Přidej na Netvibes
Eurofotbal on Facebook

UEFA - Liga mistrů - zprávy

Balotelli naštval Rodgerse poločasovou výměnou dresu

Kontroverzní fotbalista Liverpoolu Mario Balotelli předvedl ve středečním utkání Ligy mistrů s Realem Madrid další ze svých pověstných "úletů". Italský útočník naštval manažera Brendana Rodgerse tím, že si v poločase při cestě ze hřiště do kabin vyměnil dres se soupeřovým obránce Pepem.
23.10. | Aktuality |

Sporting chce po kontroverzní prohře na Schalke opakovaný duel

Lisabonský Sporting podal k Evropské fotbalové unii UEFA protest proti výsledku úterního utkání Ligy mistrů na hřišti Schalke. Portugalský tým prohrál 3:4 gólem v nastaveném čase z penalty, jež byla podle všeho nařízena nesprávně.

Ronaldo nepochybuje o tom, že překoná gólový rekord LM

Cristiano Ronaldo byl ve středečním utkání Realu Madrid v Liverpoolu blízko k vyrovnání střeleckého rekordu Ligy mistrů. Přestože se nakonec musel spokojit s jedním gólem a k dotažení Raúla mu ještě jeden zásah chybí, nepochybuje o tom, že metu překoná jako první v některém z příštích zápasů.

Liverpool zpackal první poločas a prohrál s Realem jasně 0:3

Bez problémů, na půl plynu. Real Madrid přijel do Liverpoolu s vidinou těžkého duelu a drsné vyrovnané bitvy. Už v prvním poločase však Ronaldo a spol. svého protivníka vyřídili třemi góly a druhou půli prakticky už pouze dohrávali. Kromě portugalského fantóma skóroval ještě Benzema, a to hned dvakrát.
22.10. | Komentáře a souhrny |

Arsenal těsně před koncem otočil zápas na půdě Anderlechtu

Ani tentokrát bruselský Anderlecht neukončil svou sérii jedenácti zápasů Ligy mistrů bez vítězství, přestože ještě dvě minuty před koncem zaslouženě vedl nad Arsenalem 1:0. Dva nečekané zásahy z kopaček Gibbse a Podolského se však postaraly o to, aby Gunners navzdory mizernému výkonu potvrdili roli favorita a zvítězili 2:1.

Rémy dal v LM za Chelsea gól i se zraněným tříslem

Ačkoli měl Loïc Rémy poraněné tříslo, dokázal ještě v úterním utkání Ligy mistrů vstřelit úvodní gól zápasu Chelsea s Mariborem a nasměrovat anglický tým za rekordní výhrou 6:0. Při gólové střele si však zranění ještě zhoršil a vzápětí musel vystřídat.
22.10. | Aktuality |

Čech byl u rekordu Chelsea v Lize mistrů, ustál i penaltu

Nevídané gólové hody v úterním programu Ligy mistrů přinesly rekord i pro Chelsea, která výhrou 6:0 v Mariboru vytvořila klubový rekord. Byl u toho i Petr Čech, jenž dostal znovu šanci v brance londýnského klubu a udržel čisté konto, přestože čelil i penaltě.

Guardiola výhru 7:1 v Římě označil za výjimku a náhodu

Přestože fotbalisté Bayernu Mnichov v úterním duelu 3. kola Ligy mistrů předvedli výborný výkon a rozdrtili v Římě domácí AS 7:1, trenér Josep Guardiola nebyl úplně spokojený. Bavorský celek podle něj měl rezervy v bránění a může hrát ještě lépe.

Adrianovi pokazily radost z rekordů údajné rasistické urážky

Brazilský fotbalista Šachtaru Doněck Luiz Adriano jako první v historii Ligy mistrů vstřelil během sedmnácti minut čtyři góly, jako druhý po Lionelu Messim z Barcelony dokázal dát v jednom utkání prestižní soutěže pět branek a navrch se stal se 117 trefami nejlepším kanonýrem svého klubu.

Arsenal přišel i o Ospinu, chybět by mohl tři měsíce

David Ospina zatím marně hledá cestu mezi tyče Arsenalu a do základní sestavy se jen tak neprobojuje. Kolumbijský brankář a letní posila londýnského celku z francouzského Nice má problémy se stehenním svalem a jedná se o vážnější zranění, které si může vyžádat až tříměsíční pauzu...
24.10. V Lotyšsku se zatýkalo kvůli ovlivnění duelu LM
Lotyšská policie zatkla osm lidí kvůli podezření, že v loňském roce ovlivnili zápas v předkole fotbalové Ligy mistrů. Mezi zadrženými jsou podle informací policie dva hráči z mistrovského Daugavpilsu, dva kluboví funkcionáři a další čtyři lidé s vazbami na klub, kteří údajně patří do organizované skupiny. Podle UEFA byl zmanipulován zápas druhého předkola Ligy mistrů mezi Daugavpilsem a Elfsborgem, který se hrál vloni 17. července. Švédský tým úvodní duel doma vyhrál 7:1, přičemž šest gólů padlo ve druhém poločase, po první půli byl stav 1:0. Odvetu pak lotyšský klub na vlastním stadionu prohrál 0:4. (ČTK)
24.10. Koscielny si na návrat ještě počká
Laurent Koscielny má stále problémy s achillovkou a jeho návrat do sestavy Arsenalu je v nedohlednu. Francouzský obránce stráví na marodce další minimálně čtyři týdny. (clubcall.com)
24.10. Suchý podruhé za sebou v sestavě kola
Ideální sestava 3. hracího dne Ligy mistrů podle serveru www.uefa.com: Roberto (Olympiakos) - Donati (Leverkusen), Luiz (PSG), Suchý (Basilej), Marcelo (Real Madrid) - Hazard (Chelsea), Koke (Atlético), Reus (Dortmund), Robben (Bayern) - Adriano (Šachtar), Benzema (Real Madrid). (uefa.com)
24.10. Zranění Svena Bendera nepatří k nejvážnějším
Sven Bender si v utkání Ligy mistrů v Istanbulu poranil loket a panovaly obavy, že ho čeká dlouhá pauza. Ty se ale nepotvrdily a defenzivní záložník Dortmundu by mohl nastoupit už k zítřejšímu utkání s Hannoverem. (bundesliga.de)
23.10. Zranění jsou také Moutinho a Kurzawa
Vedle Dimitara Berbatova si odnesli ze včerejšího utkání s Benficou šrámy také João Moutinho a Layvin Kurzawa. Portugalský záložník má poraněné rameno a mladého beka trápí lýtkový sval, oba dva by tak mohli knížecímu celku chybět v sobotním utkání v Bastii. (lequipe.fr)
23.10. Berbatov stráví na marodce tři týdny
Tři týdny se musí Monako obejít bez Dimitara Berbatova. Bulharský útočník si ve včerejším utkání proti Benfice poranil stehenní sval na levé noze. (lequipe.fr)
23.10. Sporting protestuje proti úternímu výsedku
Sporting v úterý v rámci Ligy mistrů prohrál na hřišti Schalke 3:4, když rozhodující branku dostal v samotném závěru po chybně odpískané penaltě za neexistující ruku. Lisabonský klub se s tím ale nechce smířit a podal protest na UEFA s tím, že žádá buď opakování duelu, nebo vyplacení prémií za remízu. (kicker.de)
23.10. UEFA zahájila řízení s Borisovem
Evropská fotbalová unie (UEFA) zahájila disciplinární řízení s týmem BATE Borisov, jehož příznivci v úterním utkání Ligy mistrů údajně rasisticky uráželi útočníka Šachtaru Doněck Luize Adriana. Disciplinární komise se bude případem zabývat 13. listopadu. (ČTK)
23.10. Zdravotní potíže mají i Hummels a Kagawa
Vedle Svena Bendera odjížděli z Istanbulu s menšími zdravotními problémy také Mats Hummels a Shinji Kagawa. Oba hráči Dortmundu byli ve včerejším utkání Ligy mistrů vystřídáni kvůli stehennímu svalu. (bundesliga.de)
23.10. Rodgersovi se nelíbila výměna dresů
Mario Balotelli si už v poločase včerejšího utkání s Realem Madrid vyměnil dres s Pepem, čímž příliš nepotěšil Brendana Rodgerse. "Není to něco, čeho bych byl zastáncem. Pokud si chceš vyměnit dres, dělej to na konci zápasů. Ve čtvrtek to budu řešit," řekl manažer Liverpoolu. (bbc.co.uk)