Česko

Jarolím nechce poslední výhry přeceňovat, ale ani podceňovat

Ačkoli si je trenér reprezentace Karel Jarolím vědom, že výhry 3:0 nad Litvou a 6:0 nad San Marinem byly dány i úrovní soupeřů, nechce zlepšení v herním projevu českého celku podceňovat. Věří, že si tým přenese dobrou pohodu i do důležitého červnového zápasu s Norskem.
29.03. | Aktuality | 10 komentářů

Sivok byl před zápasem nervózní, v poločase se s trenérem smál

Kapitán Tomáš Sivok jako jediný ze současných reprezentantů pamatoval poslední zápas na hřišti San Marina. Tehdy z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči dobývají obranu soupeře a o výhře 3:0 rozhodli až ve druhé půli. Proto byl moc rád, že dnes Češi zvládli duel s outsiderem mnohem lépe a výhru 6:0 si zajistili už v první půli.
27.03. | Aktuality | 49 komentářů

Barák si vylepšil reprezentační bilanci na tři starty a tři góly

Záložník Antonín Barák dvěma góly a přihrávkou v prvním poločase nasměroval české reprezentanty k drtivé výhře 6:0 v utkání světové kvalifikace na půdě San Marina a vylepšil si bilanci v národním týmu na tři starty a tři branky. K dnešnímu produktivnímu výkonu mu pomohlo i to, že hrál na pozici pod hrotem.
27.03. | Aktuality | 30 komentářů

Darida si penaltou napravil chuť po dvou tyčích

V dosavadních 42 reprezentačních zápasech vstřelil Vladimír Darida jediný gól, v duelu proti San Marinu si bilanci vylepšil hned o dva zásahy. Navíc trefil i dvakrát tyč a byl spolu s Antonínem Barákem hlavním strůjcem kvalifikační výhry 6:0.
27.03. | Aktuality | 11 komentářů

Takhle bych si představoval fotbal, řekl Jarolím k rekordní půli

Trenér české reprezentace Karel Jarolím si po vítězství 6:0 v utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina pochvaloval první poločas, který český tým vyhrál rekordně 5:0. Byl rád, že jeho svěřenci na hřišti žebříčkově nejhoršího celku Evropy s přehledem zvládli roli favorita, ale už myslel na další pokračování skupiny a zápas v Norsku.
26.03. | Aktuality | 50 komentářů

Češi vyhráli v kvalifikaci MS v San Marinu vysoko 6:0

Čeští fotbalisté rozdrtili San Marino na jeho půdě 6:0 a v pátém utkání kvalifikace mistrovství světa si připsali druhou výhru. Reprezentanti v Serravalle proti jednomu z žebříčkově nejslabších týmů světa jasně dominovali a první půli vyhráli rekordně 5:0.
26.03. | Komentáře a souhrny | 881 komentářů

Jarolím plánuje v San Marinu dvě tři změny v sestavě oproti Litvě

Trenér české reprezentace Karel Jarolím plánuje v nedělním utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina udělat dvě tři změny v základní sestavě oproti středečnímu přípravnému duelu s Litvou, v němž zahráli po pauze lépe náhradníci než zkušenější hráči v první půli.
25.03. | Aktuality | 11 komentářů

Pro brankáře jsou tyto zápasy nejtěžší, říká Vaclík k San Marinu

Ačkoli se očekává, že gólman Tomáš Vaclík se bude v nedělním kvalifikačním zápase v San Marinu spíše nudit a sledovat své spoluhráče z reprezentace, jak dobývají branku soupeře, sám podobné zápase v lásce nemá a považuje je za jedny z nejtěžších. Musí totiž udržet koncentraci a být připraven zastavit ojedinělé útoky protihráčů.
24.03. | Aktuality | 59 komentářů

Nehodláme dopustit blamáž, říká před San Marinem stoper Brabec

Jakákoli ztráta v nedělním utkání s trpaslíkem San Marinem by pro české reprezentanty znamenala blamáž, kterou však podle stopera Jakuba Brabce nehodlají dopustit. Na tým složený z amatérů se chystají stejně jako na každého jiného soupeře a podcenění odmítají.
24.03. | Aktuality | 46 komentářů

Snad si kluci schovali góly i na San Marino, doufá Sivok

V přípravném utkání s Litvou dali čeští fotbalisté stejně gólů jako v předešlých třech zápasech dohromady. Kapitán Tomáš Sivok proto po výhře 3:0 doufá, že si tým schoval nějaký gól i na nedělní kvalifikační duel v San Marinu.
24.03. | Aktuality | 48 komentářů
26.03. Sivok: Hlavní bylo nic nepodcenit
Česko zvládlo proti San Marinu roli favorita a zásluhou tříbodového zisku se v kvalifikační skupině C posunulo na průběžnou druhou příčku za suverénní Německo. "Hlavní bylo nic nepodcenit. Pamatoval jsem si, jak jsme tu za pana Brücknera museli bojovat až do konce, takže mě to trochu strašilo. Přistoupili jsme k tomu výborně a za tu první půli jsme si to zasloužili. Norové je dlouho dobývali, my jsme dali góly docela brzy a udělali jsme si to snazší. Pro nás jsou to důležité tři body, se kterými jsme počítali. Navíc skóre je výborné a i hráči si zvedli sebevědomí," prohlásil po utkání kapitán Tomáš Sivok. (ČTK)
26.03. Češi poprvé vyhráli venku o šest gólů
Výhra nad San Marinem 6:0 se zařadila na čtvrté místo v historii české reprezentace, zároveň byla nejvyšší na hřišti soupeře. Ještě o gól víc dali čeští reprezentanti ve dvou domácích zápasech proti stejnému týmu. Rekordem pak zůstává výhra nad Andorrou 8:1 v Liberci v roce 2005. (ČTK)
26.03. San Marino - Česko 0:6
Výsledek kvalifikačního utkání na MS 2018: San Marino - Česko 0:6 (17. a 24. Barák, 19. a 77. z penalty Darida, 26. Gebre Selassie, 43. Krmenčík).
26.03. Češi odehráli nejlepší poločas v historii
Čeští fotbalisté dnes odehráli v San Marinu výsledkově nejpovedenější poločas v samostatné historii. Národní tým ovládl úvodní dějství zápasu kvalifikace o postup na mistrovství světa v Serravalle poměrem 5:0 a o jednu branku překonal svůj rekord. Dosavadním maximem byla poločasová výhra 4:0, na kterou Češi dosáhli čtyřikrát v samostatné historii. Rekordní zápis proti jednomu z žebříčkově nejhorších týmů světa vylepšili reprezentanti díky dvěma gólům Antonína Baráka a dalším trefám Vladimíra Daridy, Theodora Gebre Selassieho a Michaela Krmenčíka. (ČTK)
26.03. V základní sestavě jsou Krmenčík i Jankto
Základní sestava ČR pro kvalifikační zápas v San Marinu: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida, Barák - Krejčí, Dočkal, Jankto - Krmenčík. (ČTK)
22.03. Krmenčík: Je to docela velký výsledek
Česko v přátelském utkání zdolalo Litvu, jedním gólem se na konečném výsledku 3:0 podílel i útočník Michael Krmenčík. "Je to docela velký výsledek. Trenér chtěl, abychom se všichni rozehráli a fotbal nás bavil. Trenér nám hned říkal, že nastoupíme ve dvou sestavách. Nám to i vyhovovalo a nikomu to nevadilo. Obě jedenáctky začaly stejně. My jsme jim akorát dali rychlý gól. Litevci navíc byli oproti nám trochu unavenější, což nám vyhovovalo. Pak to Kuba Jankto krásně trefil, já přidal třetí a už jsem to dohráli. Teď je hlavní se připravit na San Marino a vyhrát. Nic jiného než vítězství totiž nebereme," prohlásil po zápase Krmenčík. (ČTK)
22.03. Česko - Litva 3:0
Výsledek přátelského mezistátního utkání: Česko - Litva 3:0 (48. Hořava z penalty, 64. Jankto, 79. Krmenčík).
22.03. Novák má zraněné rameno
Do nemocnice míří Filip Novák, český reprezentační obránce si z dnešního přátelského souboje s Litvou odnesl zraněné rameno.
22.03. V základu ČR jsou i tři slávisté
Základní sestava ČR pro přátelský zápas s Litvou: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida, Barák - Krejčí, Dočkal, Zmrhal - Škoda. (ČTK)
19.03. Schick nedohrál kvůli zranění
Sampdoria doma podlehla 0:1 Juventusu a navíc dohrála zápas bez zraněného útočníka Patrika Schicka. V ohrožení je tak jeho účast na reprezentačním srazu v příštím týdnu. Český mladík se dostal do hry 53. minutě, o čtvrt hodiny později si přivodil zranění, po ošetření se ještě chvíli pokusil pokračovat, ale v 75. minutě jej nahradil Djuričič. (ČTK)