Přidej na Netvibes
Eurofotbal on Facebook

UEFA - Liga mistrů - zprávy

Liverpool zpackal první poločas a prohrál s Realem jasně 3:0

Bez problémů, na půl plynu. Real Madrid přijel do Liverpoolu s vidinou těžkého duelu a drsné vyrovnané bitvy. Už v prvním poločase však Ronaldo a spol. svého protivníka vyřídili třemi góly a druhou půli prakticky už pouze dohrávali. Kromě portugalského fantóma skóroval ještě Benzema, a to hned dvakrát.
VČERA | Komentáře a souhrny |

Arsenal těsně před koncem otočil zápas na půdě Anderlechtu

Ani tentokrát bruselský Anderlecht neukončil svou sérii jedenácti zápasů Ligy mistrů bez vítězství, přestože ještě dvě minuty před koncem zaslouženě vedl nad Arsenalem 1:0. Dva nečekané zásahy z kopaček Gibbse a Podolského se však postaraly o to, aby Gunners navzdory mizernému výkonu potvrdili roli favorita a zvítězili 2:1.

Rémy dal v LM za Chelsea gól i se zraněným tříslem

Ačkoli měl Loïc Rémy poraněné tříslo, dokázal ještě v úterním utkání Ligy mistrů vstřelit úvodní gól zápasu Chelsea s Mariborem a nasměrovat anglický tým za rekordní výhrou 6:0. Při gólové střele si však zranění ještě zhoršil a vzápětí musel vystřídat.
VČERA | Aktuality |

Čech byl u rekordu Chelsea v Lize mistrů, ustál i penaltu

Nevídané gólové hody v úterním programu Ligy mistrů přinesly rekord i pro Chelsea, která výhrou 6:0 v Mariboru vytvořila klubový rekord. Byl u toho i Petr Čech, jenž dostal znovu šanci v brance londýnského klubu a udržel čisté konto, přestože čelil i penaltě.

Guardiola výhru 7:1 v Římě označil za výjimku a náhodu

Přestože fotbalisté Bayernu Mnichov v úterním duelu 3. kola Ligy mistrů předvedli výborný výkon a rozdrtili v Římě domácí AS 7:1, trenér Josep Guardiola nebyl úplně spokojený. Bavorský celek podle něj měl rezervy v bránění a může hrát ještě lépe.

Adrianovi pokazily radost z rekordů údajné rasistické urážky

Brazilský fotbalista Šachtaru Doněck Luiz Adriano jako první v historii Ligy mistrů vstřelil během sedmnácti minut čtyři góly, jako druhý po Lionelu Messim z Barcelony dokázal dát v jednom utkání prestižní soutěže pět branek a navrch se stal se 117 trefami nejlepším kanonýrem svého klubu.

Arsenal přišel i o Ospinu, chybět by mohl tři měsíce

David Ospina zatím marně hledá cestu mezi tyče Arsenalu a do základní sestavy se jen tak neprobojuje. Kolumbijský brankář a letní posila londýnského celku z francouzského Nice má problémy se stehenním svalem a jedná se o vážnější zranění, které si může vyžádat až tříměsíční pauzu...

Bayer a Zenit mohou udělat velký krok směrem k postupu

Fotbalisté Zenitu Petrohrad dobře vědí, že v hratelné skupině mají slušnou šanci na postup do osmifinále a nyní mají velkou možnost se svému snu přiblížit. Po dvou kolech mají na kontě čtyři body a pokud dokážou své konto rozšířit na půdě asi největšího rivala z německého Leverkusenu, tak budou na dobré cestě.
VČERA | Previews |

Šachtar zostudil BATE Borisov, Adriano se vyrovnal Messimu

Fotbalisté Šachtaru Doněck potvrdili úlohu favorita na půdě běloruského Borisova, ovšem tak velký rozdíl ve skóre se rozhodně nečekal. Drtivý výsledek v poměru 7:0 zařídil hlavně Luiz Adriano, který dokázal vsítit pět branek a mohlo jich být i více.
21.10. | Komentáře a souhrny |

Bayern Mnichov zesměšnil AS Řím sedmi brankami

Věčné město se ocitlo na kolenou, hosté z Mnichova po kouscích rozebrali netrpělivou a nezkušenou obranu domácích. V síti Morgana De Sanctise se míč ocitl sedmkrát a Vlci se museli sklonit před silou německého mistra.
22.10. Pogba: V Lize mistrů nám něco chybí
Juventus si na ligové scéně počíná takřka bezchybně, ovšem na poli Champions League se mu nedaří, což jen potvrdila dnešní porážka na hřišti Olympiakosu Pireus. "Oproti Serii A nám v Lize mistrů něco chybí. V Evropě hrajeme proti velmi silným týmům a musíme tak udělat další krok vpřed," myslí si Pogba, jenž měl ve druhém dějství vyloženou šanci, avšak vyrovnat se mu nepodařilo. (football-italia.net)
22.10. Liga mistrů - výsledky
Výsledky středečních zápasů Ligy mistrů: Anderlecht - Arsenal 1:2 (71. Najar - 89. Gibbs, 90+1. Podolski), Atlético Madrid - Malmö 5:0 (48. Koke, 61. Mandžukić, 63. Griezmann, 88. Godín, 90+3. Cerci), Galatasaray - Dortmund 0:4 (6. a 18. Aubameyang, 41. Reus, 83. Ramos), Leverkusen - Zenit Petrohrad 2:0 (58. Donati, 63. Papadopoulos), Liverpool - Real Madrid 0:3 (23. Cristiano Ronaldo, 30. a 41. Benzema), Ludogorec - Basilej 1:0 (90+2. Minev), Monako - Benfica 0:0, Olympiakos - Juventus 1:0 (36. Kasami).
22.10. Berbatov střídal kvůli zranění
Dimitar Berbatov ještě během prvního poločasu utkání Ligy mistrů s Benfikou odešel ze hřiště. Útočník Monaka si poranil stehenní sval, jeho místo následně zaujal Anthony Martial. (lequipe.fr)
22.10. Dirar nastoupil na hrotu
Monako proti Benfice nastoupilo v očekávaném složení 4-3-3, přičemž Dimitara Berbatova budou na hrotu podporovat Lucas Ocampos a Nabil Dirar. Marocký reprezentant je přitom obvykle hráčem záložní formace. (lequipe.fr)
22.10. Morata debutuje v základu Juventusu
Juventus vyběhne na hřišti Olympiakosu Pireus i s Álvarem Moratou, který si tak odbude premiéru v základní sestavě "Staré dámy". Španělský útočník po svém přestupu z Realu Madrid dlouho léčil zraněné koleno, následně se do hry dostával až jako střídající hráč. (lequipe.fr)
22.10. Monreal nastoupí ve středu obrany
Arsenal trápí četné defenzivní absence, londýnský celek tak v Lize mistrů na půdě Anderlechtu nastoupí se stoperskou dvojicí Per Mertesacker - Nacho Monreal, druhý jmenovaný je přitom ortodoxním krajním bekem. Calum Chambers se tím pádem vrací na pravý kraj defenzivní čtveřice. (lequipe.fr)
22.10. Vedení BATE se omluvilo Luizi Adrianovi
Luiz Adriano, brazilský kanonýr Šachtaru, byl při včerejším v Borisově rasisticky urážen domácími fanoušky, za což se dnes vedení BATE omluvilo. "Bylo to pro nás nepříjemné překvapení, kvůli němuž se před přáteli z Doněcku stydíme. Postoj těchto našich 'fanoušků' nesdílíme," uvedli představitelé běloruského klubu. (ČTK)
22.10. Slimani si poranil stehenní sval
Lisabonskému Sportingu možná bude v duelu s Marítimem chybět Islam Slimani, alžírský útočník si ze včerejšího zápasu na půdě Schalke odnesl zraněný stehenní sval. (abola.pt)
22.10. De Boera zklamal výsledek a přístup
Hodně zklamaný byl včera trenér Ajaxu Frank de Boer, nizozemský klub prohrál v Barceloně 1:3. "Jsem naštvaný, chtěli jsme lepší výsledek. Během poločasové přestávky jsem hráčům řekl, že pokud dáme gól, může se stát cokoli. Také k tomu došlo, takový přístup od nich chci vidět, ne ten, co jsme předvedli v první půli. Hráli jsme s moc velkým respektem," hodnotil. (football-espana.net)
22.10. Pellegrini nepochybuje o postupu
Ve složité situaci je Manchester City poté, co včera přišel proti CSKA Moskva o dvoubrankový náskok a nakonec jenom remizoval 2:2. "Samozřejmě," odpověděl po zápase Manuel Pellegrini na dotaz, zda stále nepochybuje o postupu do osmifinále Ligy mistrů. "Fotbal se hraje 95 minut, nikoli pouze první poločas. Hráli jsme dobře a měli šance na další dva nebo tři góly. Proti kvalitnímu týmu prostě musíme hrát celý zápas, místo toho jsme soupeři poskytli dostatek prostoru. Ve hře je ještě devět bodů, uvidíme, kolik bodů nakonec získáme. Bojovat budeme až do konce," slíbil Pellegrini. (goal.com)