Další články

Tým má víru a energii na to, aby dokázal úžasné věci, těšilo po postupu ten Haga

Byl to další bláznivý večer, který dokonale vystihuje kouzlo FA Cupu. Nejstarší pohárová soutěž na světě nabídla 120 minut dlouhé představení v Divadle snů, jehož průběh ozdobilo hned sedm branek. Vítězně ze čtvrtfinálového duelu vyšel nakonec domácí Manchester United, jehož trenér Erik ten Hag po postupu přes Liverpool uvedl, že nedělní výsledek může být pro Rudé ďábly odrazovým můstkem pro úspěšný závěr náročné sezony.

Motivační řeč ten Haga zabrala, sezonu Manchesteru United zachránilo bláznivé prodloužení

Manchester United porazil ve čtvrtfinále FA Cupu Liverpool 4:3 po prodloužení. Kouč Erik ten Hag se před utkáním snažil nabudit své svěřence slovy o tom, že zisk trofeje v nejstarší klubové soutěži světa je poslední možností zachránit sezonu. Rudí ďáblové se sice snažili tímto motivačním proslovem řídit a už v 10. minutě skórovali, jenže Reds se v závěru první půle nadechli k bleskovému obratu, který dokonal Mohamed Salah. Egypťan nastoupil do 14. střetnutí těchto odvěkých rivalů a vsítil už svou 13. trefu, proti žádnému jinému soupeři jich nedal více. Skóre se ale nakonec přelilo zpět na stranu domácích, o čemž v divokém prodloužení rozhodl ve 121. minutě Amad Diallo.

Dokáží Rudí ďáblové opět odolat náporu Liverpoolu?

Když se dva odvěcí rivalové v podobě Manchesteru United a Liverpoolu utkali v této sezoně poprvé, byl z toho na Anfieldu drtivý nápor domácích. Přesto utkání skončilo bezgólovou remízou, a tak Erik ten Hag bude zajisté chtít podobný recept aplikovat i ve čtvrtfinále FA Cupu.

Citizens se přiblížili obhajobě FA Cupu. Porážku Strak předznamenaly smolné teče

Manchester City porazil ve čtvrtfinále FA Cupu na vlastní půdě Newcastle 2:0, a nadále se tak žene za obhajobou nejstarší klubové trofeje na světě. Citizens rozhodli o osudu utkání již v první půli, kdy se dvakrát prosadil Bernardo Silva. V každé jeho trefě však měl prsty některý z obránců, s čímž Martin Dúbravka nic nezmohl. Straky tak stejně jako v ročníku 2019/2020 nedoletěly dál než do čtvrtfinále a u jejich vyřazení bylo opět City.

Man City ztratil brankářskou jedničku: Ederson může chybět až měsíc

Manchester City ve šlágru 28. kola Premier League pouze remizoval 1:1 s Liverpoolem a propadl se na průběžné třetí místo, kromě toho ztratil Edersona. Brankářská jednička Citizens má s poraněným stehenním svalem absentovat tři až čtyři týdny.

Vracím se do formy, liboval si Haaland po pětigólovém utkání s Lutonem

Hvězdný Erling Haaland si po pětigólovém představení v osmifinále Anglického poháru na hřišti Lutonu (6:2) pochvaloval, že se vrací do nejlepší formy. Třiadvacetiletý norský kanonýr v úterý těžil ze spolupráce se záložníkem Kevinem De Bruynem, jenž mu připravil čtyři branky.

U několika hráčů potřebujeme zázrak, řekl Klopp k marodce Liverpoolu

Stěží dají dohromady zdravou jedenáctku. Liverpool v posledních týdnech sužují četná zranění, kvůli nimž úspěšné finále Ligového poháru o víkendu dohrávali mladíci z akademie. Trenér Reds Jürgen Klopp (56) se nechal slyšet, že jeho tým "potřebuje zázrak", neboť před středečním duelem pátého kola FA Cupu se Southamptonem už tak dost početnou marodku ještě rozšířil zraněný Ryan Gravenberch (21).

De Bruyne se vrátil po dlouhé pauze. Pomáhá nám vítězit, těší Guardiolu

Velkou radost udělal manažerovi Manchesteru City Pepu Guardiolovi nedělní návrat záložníka Kevina De Bruyneho na hřiště po čtyřměsíční pauze. Španělský lodivod podle klubového webu doufá, že do druhé poloviny sezony bude mít kompletně uzdravený kádr, který bude bojovat ve třech soutěžích.

Návrat po čtyřech měsících. De Bruyne stihl za 17 minut jednu asistenci

Po čtyřech měsících se vrátil na hřiště kapitán Manchesteru City Kevin De Bruyne, který od prvního kola anglické ligy léčil zraněný stehenní sval. Belgický reprezentant dnes nastoupil v druhém poločase utkání 3. kola Anglického poháru, v němž obhájci trofeje deklasovali druholigový Huddersfield 5:0.

Sunderland před derby rozlítil fanoušky

Sunderland před derby s Newcastlem ve 3. kole Anglického poháru rozlítil vlastní fanoušky. Druholigový anglický celek vyzdobil vlajkami a barvami rivala přímo na svém stadionu jeden z VIP barů, který bude bude během utkání přístupný fanouškům hostů. Po zveřejnění fotek na sociálních sítích a vlně kritiky se klub v čele s majitelem Kyrilem Louisem-Dreyfusem omluvil a vrátil prostory do původního stavu.

FA Cup čekají změny: Zruší se odvetné zápasy a hrát se bude v týdnu

Anglický pohár podle britských médií čekají od sezony 2024/25 největší změny v historii soutěže. Patří mezi ně zrušení odvetných zápasů, hraní v týdnu místo o víkendu a také předání vedení soutěže klubům z Premier League.

Déšť nevadil. Manchester City při triumfální jízdě slavil treble

Ani silná bouřka nepokazila Manchesteru City oslavy vítězství v Lize mistrů, kterým v sezoně zkompletoval tzv. treble po triumfech v anglické lize a domácím poháru. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly si při velkolepé jízdě Manchesterem s fanoušky zatančili v typickém britském dešti.

Grealish nechápal penaltu, pak si splnil klukovský sen. Gündogan o konci mluvit nechtěl

Jedněmi z hlavních tváří finále FA Cupu mezi Manchesterem City a jeho městským rivalem United byli Ilkay Gündogan (32) a Jack Grealish (27). Německý záložník dal dva góly, první se stal nejrychlejším v historii finálových zápasů nejstarší fotbalové soutěže světa, druhým zareagoval na proměněnou penaltu Bruna Fernandese (28). Rudí ďáblové ji zahrávali po ruce Grealishe.

Man City slaví triumf v FA Cupu, o výhře nad United rozhodl dvěma góly Gündoğan

Man City zvítězil ve finále FA Cupu nad Man Utd 2:1. Ústřední postavou triumfu Citizens se stal německý záložník İlkay Gündoğan, jenž vstřelil oba góly z voleje. Svěřenci Pepa Guardioly tak k titulu v Premier League přidali i zisk Anglického poháru a 10. června si budou moci zajistit treble, jelikož je ještě čeká finále Ligy mistrů proti Interu Milán.