Společnost HET bude po lize sponzorovat fotbalovou reprezentaci

Společnost HET, která byla v uplynulé sezoně titulárním partnerem české ligy, bude nadále podporovat český fotbal. Výrobce nátěrových hmot se stal prémiovým partnerem národního týmu. Detaily smlouvy včetně sumy nebyly zveřejněny.
25.06. | Aktuality | 9 komentářů

Ještě že jsem to netrefil čistě, oddechl si střelec Kalas

Nejlepším střelcem české reprezentace v roce 2018 je překvapivě stoper Tomáš Kalas, který se postaral o dvě z pěti branek. Poté co přispěl k výhře 4:1 v Číně, dnes v přípravě zařídil vítězství 1:0 nad Nigérií. Pomohl tak týmu v důležité chvíli, kdy se potřeboval zvednout po debaklu 0:4 s Austrálií.
07.06. | Aktuality | 67 komentářů

Nakopne nás na září, řekl Hušbauer o výhře nad Nigérií

Reprezentant Josef Hušbauer označil dnešní výhru 1:0 nad Nigérií za velmi důležitou. Zvláště po minulém debaklu od Austrálie 0:4. Věří, že na ni dokáže se spoluhráči navázat i v podzimní Lize národů.
06.06. | Aktuality | 54 komentářů

Diametrálně odlišný výkon, těšilo Vaclíka po výhře nad Nigérií

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík považoval výhru 1:0 nad účastníkem mistrovství světa Nigérií za velmi cennou. Gólman Basileje byl rád, že český tým podal úplně jiný výkon než v pátečním přípravném utkání s Austrálií, které skončilo historickým debaklem 0:4.
06.06. | Aktuality | 20 komentářů

Jarolím chce podobný výkon od svých svěřenců vidět pokaždé

Trenér českých reprezentantů Karel Jarolím byl rád nejen za výhru nad Nigérií 1:0, ale především za herní projev svých svěřenců, kteří dokázali odčinit vysokou prohru s Austrálií. Podobný bojovný výkon však chce od hráčů vidět vždy a ne jen, když jim teče do bot.
06.06. | Aktuality | 39 komentářů

Reprezentanti složili reparát za Austrálii a porazili Nigérii

Čeští reprezentanti v posledním přípravném utkání před podzimní Ligou národů porazili Nigérii 1:0. Pro africký celek přitom šlo o generálku na mistrovství světa a nastoupil v nejsilnější sestavě. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma tak úspěšně složili reparát za páteční prohru 0:4 s Austrálií, která byla nejvyšší v české historii.
06.06. | Komentáře a souhrny | 281 komentářů

Jarolím chce vidět u hráčů proti Nigérii hlavně více emocí

Trenér české reprezentace Karel Jarolím bude chtít ve středečním utkání s Nigérií vidět u svých hráčů větší emoce a chuť zvítězit. To postrádal při páteční prohře 0:4 s Austrálií. Naznačil, že chystá změny, ale nechce je prozradit dopředu, aby soupeři neulehčoval práci.
05.06. | Aktuality | 172 komentářů

Nigérie soupeře uspává a pak uštkne, všiml se trenér Koubek

Středeční soupeř českých fotbalistů na soustředění v Rakousku Nigérie je nebezpečnou kombinací africké síly a evropské organizace hry. Asistent trenéra národního týmu Miroslav Koubek upozorňuje, že nigerijští hráči nejsou jen výborní atleti, ale že umí hrát chytrý fotbal. Soupeře ukolébají, aby pak mohli využít svou rychlost a rychle udeřit.
05.06. | Aktuality | 61 komentářů

Na novou sezonu chci být maximálně připravený, říká Schick

Český reprezentant Patrik Schick si hodlá dát po uplynulé sezoně minimální volno. Co nejdříve chce začít s individuálním tréninkem, aby byl v co nejlepší kondici před letní přípravou v AS Řím. V ní chce zabojovat o lepší pozici, než v jaké byl v uplynulé sezoně, kterou mu zkomplikovala zranění.
05.06. | Aktuality | 35 komentářů

Reprezentanty čeká proti Nigérii reparát po rekordním debaklu

Čeští fotbalisté se ve středu utkají na rakouském soustředění s Nigérií, a i když na rozdíl od soupeře pro ně sezona tímto zápasem končí, mají o motivaci postaráno. V pátek utrpěli s Austrálií nejvyšší porážku v historii 0:4 a chtějí dokázat, že šlo výjimku. Pro Nigérii bude utkání generálkou na mistrovství světa.
05.06. | Previews | 281 komentářů
06.06. Češi nejtěsnějším rozdílem zdolali Nigérii
Výsledek dnešního přátelského mezistátního utkání: Česko - Nigérie 1:0 (25. Kalas).
06.06. Přípravu s Nigérií přerušil silný déšť
Přípravné utkání české reprezentace s Nigérií bylo v 59. minutě za stavu 1:0 přerušeno kvůli silnému dešti. Hráči se na pokyn rozhodčího doběhli schovat pod kryté střídačky a zhruba po třech minutách zápas pokračoval, i když déšť byl stále poměrně silný a nad stadionem v rakouském Schwechatu hřmělo. Už v poločase se nad stadionem zatáhlo a zesilující vítr naznačoval déšť. Ten přišel s takovou intenzitou, že sudí Julian Weinberger nemohl nechat pokračovat ve hře. Po třech minutách a polevení nejsilnější přeháňky sice poslal hráče zpět na hřiště, ale podmínky měly k ideálu stále daleko. Vedle deště fotbalistům znepříjemňoval hru zejména silný vítr. (ČTK)
06.06. Česko po půli vede nad Nigérií
Poločasový výsledek dnešního přátelského mezistátního utkání: Česko - Nigérie 1:0 (25. Kalas).
06.06. Česko proti Nigérii se třemi stopery
Základní sestava Česka pro přátelské utkání s Nigérií: Vaclík - Kalas, Suchý, Jugas - Coufal, Hušbauer, Souček, Barák, Jankto - Šural, Schick. (ČTK)
01.06. Češi vyhořeli a utrpěli debakl 0:4
Výsledek přátelského mezistátního utkání: Austrálie - Česko 4:0 (32. a 72. Leckie, 54. Nabbout, 80. vlastní Jugas).
01.06. Češi po půli prohrávají 0:1
Poločasový výsledek přátelského mezistátního utkání: Austrálie - Česko 1:0 (32. Leckie).
01.06. Čechům chybí zraněný Suchý
Marek Suchý absentuje v dnešním přátelském zápase proti Austrálii, českého obránce Basileje na trávník nepustilo zranění třísel.
01.06. Češi nastoupí se dvěma útočníky
Základní sestava české reprezentace pro přátelské utkání s Austrálií: Koubek - Bořil, Kalas, Jugas, Novák - Hušbauer, Barák, Darida - Schick, Krmenčík, Kopic. (ČTK)
21.05. Jarolím oznámí nominaci na přátelské duely
Trenér reprezentace Karel Jarolím dnes oznámí nominaci na přípravné zápasy s Austrálií a Nigérií. Proti účastníkům světového šampionátu nastoupí český výběr 1. a 6. června na soustředění v Rakousku. Reprezentace se sejde poprvé od konce března, kdy odehrála turnaj v Nan-ningu. Tam Jarolímovi svěřenci podlehli Uruguayi 0:2, nad domácí Čínou pak zvítězili 4:1. Nominaci dnes zveřejní také trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička, jehož tým čekají dva přípravné zápasy s Rakouskem. (ČTK)
12.04. Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA
Pořadí reprezentací v žebříčku FIFA k 12. dubnu (v závorce předchozí umístění): 1. (1.) Německo 1533 bodů, 2. (2.) Brazílie 1384, 3. (5.) Belgie 1346, 4. (3.) Portugalsko 1306, 5. (4.) Argentina 1254, 6. (8.) Švýcarsko 1179, 7. (9.) Francie 1166, 8. (6.) Španělsko 1162, 9. (10.) Chile 1146, 10. (6.) Polsko 1118, 11. (11.) Peru 1106, 12. (12.) Dánsko 1054, 13. (16.) Anglie 1040, 14. (23.) Tunisko 1012, 15. (17.) Mexiko 1008, 16. (13.) Kolumbie 989, 17. (22.) Uruguay 976, 18. (15.) Chorvatsko 975, 19. (21.) Nizozemsko 969, 20. (14.) Itálie 947, ... 29. (29.) Slovensko 786, 30. (35.) Ukrajina 777, 45. (43.) ČR 647. (ČTK)