře pro osmifinále Ligy mistrů, ještě předtím mají ale povinnosti v domácí ligové soutěži, naopak Everton se trápí a bude na konci sezóny rád, pokud se v anglické Premier League vůbec zachrání.

Výměna trenéra Hodgsona málem přinesla ovoce. Everton neodešel s prázdnou díky Onanovi

Crystal Palace vybojoval v dohrávce 25. kola Premier League na hřišti Evertonu remízu 1:1. Orli pár hodin před úvodním výkopem vydali zprávu, v níž oznamovali, že z pozice hlavního kouče odstoupil Roy Hodgson a nahradil jej Oliver Glasner. V Goodison Parku ovšem nová tvář pouze přihlížela duelu z tribuny, a na postu trenéra hostů proto figuroval jeden z dosavadních asistentů. Karamelky díky zisku bodu alespoň na chvíli vykoukly ze sestupového pásma.

Bude pondělní dohrávka derniérou trenéra Hodgsona na lavičce Crystal Palace?

V pondělí večer je na programu dohrávka 25. kola anglické Premier League mezi Evertonem a Crystal Palace. Domácím se v Goodison Parku letos zatím nepodařilo v lize zvítězit, hosté naposledy venku naplno bodovali na začátku listopadu

Norská gólová mašina znovu pálí ostrými, Haaland posunul City do čela

Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 24. kole Premier League na vlastním hřišti Everton 2:0 a v anglické nejvyšší soutěži triumfovali již pošesté za sebou. Favorit utkání si podle očekávání držel po celou dobu jasnou územní převahu, první střelu na branku však zaznamenal až v 71. minutě. Naštěstí pro domácí byl pokus Erlinga Haalanda úspěšný a norský kanonýr, jenž krátce před koncem přidal také pojistku, svými prvními trefami po zranění rozhodl o tom, že se Citizens minimálně na několik hodin dostali na první místo tabulky.

Manchester City zabojuje o další výhru proti Evertonu

Zaokrouhlit počet soutěžních vítězství v řadě na deset chce v sobotu po obědě Manchester City. Zabránit mu v tom se bude snažit Everton, ten ovšem ve vzájemných střetech příliš úspěchů nesbírá.

Premier League a její boj mimo hřiště aneb labyrint pravidel, právníků a lhůt

Co se děje v zákulisí nejprestižnější ligy světa anglické Premier League? V současné době se soutěž, v níž se hraje o miliardy, podle webu The Athletic pohybuje v labyrintu právních výzev a závodí s časem. Snaží se totiž rozplést složitou síť předpisů, jejich porušování a k tomu ustát mnohá soudní řízení. To všechno ve stanovených lhůtách. Na pomoc proto měla povolat armádu právníků. Nabízíme přehled těch nejpalčivějších kauz, kterými se nové posily musí zabývat.

Dvougólový Richarlison dovedl Spurs v Goodison Parku jen k remíze

Tottenhamu remizoval ve 23. kole Premier League s Evertonem 2:2. K úspěchu měli dlouho blíže hosté, kteří se v první půli hned dvakrát radovali z vedení zásluhou kanonýra Richarlisona, jenž tak v posledních sedmi ligových zápasech nastřílel obdivuhodných osm gólů. Karamelky, které na tříbodový úspěch čekají už šest duelů, ovšem našly v závěru utkání odpověď a dovedly střetnutí ke smírnému výsledku. Pátá domácí ligová remíza v řadě s Kohouty sice tým z Liverpoolu vynesla mimo sestupové pozice před Luton, ten měl však v neúplné tabulce dva zápasy k dobru.

Everton přivítá Tottenham

Everton hostí v utkání 23. kola Premier League Tottenham Hotspur. Domácí celek je na tom v tabulce kvůli desetibodovému odečtu bledě, momentálně se nachází až na 18. sestupové příčce. Hosté jsou na tom o poznání lépe, aktuálně jim patří 4. příčka.

Bezbranková partie s Fulhamem odsoudila Karamelky k hořkému sesunu tabulkou

Hráči Fulhamu remizovali ve 22. kole Premier League s Evertonem 0:0. Navzdory bezbrankovému výsledku se diváci na Craven Cottage rozhodně nenudili, jelikož oba celky zahodily několik slibných příležitostí a celkem třikrát se dokonce otřáslo břevno. Chalupáři se i přes pátou bodovou ztrátu z posledních šesti ligových klání drží ve středu tabulky a mají poměrně pohodlný náskok na sestupové pozice. Karamelky naopak nevyhrály proti The Whites pošesté v řadě a propadly se až na 18. příčku.