Další články

Calzona sedí na dvou židlích. Šílené a riskantní, hodnotí Kotlárik

Italský trenér Francesco Calzona (55) se tento týden odhodlal k poměrně nevídanému kroku. Přijal totiž nabídku z Neapole a povede současně dva týmy - právě mužstvo úřadujících italských šampionů a k tomu i slovenskou reprezentaci, kterou dovedl na Euro a bude ji připravovat na blížící se turnaj.

Calzona by mohl vést Slovensko i Neapol. Svaz s tím údajně souhlasí

Slovenský fotbalový svaz (SFZ) údajně souhlasil s tím, aby Francesco Calzona (55) vedl vedle tamního národního týmu i italský klub SSC Neapol. V pondělí o tom informovali novináři Matteo Moretto a Fabrizio Romano.

Slovensko potká ve skupině Belgii i Rumunsko. Favorit je jasný, říká trenér Calzona

Slovenští fotbalisté se na mistrovství Evropy 2024 v Německu utkají ve skupině E s Belgií, vítězem play off skupiny B a Rumunskem. Svěřenci trenéra Francesca Calzony (55) čeká na úvod souboj s Rudými ďábly, které italský kouč považuje za favority skupiny.

Věřím, že můžu být jednička. V Newcastlu, nebo jinde, říká Dúbravka

Když ve 27 letech přestupoval z Dánska do Liberce, nezdálo se, že by ho ještě mohly čekat velké věci v nejlepší lize světa. Jenže pak nabrala kariéra brankáře Martina Dúbravky (34) rychlý spád.

Slováci zakončili povedenou kvalifikaci výhrou v Bosně. Prvním gólem v reprezentaci rozhodl Šatka

Slovenská reprezentace zakončila vydařené vystoupení v kvalifikační skupině J o mistrovství Evropy výhrou 2:1 v Bosně a Hercegovině. Již před výkopem bylo jasné, že zatímco Sokoli už měli účast na Euru jistou, domácí mohli toto utkání pojmout jako součást přípravy na březnovou baráž, která je nemohla minout.

Calzonova derniéra s úspěšnou kvalifikací: Slovensko zavítá na půdu Bosny a Hercegoviny

Když v srpnu loňského roku nastoupil ke kormidlu Slovenska poměrně neznámý Francesco Calzona, který neměl zkušenosti s funkcí hlavního kouče v žádném z předchozích angažmá, natož s reprezentačním, kde kdo si mohl klepat na čelo. Italský stratég však dovedl mužstvo dostat na evropský šampionát. Na závěr kvalifikace pocestuje na půdu Bosny a Hercegoviny.

Nejvíc mě těší radost fanoušků, rozplýval se po postupu Calzona. Hráči si zaslouží oslavovat

Slovenská reprezentace si vítězstvím 4:2 nad Islandem zpečetila postup na třetí mistrovství Evropy v řadě. Francesco Calzona se radoval z prvního velkého úspěchu v roli hlavního trenéra a prohlásil, že jeho tým potvrdil svůj herní progres.

Slováci se mohou těšit na třetí Euro v řadě. Velkolepým výkonem zazářil oslavující sparťan

Hráči Slovenska zvítězili v devátém kole kvalifikace o mistrovství Evropy v domácím prostředí nad Islandem 4:2 a zajistili si třetí místenku na finálovém turnaji v řadě. Svou pouť na šampionát konaný příští léto v Německu nezahájili nejlépe, neboť zhruba po čtvrthodině hry nečekaně prohrávali. Ještě do přestávky ale zvládli srovnat a zásluhou proměněné penalty Ondreje Dudy vývoj zápasu otočili.

Slovensko krůček od postupu na evropský šampionát, potřebuje bod z duelu s Islandem

Poslední krok musí udělat Slovensko k postupu na evropský šampionát. Z osmi dosavadních utkání získalo na své konto pět výher, a tak si dvě kola před koncem utvořilo luxusní náskok na ostatní konkurenty. Stačí mu teď uhrát proti Islandu bod a bude moci v Bratislavě se svými fandy oslavit kvalifikaci na turnaj. A kdyby ne, bude mít ještě šanci za pár dnů na Balkáně.

Postup na EURO by bol pre Polievku splneným snom. Čas útočníkov ešte len príde, tvrdí

Slovenskú futbalovú reprezentáciu delí od vytúženého postupu na EURO iba jeden bod. Hráči s dvojkrížom na hrudi by chceli splniť cieľ už vo štvrtkovom stretnutí s Islandom a veľkú motiváciu pociťuje aj kanonier banskobystrickej Dukly Róbert Polievka (27), ktorý v rozhovore pre náš portál odkryl atmosféru v kabíne a hovoril aj o tlaku na pozícii hrotového útočníka.

Nesmíme polevit, ještě nejsme na Euru, zní od Slováků po Lucembursku

Slovenští reprezentanti vydřeným kvalifikačním vítězstvím 1:0 v Lucembursku udělali důležitý krok k postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Trenér Francesco Calzona i jeho svěřenci ale brzdili euforii a uznali, že hlavně v úvodním poločase v Lucemburku podali špatný výkon.

Slovensko na druhý pokus přechytračilo lucemburskou obranu. Ke klíčové výhře zavelel Ďuriš

Slovenská reprezentace zvládla důležité utkání osmého kola skupiny J kvalifikace na mistrovství Evropy, když na půdě Lucemburska zvítězila 1:0. O úspěchu rozhodl v 77. minutě svou první reprezentační brankou Dávid Ďuriš, který odvrátil opakování bezbrankové remízy z březnového vzájemného zápasu v Bratislavě. Slováky tak od jistoty účasti na šampionátu dělí jediný bod.

Přímá bitva o strategické postavení: Třetí Lucembursko vyzve druhé Slovensko

Už dvakrát v řadě se Slovensko probojovalo na závěrečný turnaj nejlepších týmů Evropy. A aktuálně reálně usiluje i o svou třetí účast. Drží totiž postupové druhé místo, zezadu mu však na paty šlapou třetí Lucembursko, potažmo rovněž čtvrtá Bosna a Hercegovina. Právě s prvně jmenovaným nyní svede jeden z klíčových soubojů, který může opravdu ledacos napovědět.

Slováci odčarovali bránu Portugalska, favorit přesto míří do Německa. Sokoly zlomil Ronaldo

Portugalsko porazilo v sedmém kole kvalifikační skupiny J o postup na mistrovství Evropy Slovensko 3:2 a po dominantním výkonu především v prvním poločase si zajistilo místenku na závěrečném turnaji v Německu. Nespočet příležitostí favorita vyústil před přestávkou ve dvě trefy, když na přesnou hlavičku Goncala Ramose z 18. minuty navázal proměněnou penaltou Cristiano Ronaldo. Pro něj to navíc nebylo vše, po změně stran sice přerušil více než 10hodinovou kvalifikační neprůstřelnost domácích Dávid Hancko, portugalská superstar ale tři minuty nato stvrdila výhru favorita.